27.11.2006 12:00
|
Обленерго на здобутому не зупиняється |
16 листопада 2006 року відбулося засідання Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) за участі керівництва ВАТ «Прикарпаттяобленерго». Як і щороку, на ньому було переглянуто тариф на передачу та постачання електроенергії для обласної електропостачальної компанії та затверджено інвестиційну програму товариства на наступний рік.
Однією із важливих цілей, прописаних у Стратегічному плані розвитку компанії, є збалансовані фактичні та затверджені витрати в тарифах на передачу та постачання електроенергії. Голова правління ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен вважає, що прийняте рішення Комісії дає надію на подальшу співпрацю з НКРЕ в цьому напрямку, зокрема у питанні підняття зарплати працівникам обленерго. На засіданні було вирішено підвищити діючий фонд плати праці ВАТ «Прикарпаттяобленерго» на 25 %. Це набагато менше, ніж обґрунтовували у своїх пропозиціях прикарпатські енергетики, оскільки рівень оплати праці в обленерго останнім часом був значно нижчим, ніж на інших підприємствах області, таких як ДП “Калуська ТЕЦ” (середня зарплата 1400грн.), ЗАТ “Лукор” (давно перевищує 1500грн.), УМГ “Прикарпаттрансгаз” (більше 2000грн.). Однак це максимально можливий відсоток, з яким погоджується сьогодні Нацкомісія. В основі цього підвищення лежить нова методика НКРЕ формування фондів оплати праці, що враховує прогнозований індекс інфляції на 2007 рік, співвідношення темпів середньої зарплати електропостачальних компаній до темпів зарплати по промисловості і зарплати промислових підприємств регіону. Та все ж це ще один впевнений крок у виконанні місії обленерго, в якій прописано не лише задоволення потреб споживачів, але й постійне зростання доходів працівників компанії.
Позитивним для компанії є також рішення про внесення до структури тарифу витрат на виплату за роз’їзний характер робіт та на надбавку за роботу у гірській місцевості. Як відомо, згідно Колективного договору, ці доплати здійснювались і раніше, але вперше в історії компанії – не за рахунок внутрішніх резервів підприємства, а за рахунок тарифу.
Національна комісія регулювання електроенергетики також затвердила інвестиційну програму ВАТ «Прикарпаттяобленерго» на 2007 рік в обсязі 33,5 мільйона гривень. На жаль, на погодження виносився інвестиційний план загальною сумою 47 мільйонів гривень, однак він був зменшений НКРЕ. Із затверджених коштів інвестпрограми 72,75 % буде спрямовано на технічний розвиток, модернізацію та будівництво електричних мереж та обладнання, 15% - на недопущення понаднормативних витрат електроенергії, зокрема шляхом впровадження автоматизованих систем обліку електроенергії, близько 2,8% - на інформатизацію, 2,31% - на розвиток автоматизованих систем диспетчерсько-технологічного керування і 2% - систем зв’язку та телекомунікацій, майже 4% - на транспорт.
У Стратегічному плані енергетики поставили перед собою завдання здійснювати процес покращення технічного стану мереж з метою підвищення якості надання послуг. Здійснюючи намічене, компанія досягне своїх стратегічних цілей – зменшення відсотку мереж, що потребують реконструкції та заміни, зменшення кількості аварійних вимкнень та, відповідно, зменшення скарг споживачів у філіях стосовно якості електроенергії тощо. Проте для реалізації цих цілей коштів інвестиційної програми замало. Адже знос мереж сьогодні сягає до 84 %. Складна ситуація у ВАТ «Прикарпаттяобленерго» із повітряними лініями 0,4 кВ, особливо – у гірських районах області. На разі при планових і фактичних обсягах виконання перебудови ліній у 60-70 км на рік, щорічно необхідно проводити перебудову не менше 300 км. Те ж саме підтвердило і перспективне дослідження стану мереж, проведене у 2005 році інститутом «Укрзахіденергопроект». Орієнтовний обсяг вкладень у розвиток мереж до 2010 року повинен становити близько мільярда гривень, в тому числі більше півмільярда - на заміну та реконструкцію мереж 0,4-10 кВ. На виконання такого плану потрібно значно більше коштів, ніж є в розпорядженні ВАТ. Тому зараз обленерго розробляє додаткові інвестиційні проекти та відшукує альтернативні джерела фінансування, зокрема розглядає можливість використання кредитних ресурсів. Скористається компанія і отриманим нещодавно дозволом НКРЕ на додаткові види діяльності, зокрема на проведення проектних та будівельних робіт, надання послуг зв’язку та транспорту тощо.
Загалом ВАТ «Прикарпаттяобленерго» не збирається зупинятись на досягнутому. Отримавши від НКРЕ синицю, енергетики розробляють плани, як впіймати журавля. Прагнення стосуються і питання підвищення заробітної плати працівників, і залучення коштів на розвиток мереж, загалом подальшого вдосконалення компанії.
Прес-служба ВАТ «Прикарпаттяобленерго»
|
|