10.05.2007
12:00

Змагання з туризму на Тернопільщині пройшли з екстрімом

 

Щороку з приходом весни юні туристи області збираються в одному місці, щоб позмагатися у своїй вправності. На цьогорічні XІ Спортивні ігри учнівської молоді з виду “Спортивний туризм” прибуло близько 300 учасників, тренерів і гостей із 17 районів області та міста Тернополя. ...

 

Змагання провели в урочищі Бліх на Зборівщині. З третього до шосте травня школярі лазила по кар’єру, ходили ріками і болотами, змагались у в’язанні вузлів і співі. Судді стежили, щоб змагання відбувалися чесно, записували результати та визначали переможців. Як завжди, на змаганнях хтось був кращим, хтось гіршим. Та задоволеними залишилися всі. Ці змагання стали гарною нагодою відволіктись від буденних справ та побути кілька днів на природі як для школярів, так і для суддів. Не зіпсував настрій навіть дощ, що в останній день трохи намочив туристів.

Почесне звання переможців ХІ Спортивних ігор здобули команди Тернопільського району (керівники Тарас Серба, Ігор Козуб), міста Тернополя (керівники Петро Білоус, Катерина Білоус) і Зборівського р–ну (керівник Володимир Гармідер), що посіли відповідно I. II і III загальнокомандні місця.

Переможці захищатимуть честь області на всеукраїнських змаганнях, які відбудуться в липні на Хмельниччині.

 

Суддя змагань Іван Романишин викликає учасників на старт. На Зборівщину приїхало понад 200 дітей, тож скликати усіх без мегафону було неможливо.

 

Туристи з Підгаєцького району вболівають за члена своєї команди, який проходить трасу змагань. Ті учасники, які вже “відбули” змагання, приєднуються до вболівальників. Підтримують своїх, навіть не знявши з себе туристичного спорядження.

 

На спортивних змаганнях попри складні туристичні завдання були і веселі конкурси. Один із них – розпалювання вогнища — дав можливість туристам добряче розім’яти легені. Щоб вогнище швидше розгорілося, учасники падали біля нього на коліна і роздмухували полум’я. Переможцем вважався той, чиє багаття найшвидше перепалить нитку, натягнуту на висоті 40 сантиметрів. При чому ні паперу, ні іншої розпалки використовувати не можна було.

 

Пролізти шість метрів по-пластунськи – не проблема для досвідченого туриста. Не заважають ні шишки на землі, ні “мишоловки”, розставлені на висоті кількох десятків сантиметрів над поверхнею. Навіть дівчата з усмішкою виконували це завдання.

 

Долати ріку “стінкою” дуже зручно. Туристи стають плече до плеча, схопивши сусіда за ремені туристичного спорядження, і так йдуть у воду. На стрімкій течії страхують одне одного, щоб нікого не знесло. Щоправда, ріка Стрипа, на якій проводили змагання стрімкою течією не відзначається, але для тренувань підходить.

 

Спуск із потерпілим, одне з найважчих завдань на змаганнях. Одному учаснику потрібно “завантажити” на себе “потерпілого”, закріпити його на собі і спуститися з ним крутим схилом вниз, тримаючись за мотузку. В цей час “потерпілий” відпочиває, розглядаючи краєвиди та махаючи ногами на спині свого “рятівника”. Теребовлянська команда гарно справилась із цим завданням

 

Зборівська туристка долає перешкоду по навісній переправі. Завдання досить складне, адже треба самому закріпитись на високо натягнутій линві, підв’язати всі потрібні мотузки і перетягнути себе кілька метрів руками. При чому на цих змаганнях переправу зробили над урвищем, тож виглядало все досить небезпечно. Учасників страхувала спеціальна суддівська мотузка.



Андрій ЯНОВИЧ
Написать письмо автору
Тел.: 8(097)9330285



return_links(15); ?>