19.05.2006
12:00

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття

 

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського Повна назва "Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені отця Йосафата Кобринського".

Колекційні збірки установи нараховують понад 30000 експонатів, які представляють собою цінні й рідкісні твори народного мистецтва Гуцульського регіону Захiдної України. У фондовому збереженні предмети трипільської культури, датовані III – IV тисячоліттям до н.е.

Основний профіль музею – народне мистецтво гуцулів і покутян ХVІІ – ХХ ст.

До експонатів цього періоду віднесено старовинні предмети сакрального мистецтва, речі побутового вжитку. Серед майстерно виготовлених творів – високовартісні художні вироби з дерева, кераміки, тканини, шкіри, овечої вовни, кольорових металів, скла, морських коралів...

Стаціонарну експозицію побудовано за пізнавальним принципом розвитку і становлення регіонального мистецтва. Широко представлено барвисту гаму одягового ансамблю горян, гуцульські прикраси з кольорових і дорогоцінних металів, зброю опришківської доби, різблені шкатулки, тарелі, боклаги... Всі ці вироби майстерно інкрустовані бісером, металом, рогом гірських тварин та рідкісними породами деревини.

Внутрішня структура музею базується на 5-ти відділах, два з яких працює на правах окремих одиниць у місті Косові та в Коломиї - музей писанкового розпису, здебільшого знаний як Музей "Писанка".

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського Ремарка. Певною кількістю (близько 2000, серед яких є також різноманітні предмети з Бойківщини) гуцульських художніх витворів володіє Віденський музей народного мистецтва Австрії, заснований у 1885 році Міхаелєм ГАБЕРЛАНДТОМ. Широке представлення експозиції предметів з Гуцульського регіону відбулося 23 липня 1998 року в одній із філій австрійського національного музею – в Кітсе.

Для підготовки цієї виставки та наукового опису експонатів у Відень було запрошено директора Коломийського музею Гуцульщини та Покуття Ярославу ТКАЧУК, яка класифікувала чималу австрійську збірку і мала слово на відкритті виставки.

Після Коломийського музею Гуцульщини та Львівського етнографічного музею, Віденська установа посідає третє місце серед гуцульських колекцій.

Час роботи музею: 1000-1800. Телефон: +380 (3433) 23912, 20574



return_links(15); ?>