13.08.2007
12:00

Здорові амбіції – на розвиток туризму

 

 

 

Сьогодні виповнилось 6 років, як Раду з туризму Карпатського регіону очолила Гасюк Наталка.

З нею зустрівся наш кореспондент.

 – З чого починалась робота?

Раду створили у 2001 році і її головним завданням було тоді і залишається до цих пір – популяризація Карпатського регіону як туристичного регіону.

А досвід? Ви ж тоді були ще зовсім юні…

Я і тепер ще юна (сміється), принаймні, душею. А якщо серйозно, то я отримала хорошу базову освіту (факультет міжнародних відносин Львівського державного університету), потім навчалась в інституті туризму Університету Анже (Франція) та вивчала у Варшавському Економічному університеті основи ділового туризму. І коли оголосили конкурс на посаду виконавчого директора Ради з туризму Карпатського регіону, то я, не маючи достатнього практичного досвіду, теоретично вже була готова взяти участь у конкурсі…

– … і виграти.

Так. Члени конкурсної комісії тоді, благословляючи мене на роботу, підкреслили, що вірять у мої здорові амбіції. Думаю, що я їх не розчарувала. На сьогодні членами та партнерами Ради є майже двісті організацій з усіх областей Карпатського регіону. Таку високу довіру неможливо нав’язати, її треба заслужити. Наша робота спрямована на те, щоб ефективно рекламувати усі види відпочинку та дозвілля. За роки своєї діяльності Рада з туризму налагодила активну співпрацю з органами державної влади, громадськими організаціями, підприємствами туристичної галузі, засобами масової інформації як України, так і за кордону.

– А які найбільш вагомі ваші проекти?

Вони всі важливі. Це як пазлі – кожен клаптик папірчику сам по собі, можливо, нічого і не вартує, але усі разом вони складають цілісну картину. Наприклад, в перший ж рік діяльності ми спільно з Івано-Франківською облдержадміністрацією розробили, а в 2002 році провели чи не перший в Україні прес-тур для засобів масової інформації. І такі тури з того часу ми проводимо регулярно – спільно із обласними адміністраціями, туристичними фірмами чи приватними садибами. Так, в 2004-2005 рр. в рамках проекту «Музеї Карпатського регіону» ми провели шість прес-турів по Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій та Закарпатській областях. До речі, саме в цих турах народилась ідея проведення в Івано-Франківську фестивалю «Карпатський вернісаж», який тепер вже став традиційним і проводиться щороку у вересні. Водночас саме завдяки таким поїздкам ми самі ближче знайомимось із регіоном і знаємо, в якому напрямку далі розвиватися.

– Ви про приватні садиби?

І про них теж. Ми для власників найбільш успішних приватних садиб організовуємо навчальні поїздки за кордон з тим, щоб вони вчилися. В результаті з’явилась спочатку ідея, а потім і втілилась в життя програма категоризації сільських садиб.

Так, по нашій області є вже на деяких садибах лайт-бокси із ялиночками.

Це поки що тільки на Прикарпатті, маємо надію, що такий досвід підтримають і інші області. Адже це і гарно, і корисно, і вже є власникам садиб до чого прагнути. А для інформаційної підтримки їх діяльності Рада спільно з обласною владою, Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини та ІФ ОО Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму відкрила Регіональний туристично-інформаційний центр.

– А що на сьогодні у Ваших планах?

Цей рік став для нас роком серйозних випробовувань: ми працюємо над розвитком мережі центрів турінформації в області, продовжуємо роботу з категоризації приватних садиб і загалом зміцнюємо свої позиції на ринку туристичних послуг.

– Успіхів Вам, Наталіє Петрівно, а наших читачів запрошуємо 8-9 вересня на майдан Шептицького у Івано-Франківську на родинне свято української культури «Карпатський вернісаж». 

Довідка БРІЗ:

Окрім згаданих в інтерв’ю проектів, Рада з туризму стояла у витоків створення журналу «Карпати. Туризм. Відпочинок»; була учасником розробки Стратегії розвитку та маркетингу туризму Івано-Франківської області.

Рада постійно бере участь в організації виставкових стендів регіону на міжнародних туристичних салонах як в Україні, так і за кордоном; ініціює і виступає співорганізатором численних семінарів, темою яких є питання розвитку туристичної галузі регіону. У 2007 році у співпраці із Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини, Івано-Франківською обласною організацією Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму та  Регіональним туристично-інформаційним центром здійснюється реалізація проекту «Еко-Туризм в Карпатах: відпочинок з повагою до природи» (Посольство Королівства Нідерландів в Україні).

В рамках проектів Європейського Союзу налагоджена співпраця із партнерами з Греції, Польщі, Італії, Німеччини, Сербії, Болгарії, Словаччини, Угорщини, Чехії.



return_links(15); ?>