08.08.2007
12:00

Заява прес-служби КМУ щодо початку виборчої кампанії

В Україні стартувала виборча кампанія до Верховної Ради. І вже з перших днів підготовки до парламентських виборів почастішали необґрунтовані звинувачення на адресу Уряду.
Зокрема, активну наклепницьку кампанію розгорнули так звані опозиціонери, які маніпулюють цифрами, перекручують факти.
Прозвучала критика щодо соціально-економічних зобов’язань Уряду і з уст Президента Віктора Ющенка на з’їзді блоку «Наша Україна – Народна Самооборона».
Зрозуміло, що у Президента є своє бачення розвитку держави. На жаль, здебільшого, критика, яка звучить з вуст Глави держави щодо дій Уряду, не тільки неконструктивна, вона побудована на недостовірних або перекручених фактах. Про реальні результати діяльності Уряду говорять цифри Держкомстату, а також і міжнародні експертні оцінки, які доводять значне економічне зростання України, а відповідно - і ефективність діяльності Уряду.
Факти вперто свідчать: за останні 7 років, про які у промові на з’їзді зазначав Президент України, найуспішнішими були періоди, коли Уряд очолював Віктор Янукович.
За 2003 рік економіка зросла на 9,6%, за 2004 р. – на 12,1%.
Якщо за правління помаранчевої команди у 2005 році темп зростання ВВП впав до 2,7%, то, починаючи із серпня 2006 року, забезпечується середній приріст внутрішнього валового продукту близько 8%.
Уряд не просто «використав» ці позитивні показники, як сказав Президент Віктор Ющенко, а спрямував їх на покращення життя людей.
Так, темпи зростання доходів населення та заробітної плати перевищують темпи зростання економіки.
Однак, при цьому, для підвищення зарплат використовується реальний, зароблений економікою ресурс, а не одноразові «вливання» від продажу «Криворіжсталі», або видавлені з підприємств - у вигляді податків - обігові кошти.
Уряд Януковича значно підвищив рівень соціальних виплат.
За І півріччя 2007 року номінальні доходи населення, порівняно з відповідним періодом минулого року, збільшилися на 26,2%, а у червні – на 27,8%. Про яке сповільнення може йти мова, якщо середньомісячна заробітна плата за І півріччя 2007 року зросла на 26,7%? (до аналогічного показника минулого року).
Середня заробітна плата у червні (до червня минулого року) зросла:
в охороні здоров’я – на 33,9% (проти 30,6%);
в освіті – на 29,3% (проти 25,2%); в будівництві – на 30% (проти 26,8%);
в промисловості – на 27,2% (проти 24,5%).
Коли Уряд Януковича розпочав роботу, частка працівників, які отримували заробітну плату нижчу за 400 гривень, сягала 15,6% (на 1 липня 2006 року). Тепер цей показник знизився вдвічі - до 7,3% (станом на 1 квітня 2007 року).
Таким чином здійснювана Урядом соціально-економічна політика призвела до стрімкого скорочення рівня бідності в Україні, що нещодавно було відмічено фахівцями Світового банку.
Що стосується тарифної політики у житлово-комунальній сфері, то саме Уряд В.Януковича зупинив необґрунтоване зростання цін на житлово-комунальні послуги.
Причиною зростання плати за гарячу воду та опалення на 123,2% за останній рік, про що заявив Президент, були якраз рішення попереднього Уряду.
Водночас, Уряд Віктора Януковича вжив всі можливі заходи для пом’якшення такого цінового удару на громадян. Так, за підсумками 7 місяців 2007 року тарифи на житлово-комунальні послуги зросли лише на 3% проти 22,2% за сім місяців 2006 року.
Урядом Віктора Януковича було знижено поріг для отримання житлових субсидій, відтак, суттєво розширилось коло їх отримувачів. Малозабезпеченим громадянам гарантовано стабільність витрат на оплату послуг ЖКГ незалежно від зростання їх вартості.
Субсидії з держбюджету отримали і підприємства, які безпосередньо надають житлово-комунальні послуги громадянам, - у розмірі майже 600 мільйонів гривень, що у свою чергу, також здешевило населенню витрати на житло.
Президент пред’являє претензії Уряду Януковича за відносно незначне зростання цін у 2007 році, і, водночас, не згадує м’ясну, цукрову та бензинові кризи Уряду Тимошенко, коли не просто піднялися ціни на товари, але й спостерігався їх дефіцит.
Підвищення цін на хліб за 7 місяців 2007 року склало 4,3%, водночас, за відповідний період минулого року – 4,5%. Але ж тоді Глава держави не звинувачував публічно Прем’єр-міністра Юрія Єханурова.За 7 місяців 2007 року зростання споживчих цін становило 5,6%. Таке зростання було викликане виключно спекулятивними факторами і не мало економічного підґрунтя.
Так, найбільш суттєво зросли ціни у червні, зокрема на борошно (13,7%) та хліб (1,7%).
Згадаємо про посуху у травні та червні – саме вона спричинила спекулятивні дії на зерновому ринку.
Адже ціни на борошно та хліб були підняті не зважаючи на те, що для їх виготовлення використовувались минулорічні запаси борошна. Розуміючи, що зростання цін на хліб та хлібопродукти вплине, насамперед, на найменш захищені верстви населення, Урядом було вжито невідкладні заходи для зупинення необґрунтованого зростання цін і повернення їх до попереднього рівня.
Вже у липні, порівняно з червнем, спостерігалося уповільнення темпів зростання цін на хліб та хлібопродукти.
Президент звинуватив Уряд у підвищенні цін на молоко – однак, з початку року його вартість зросла лише на 0,8%. Пов’язано таке зростання цін із підвищенням споживчого попиту на молокопродукцію на внутрішньому ринку внаслідок збільшення її експорту до Російської Федерації.
Нагадаємо, що саме через непрофесійні дії попередніх урядів Росія заборонила ввезення на свою територію молока та м’яса українського виробництва. І тоді весь обсяг цих продуктів реалізовувався в Україні, що зменшувало їх ціни, але, водночас, призвело до збитків та скорочення виробництва сільгоспвиробників та переробних підприємств.
Тепер Урядом Януковича відновлено експорт молокопродуктів і потрібен певний час, щоб виробництво набрало обертів та, відповідно, зменшились ціни на молоко для українського споживчого ринку.Загалом, зростання цін у поточному році було зумовлене непередбачуваними факторами, серед яких очікування низького врожаю, зростання світових цін на нафту, виникнення дисбалансів на окремих ринках.
Однак, Уряд оперативно реагує на ці дисбаланси - необґрунтоване зростання цін зупиняється, вони повертаються до попереднього рівня.
При цьому:
- забезпечено постійний моніторинг та контроль за цінами на основних споживчих ринках;
- встановлено граничні рівні торгівельних надбавок;
- вжито заходів для недопущення порушень конкурентного законодавства;
- розпочато закупівлю зерна для формування державного продовольчого резерву. 
Президент каже, що міжнародні інвестиції в національну економіку скоротилися.Насправді у І кварталі поточного року приріст інвестицій в економіку України склав 847,1 млн. дол. США. При цьому, інвестиції якісно змінилися – якщо у минулі роки іноземці переважно вкладали кошти у фінансовий сектор, то цього року вони почали активно інвестувати у промисловість.
Так, у І кварталі 2007 року приріст іноземного капіталу у промисловості становив 370 млн. дол. США проти 195,7 млн. дол. США у І кварталі 2006 року, у будівництві – 131,3 млн. дол. США проти 25 млн. дол. США відповідно.
Така динаміка вже у найближчому майбутньому вплине на покращення діяльності підприємств та зумовить пожвавлення в реальному секторі економіки, а не лише у фінансовому секторі.
Якщо розглядати інвестиційну активність України в цілому, то у 2007 році, порівняно з 2005-2006 роками, вона значно покращилася. У І кварталі 2007 року інвестиції в основний капітал зросли на 32,2% проти 15,9% у І кварталі 2006 року.
Вітчизняні підприємства почали впевнено вкладати кошти в розвиток власного виробництва. Якщо протягом 2005 року у структурі інвестицій частка власних коштів підприємств та організацій скоротилась на 10%, то на сьогодні її вдалось суттєво збільшити - до 60%.В Україні активно оновлюються застарілі виробничі фонди та інфраструктура. Загалом, протягом року на залізницях України заплановано модернізувати 1 375 км колій та замінити на нові понад 2000 стрілочних переводів.
Це вдвічі більше, ніж у минулому році та найбільший об’єм робіт за останні 12 років. Крім того, у 25 разів, у порівняні із 2006 роком, збільшено план щодо придбання вантажних вагонів, у 3,7 раза - пасажирських вагонів та у 2,7 раза локомотивів.
Звичайно, рівень аварійності Українських залізниць ще досить високий, адже рівень зношеності основних фондів переважної більшості господарств залізничного транспорту складає від 50 до 85% та значно перевищує встановлені норми.
Це, безумовно, впливає на стан безпеки руху залізничного транспорту. Однак, не дає підстав стверджувати, що аварійність на залізниці вища, ніж у минулі роки. Насправді, вона зменшилася на 24%: за січень-червень 2007 року сталося 620 аварійних подій проти 817 за аналогічний період 2006 року.
Про зміни на краще у транспортній галузі, свідчить і те, що нею сьогодні активно цікавляться і міжнародні фінансові організації. Деякі з них, зокрема ЄБРР та Європейський інвестиційний банк активно вкладають кошти у транзитні шляхи України.
Єдине, що не сприяє притоку іноземних інвестиції в Україну – це політична нестабільність. Адже гроші люблять спокій та прогнозовану політику, а не «публічні» реприватизаційні процеси та переділ власності, як це було після «помаранчевої» революції. Чимало уваги приділяє Уряд і питанням охорони здоров’я.
На заходи по боротьбі з туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, лікування онкологічних хворих, про які згадував на з’їзді партії Віктор Андрійович, виділено 208,9 млн. грн. Це на 20% більше ніж за 7 місяців минулого року.
Однак, освоєння цих коштів гальмують недоліки тендерних процедур - станом на 1 серпня поточного року Міністерством охорони здоров’я освоєно лише 82,7 млн.грн із зазначеної суми.Уряд та Коаліція запропонували механізми вдосконалення тендерного законодавства. Однак, Президент віддав перевагу політичним гаслам, а не реальним діям. І тепер він перекладає провину за стан страв з фінансуванням конче важливих для здоров’я населення програм так би мовити із «хворої голови на здорову».
Що ж до інших, нібито не профінансованих зі слів Президента програм. За програмою з імунопрофілактики населення кошти виділені і вже освоєні 100-відсотково до планових призначень 7 місяців (153,7 млн. грн.), що складає 75% до річного плану. На забезпечення розвитку та застосування української мови виділено 983,9 тис. грн., або 100% запланованого на січень-липень.
Це у 5,6 раза більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року.Чому ж Президентом озвучені недостовірні факти щодо фінансування програм державного бюджету? Адже всі видатки здійснюються Урядом вчасно та у повному обсязі, а затримки щодо освоєння коштів за окремими напрямками виникають тільки через проблеми з тендерними процедурами.
Кому буде на користь недовіра громадян до дій Уряду у цей непростий передвиборчий період?
Та чи сприятиме така дезінформація об’єктивній та справедливій оцінці суспільством роботи Кабінету Міністрів Віктора Януковича?
Під час свого виступу на міжпартійному з'їзді блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Президент сказав, що «нам бракує єдності і мудрості політиків, які прагнуть добра державі». Ми повністю погоджуємося з цими словами Президента.
Але, на жаль, ратуючи за єдність країни, Президент, фактично, цілеспрямовано відкидає досягнення політичних партій, які, отримали перевагу на виборах до Верховної Ради та сформували чинний Уряд.
Більш того, вже у ході виборчої кампанії в інформаційний простір, викидається маса необ’єктивної та упередженої інформації про діяльність Уряду.
Очевидно, що така інформаційна кампанія від першої у державі особи грає виключно на користь однієї політичної сили.
У той же час, Глава держави, згідно з Конституцією України, не тільки виступає від імені держави, а й присягає виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі.
Навряд чи такий виступ Президента, про який йде мова, сприятиме здійсненню Главою держави своєї високої місії.


return_links(15); ?>