02.11.2006 12:00
|
ОСІННЯ СУМНА ЧУДАСІЯ |
Було 2 основні події цього тижня, які вартують Вашої уваги, шановні читачі. Перше — киянка, «Міс Україна-2006» Оленка Авраменко вперше в історії конкурсу стала «Першою віце-міс «Европи— 2006». Друге — починаються морози. На всій території України разом із переходом на зимовий час прийшов цей неприємний для простих і любих друзів-українців холод. Так зима поволі вбирається в силу, чого аж ніяк не скажеш про нашу державну владу з усіма її гілками, стирчами і сухими патиками.
У НАС
Серед політиків — суцільна і, як би м’яко виразитись, не зовсім зрозуміла риторика:
поки Олександр Мороз агітує продовжити конституційну реформу, Юлія Тимошенко виступає за скасування тієї, яку вже провели, а Роман Безсмертний підтримує ЦВК у бажанні розвести вибори в часі, які додатково потягнуть кошти з народної кишені у сумі близько 100 млн. грн. Сей чолов’яга великий спеціаліст, я бачу, по таких «розводах»: «Одночасні вибори — це стрес для громадян, які через наявність численних списків не можуть розібратися», — каже він. Ви погляньте, на цю турботу новоявленого психіатра — він що, наших громадян має за тих, хто несповна розуму?! Ви не скажете мені, любі друзі, хто його батьки?…
Уряд спокійно сприйняв відставку міністрів нашоукраїнців.
Далі. До таких часто вживаних тепер слів у лексиконі наших горе-політиків, як «опозиція», «коаліція» та «корупція», додалося словосполучення «судова реформа». Суди в нас так гарно працюють, що на фоні бездіяльності влади в Дніпропетровську 90 чоловік спортивної статури та з інтелігентними лицями вирішили самі захопити ринок, але їм, як не дивно, не дала доконати тої справи міліція.
Ось один лише нардеп Геннадій Удовенко каже, думаємо, абсолютно щиро: «Коли би нам, Рухові, одну маленьку бензоколонку дали, то ми би стали потужною партією» (цитує «Обозрєватєль»). Та скиньтеся і купіть собі, і будете королевами бензоколонки, по черзі. Або попросіть в Росії чи в будь-якого нашого олігарха — вони вам куплять!
Звичайно, що при таких розкладах Україні загрожує небувала інфляція, вважає керівник групи радників голови Нацбанку України Валерій Литвицький.
Про розгляд бюджету на наступний рік говорити сьогодні не будемо — і так є кому…
Щодо СОТ. Остаточний підсумок стане відомий 18 19 листопада, коли Владімір Путін розмовлятиме про вступ його держави до СОТ із президентом США Джорджем Бушем на саміті АТЕС у Ханої.
Наразі ми історично на правах бідного родича…
ПРЕСА І КНИГОВИДАВНИЦТВО
30 жовтня страйкували 550 точок з продажу газет і журналів у Києві, а о 10 ранку біля стін Київської міської держадміністрації розпочався пікет розповсюджувачів преси в місті. Страйк організований двома громадськими організаціями: Фондом підтримки незалежної преси в Україні і Асоціацією розповсюджувачів преси України. Учасники акції протестували проти непереборних труднощів продовження договорів на оренду землі і отримання дозволів на малі архітектурні форми (кіоски). На думку страйкарів, ці труднощі їм штучно створила мерія, щоб розгорнути в місті власну мережу розповсюдження преси, яку потім можна приватизувати (стверджують «Обком» та «5 Канал»). Таке ось селяві.
Тут ми хотіли закрити цю болючу тему українського слова, але знову здивував Президент.
Він пропонує Верховній Раді зняти 30 відсоткове обмеження на іноземний капітал в статутному фонді підприємств та організацій по виготовленню видавничої продукції. Тут вже навіть справа не в захисті українських книжок, яких і так, практично, немає. Тут мова йде про крихти, що лишаться від захисту національного інформаційного простору, адже коли відмінити 30 відсоткове обмеження, росіяни просто проковтнуть український інформаційний ринок, як паршиве котє. Тобто, вони спокійно зможуть скупити абсолютно всі друковані засоби інформації: від видавництв до преси включно разом з телевізією. Не забуваймо також, що на сьогоднішній день в Росії перевиробництво літератури перевищує 20 %.
А як, любий друже Президенте, Ви будете тоді впливати на громадську думку свого народу — через стінгазети та «бойові листки»? Скажіть мені, будь ласка, який великий комбінатор підсунув Вам цю ідею, яка підриває національну безпеку України? Чи може думаєте, коли Китай надасть Україні безоплатну допомогу у розмірі 10 млн. юанів (про що тішить нас «5 Канал»), то й папером газетним і іншим папером завжди буде задурно допомагати?
IN MEMORIA
З 1 листопада у всіх православних і греко католицьких храмах України розпочинаються заупокійні відправи за померлих, або як ще кажуть, «задушні дні», по 4 листопада включно.
Не забудьте помолитись за тих, кого вже немає з нами.
Роман Івасів
|
|