18.04.2007
12:00

Туристи з Молдови знову хочуть їхати в Прикарпаття

 Саме таким був результат спільної участі Головного управлінням туризму і культури Івано-Франківської ОДА та Туристичної Асоціації Івано-Франківщини у 12-тій Міжнародній спеціалізованій туристичній виставці «Туризм, відпочинок, гостинність», що відбулася  11- 14 квітня 2007 року у м. Кишинів (Молдова).

У виставці, окрім молдавських туристичних фірм та готелів, прийняли участь представники туристичного бізнесу з 10 країн світу: України, Росії, Польщі, Румунії, Греції, Туреччини, Азербайджану, Індонезії, Болгарії та Єгипту.На виставці був широко представлений туристичний потенціал Івано-Франківської області. Для туроператорів Молдови та гостей виставки було проведено презентацію туристичних можливостей нашого краю.

Презентація проводилася на основі геоінформаційної туристичної системи «Прикарпаття туристичне», розробленої спільно Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини та Головним управлінням туризму і культури Івано-Франківської ОДА.

Гості мали можливість подивитися фільм про Прикарпаття, відстежити на цифровій карті системи туристичні маршрути та здійснити віртуальні прогулянки по музеях та цікавих туристичних місцях Івано-Франківщини.

Підвищенню уваги молдовських туристів до нашого краю сприяв і той факт, що Румунія, яка вступила у Євросоюз, вводить візи для жителів Молдови, які за останні десять років привикли там відпочивати. Звичайно, це утруднить їхній приїзд на територію Румунії і приведе до часткової переорієнтації туристичних потоків. Про це заявляли як молдавські тур оператори, так і індивідуальні відвідувачі Івано-Франківського стенду.

 Тому нам необхідно не опустити цей момент і посприяти спрямуванню цих туристичних потоків на Івано-Франківщину. Саме це було головною метою зустрічей Голови Правління Туристичної Асоціації Івано-Франківщини Романа Комарницького з Головою Асоціації Туристичної Індустрії Молдови Ніколає Платоном та Головою Асоціації Сільського та Екологічного туризму Молдови Світланою Лазар. Було досягнуто попередніх домовленостей про організацію інфо-туру для молдовських журналістів та ознайомчого туру для молдовських тур операторів. Це необхідно зробити якомога скоріше, залучивши як владну підтримку, так і ресурс суб’єктів туристичного бізнесу Прикарпаття.

Зі свого боку Молдовська сторона зацікавлена в організації турів з України. Найбільш привабливим є тури по винних погребах Молдови,  які зараз активно відроджуються. ТАІФ вивчатиме зацікавленість Івано-Франківських тур операторів щодо цього напрямку роботи взагалі, та організації ознайомчого туру по винних погребах Молдови: Кріково, де Пуркарі, інших зокрема.В рамках виставки також відбулася зустріч закордонних гостей в Міністерстві культури і туризму Молдови, в якій прийняли участь і представники Івано-Франківщини.

На зустрічі обговорювалися можливі напрямки співпраці Молдови з іншими країнами у туристичній галузі. Після цього відбулася зустріч Голови Правління ТАІФ Р. Комарницького з директором департаменту туризму Міністерства економіки Польщі Елізабетою Вирвіч, представником Інституту сталого розвитку (Варшава) Іолантою Камєнською та  Головою Асоціації Сільського та Екологічного туризму Молдови Світланою Лазар, де обговорювалася можливість співпраці у реалізації трьохсторонніх міжнародних проектів та розробки туристичних маршрутів, які б поєднували три країни.

Єдиною ложкою дьогтю упродовж цього туристичного свята був перетин українсько-молдовського кордону, на якому рейсовий автобус, що в’їхав туди без всякої черги (перед ним просто нікого не було), простояв там майже цілих три години.  



return_links(15); ?>