08.02.2007 12:00
|
РЕПОРТЕР: ІГОР ЗВАРИЧ ПРО ТРЬОХВАЛЕНТНИЙ ХРОМ, ШИФЕР І БУРШТИНСЬКУ ТЕС |
У «Репортері» за 18 січня 2007 року (№4) була надрукована стаття Марії Гаврилюк про екологічну ситуацію у Тисмениці «Губить людей не пиво…», яка викликала широкий резонанс. До нас дзвонили обурені кушнірі з Тисмениці, до нас звернулися з Тисменицької райдержадміністрації з проханням передрукувати і розповсюдити цей матеріал. Також до нас звернувся колишній президент ВАТ «Хутрофірма «Тисмениця», народний депутат України від Партії Регіонів Ігор Зварич, який не поділяє позиції автора. Ось що він думає з цього приводу:
«Наукою Європи і Америки не доведено, що трьохвалентний хром відноситься до токсичних речовин. Тільки Радянський Союз відносив його до токсичних речовин. Отже, невідомо, чи хром шкідливий, чи не шкідливий. Доказом цього є ситуація з Рейном. В Рейн хутрові підприємства виливали всі відходи прямоходом, без очищення. Політика Європи до 1989 року будувалася так: справа підприємства робити продукт і платити податки, а зараз ідеологія Європи така, що кожен товаровиробник відповідає за свій продукт — від початку його життєвого циклу аж до кінця, тобто, закінчуючи утилізацією.
До речі, звідси пішов великий рух секонд-хенду. Звідси пішли рентгенапарати, які прийшли до нас як гуманітарна допомога. Тому що утилізувати рентген-лампи коштує дуже дорого. Це не «гуманітарна любов» Європи до нас, а вихід із ситуації, яка складається. Їм це дешевше «подарувати». Нам це також вигідно, бо ці рентгенапарати 5 7 років ще пропрацюють.
Якщо в Тисмениці вичиняють шкіри нелегально, то це роблять максимум десять дворів, а десять дворів не можуть спричинити такої ситуації з дитячою захворюваністю в Тисменицькому районі, як написано у статті.
Найбільше забруднює Тисменицький район діяльність цементно-шиферного заводу та Бурштинської ТЕС. Саме це може бути причиною всіх хвороб дітей. Хоча це теж спірне питання. Адже вся Європа вважає шифер канцерогеном, а Радянський Союз це заперечував, бо шифер був основним будівельним матеріалом.
Я згадав, що в 1995 році було підтоплення Тисмениці, може змило якісь хімікати, які були у той час у людей, і розкидало по городах. Можливо причини зростання захворюваності після 1994 року саме в цьому. Треба вивчати. Але якщо говорити про Бурштинську ТЕС, то вона забруднює навколишнє середовище через повітря, і тому зона викидів від ТЕС займає п’яте місце серед найбільш забруднених територій України.
Кілька днів тому був звіт екологічної комісії районної ради. Там про те, що ви написали, взагалі вже не говорять, бо розуміють, що проблема не в цьому. У Тисмениці 12 колодязів. Я не вірю, що там може бути хром».
На завершення розмови Ігор Зварич запевнив нас, що буде вивчати питання щодо причин зростання дитячої захворюваності в Тисменицькому районі, для чого звернеться із депутатськими запитами до відповідних природоохоронних та інших органів.
Газета «Репортер», № 6 від 8 лютого 2007 року
|
|