25.05.2007
12:00

В горах впав літак?

Проведення авіаційних  пошуково-рятувальних робіт у гірській місцевості  на Прикарпатті були тренувальними. 

23 травня  на території Карпатського національного природного парку та Делятинського держлісгоспу  Івано-Франківської області відбулися комплексні тренування Західного регіонального координаційного центру пошуку і рятування з питань організації взаємодії при проведенні авіаційних пошуково-рятувальних робіт із залученням сил і засобів згідно з планами взаємодії Західного регіонального координаційного центру  з Головним управління  МНС в Івано-Франківській області та іншими органами управління.  Навчання проводилися з метою відпрацювання дій чергових аварійно-рятувальних сил і засобів при виконанні пошуково-рятувальних робіт в гірській місцевості, які пов'язані з авіаційною подією.

До тренування були залучені керівники  Головних управлінь МНС в АР Крим, Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій областях та управління МНС в місті Севастополі, а також оперативні групи Головного координаційного центру пошуку і рятування і Західного регіонального координаційного центру пошуку і рятування бюджетної установи “Регіональна служба координації авіаційних робіт з пошуку і рятування”; Львівського  регіонального структурного  підрозділу  Державного підприємства обслуговування повітряного руху “Украерорух”, Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону Державної спеціалізованої аварійно-рятувальної служби пошуку і рятування туристів МНС а також спеціалісти оперативних служб відповідних управлінь Івано-Франківщини. Навчання складалося з двох частин: теоретичної і практичної. Під час проведення теоретичної частини присутні були ознайомлені з доповідями, які окреслювали різноманітні аспекти пошуку та рятування в гірській місцевості, був визначений порядок проведення тренувань, проведено  розрахунки сил та засобів. 

Другий етап стосувався саме практичних дій, коли за задумом навчання відбулися такі події: приватний літак Л-410 виконує туристично-екскурсійні польоти над Карпатами з аеродрому Івано-Франківськ, має на борту літака  чотирьох  пасажирів  і  двох членів екіпажу.Водночас, група туристів, яка здійснювала туристичний похід на гору Синечка з базового табору, розташованого на околиці міста Яремче, спостерігала різке зниження невеликого літака у напрямку  місцевої річки Кам’янка та дим в напрямку зниження літака. Від керівника туристичної групи до диспетчера пункту зв’язку Яремчанського міського відділу МНС області надходить інформація про ймовірну авіаційну подію.

На надзвичайну ситуацію реагують відповідні служби. Черговий пошуково-рятувальний вертоліт Мі-2 ДАП «Карпати-Авіа» за командою розпочинає пошуково-рятувальні роботи у районі падіння. При виявленні місця падіння, командир чергового вертольоту «Мі-2» ДАП «Карпат-Авіа» доповідає, що надання допомоги потерпілим ускладнюється через неможливості посадки із-за складності гірського рельєфу. Тим часом наземна аварійно-рятувальна група, до складу якої ввійшли прикарпатські рятувальники, працівники Карпатського національного природного парку та лісники Делятинського держлісгоспу, виходить до місця надзвичайної ситуації і з’ясовується, що вижили двоє людей – в одного  зламана нога, в іншого травмовано хребет.

Завдання аварійно-рятувальної групи – евакуювати постраждалих до вибраної площадки та надати невідкладну допомогу –  ускладнюється через пожежу. Евакуація постраждалих відбувається вертольотом «Мі-2» та наземними засобами. Оскільки  шлях аварійно-рятувальної групи пролягав через ріку, то для транспортування потерпілих через водну перешкоду була створена навісна крутопохила переправа. Доправивши у такий спосіб вцілілих пасажирів на протилежний берег, їх передали у руки медиків, чия карета швидкої допомоги вже  чекала на гірській дорозі біля ріки...

По закінченні змагань заступник начальника Державної авіаційної пошуково-рятувальної служби – начальник управління організації та проведення авіаційних пошуково-рятувальних робіт «Укравіапошуку» Вадим Давидович Ашкеназе, зазначив, що дана тема проведення авіаційних пошуково-рятувальних  робіт в гірській місцевості із залученням всіх відповідних сил і засобів в Україні досі ще не розроблялася.  Це перші навчання такого плану і їм передувала велика підготовча робота. Була відпрацьована методика  і визначені сили, які можуть залучатися до цього тренування.За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління  МНС в Івано-Франківській області підполковника внутрішньої служби Ігора Мусіловського,  навчання відбулися на досить високому рівні, рятувальні служби з поставленим завданням справились.                                                                                                  

 МАРІЯ МИКИЦЕЙ 

 Прес-служба Головного Управління МНС України

в Івано-Франківській області 



return_links(15); ?>