04.09.2007
12:00

Володимир Личук: „Ми у Калуші візьмемо 5 тисяч голосів”



У понеділок, 27 серпня, головний „регіонал” області калушанин Володимир Личук зустрівся з представниками ЗМІ нашого міста

Володимир Личук — колоритна постать донедавна калуського, а нині — київського політикуму. Освітянин, колишній директор Калуської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, голова Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів, народний депутат п’ятого демократичного скликання. Нині Володимир Личук — №195 у списку Партії регіонів на виборах у Верховну Раду 30 вересня цього року. Переконаний, що Партія регіонів набере 35% і за результатами виборів матиме у парламенті більшість.

Личук не проти коаліції з НУНС
— Якщо у новій Верховній Раді буде прийнято рішення блокуватися з „Нашою Україною” — будемо блокуватися. Не буде такого рішення — будемо шукати точки дотику з іншими політичними силами для того, щоб Верховна Рада працювала.
— І навіть з БЮТ?
— Думаю, що з БЮТ — ніколи не буде ніякої коаліції, тому що у БЮТ є одна мета. Приміром, буде 100 депутатів — їм треба 100 посад прем’єр-міністрів. Оскільки 100 таких посад немає, то будемо шукати точки дотику з тими політичними силами, які хочуть 1 прем’єр-міністра.
— У БЮТ з прем’єром, здається, все ясно.
— Всі пам’ятають, що Тимошенко хоче бути прем’єр-міністром, але чомусь ніхто не хоче пам’ятати, що у 2004 році Тимошенко вкрала у держави 7,5 млрд. гривень.
— Всі судові рішення свідчать про те, що ніхто нічого не крав.
— Є тимчасова слідча комісія (Верховної Ради. — Авт.) з розслідування цього факту, яку очолює Володимир Сівкович. Чомусь борги ЄЕСу були списані не у 2003, 2004 році, а саме у 2005-му у період з лютого по вересень.
— На яких принципах Партія регіонів будує свою передвиборчу агітацію на Прикарпатті?
— Мова йде про підвищення соціальних стандартів, які будуть побудовані не на популістських гаслах, а на реальному зростанні внутрішнього валового продукту. За народження першої дитини Партія регіонів гарантує 11,8 тис. гривень, за народження другої — 25 тис. гривень, а за кожну наступну — по 50 тис. гривень. Крім того, з 1 січня наступного року стипендія для дітей-сиріт становитиме 1050 гривень, для студентів вищих навчальних закладів залежно від рівня акредитації — від 200 до 530 гривень. Я більш ніж переконаний, що усі ці соціальні гарантії будуть впроваджені у життя, прем’єр-міністром буде Віктор Федорович Янукович, а уряд на 80% буде сформовано з представників Партії регіонів.
— Аналогічні соціальні гарантії декларує і Блок „Наша Україна — Народна Самооборона”. Ви будете змагатися, хто більше дасть? Якою все ж є стратегія Партії регіонів у нашому регіоні?
— Багато чого декларував Ющенко і „Наша Україна” у 2004 році, йдучи на президентські вибори. Програма „10 кроків назустріч людям” обернулася 10-ма кроками краху української економіки. На жаль, це правда. Ми ж обіцяємо реальні речі.
— А де покращення нашого життя вже сьогодні?
— Це реальне збільшення пенсій, зарплат.
— А інфляція?
— Якщо ми порівняємо ціни і зарплати у 2005 і у 2007 році, то зарплата зросла більш ніж удвічі. Ціни ж удвічі не зросли у жодному разі. Оце покращення життя вже сьогодні. Зарплату підняли удвічі. З 1 вересня зарплата зросте знову. Якщо збережеться тенденція до зростання економіки і ВВП, то я більш, ніж переконаний, що до кінця року платня бюджетників зросте ще на 40%. Оце покращення нашого життя вже сьогодні. Ви що, на базар не ходите чи ковбасу не купуєте?
— Підтвердіть або спростуйте інформацію, що у вересні Калуш відвідає Прем’єр-міністр Віктор Янукович.
— Ми справді очікуємо на приїзд Віктора Федоровича у Калуш. Ми маємо вирішити проблему хвостосховищ ДП „Калійний завод”. Ми з Ігорем Зваричем (прикарпатець, член Партії регіонів. — Авт.) неодноразово піднімали цю проблему на рівні Міністерства з надзвичайних ситуацій. Була зустріч з міністром Нестором Шуфричем, адже рівень рідини у хвостосховищі піднявся вище допустимої норми. Не дай Бог прорве, це буде екологічна катастрофа не місцевого масштабу. Тому без втручання першої особи держави тут не обійтися.
— Яку суму Янукович привезе у Калуш?
— Я переконаний: якщо Янукович приїде у Калуш, проблема хвостосховища буде вирішена. Це найбільша проблема міста, з якою воно не може впоратися самостійно. Слава Богу, Калуш нині не бідує, державні субвенції приходять вчасно. А 11 млн. гривень, які цього року „спожила” освіта міста, — це більше, ніж 14 адміністративних одиниць усієї області. І Калуш спромігся віднайти ці гроші у міському бюджеті, на відміну від інших населених пунктів, які отримують кошти з державного бюджету.

Насалик не робить бізнесу на коштах бюджету
— Ви завжди допомагали рідній першій школі.
— Нині моє завдання — купити автомобіль з ручним управлінням для неходячого юнака — інваліда І групи 25-річного Василя Рудика з с. Стецева Снятинського району. Я дав слово, що автомобіль до 20 вересня у цієї дитини буде. Хлопець мені сказав, що зможе прожити ще 20-25 років, якщо матиме авто. Це буде „Таврія” з ручним управлінням вартістю 30 тис. гривень. А рідній школі допомагаю чим можу. Минулого навчального року перша школа отримала комп’ютерний клас вартістю 60 тис. гривень.
Вважаю, що директора першої школи треба негайно звільнити. Я сьогодні про це говорив з Ігорем Насаликом . Міський голова дав слово, що до 10 вересня Олег Андрусів буде звільнений. Обласна комісія підтвердила усі факти: і травматизму, і побиття учнів у стінах школи сторонніми людьми, і низьку відвідуваність. Найгірший момент — директор абсолютно не керує колективом школи. Коли нарешті цього року ми домоглися ремонту системи опалення, директор зібрався і поїхав на море.
— Як оцінюєте ідею міського голови щодо Пантеону національним героям у Калуші?
— Абсолютно позитивно. Я вважаю, що заслуга Насалика як мера полягає у тому, що у Калуші при владі відсутні злодії. Насалик не робить бізнесу на бюджетних коштах. Тут не може йти мова про якісь „відкати”. Про злодіяння Сушка я вже вам сотні разів розказував.
— Зустрічаючись з Ігорем Насаликом, які дружні поради Ви йому даєте?
— Я говорив міському голові про міські дороги. Проте Ігор Насалик мене переконав: при тотальній заміні зовнішніх мереж, ремонту доріг проводити недоцільно. Більше того, сьогодні у нас відбулася розмова з керівником облавтодору. Він негайно береться за дорогу на вул. Хіміків. А мережі для міста — це дуже важливо: вони не мінялися у Калуші з 1968 року.
Що мені не подобається? Це те, що Ігор Степанович розпродує усі землі. Мені це вкрай не подобається. Я йому про це говорив. Наступному меру Калуша — а ним буде Ігор Степанович Насалик — важко буде виконати дохідну частину бюджету.
Коли я дізнався, що річний бюджет Калуша — 140 млн. гривень, я був просто вражений. Виконати його дуже важко. Проте у Калуській ОДПІ мене запевнили: бюджет перевиконується. Честь і хвала такому меру! Насалик — прогресивний мер, і не шукайте на ньому гудза! Більше б нам таких мерів, хоч він і представляє абсолютно іншу політичну силу, ніж я (Ігор Насалик — голова обласної організації УНП. — Авт.).
— А Партія регіонів не хоче взяти до себе такого мера?
— А Насалик, якщо я не помиляюся, колись був у фракції „Регіонів”.
Щодо мене, то я — дуже впертий хлоп і не міняю політичної сили. Я залишався у Партії регіонів тоді, коли з неї усі тікали. Був час, коли в області нас залишилося 4 чоловік. Сьогодні ми маємо на Прикарпатті майже 3,5 тис. членів партії. До речі, минулого тижня у Городенці у Партію регіонів вступило 110 чоловік. І ніхто насильно нікого не тягне. Вибори Партія регіонів виграє і набере близько 210-215 депутатських місць. Загалом у парламент зайдуть десь 250 нардепів від Партії регіонів.
Я був би найщасливішою людиною, якби Президент і Прем’єр знайшли спільну думку щодо проблем України.

Ворог Ющенка — не „Регіони”
— Ваше ставлення до надання російській мові статусу другої державної?
— Я — українець. І за такий законопроект голосувати не буду.
— І вийдете з Партії регіонів, якщо депутати від неї проголосують за?
— Я ніколи не вийду з Партії регіонів і ніхто ніколи мене з неї не виключить!
— Нині багато говорять про скасування депутатських пільг. Розкажіть, якими пільгами користується народний депутат Володимир Іванович Личук?
— Я отримав у Києві квартиру на вул. Срібнокільській, 24, квартира 252, 17-й поверх. Запрошую Вас усіх у гості.
— А велика квартира, якщо усіх запрошуєте?
— Квартира площею 120 кв. метрів. Я не очікував отримати помешкання. У листопаді минулого року мені зателефонували і запросили на засідання регламентного комітету Верховної Ради. Я поїхав туди, витягнув жереб. Було 9 учасників і тільки 6 квартир. Це перший подарунок, який мені зробила держава. До того я жив у готелі. Я вдячний Богу і людям за квартиру. Врешті, у мене двоє дітей.
Щодо інших пільг, то путівками я ніколи не користувався. Я жодного разу безплатно нікуди не літав, нікуди не їздив. Літаком я боюся. Може, і літав би задурно (сміється. — Авт.).
— То тепер Ви — киянин?
— Ні, у київському помешканні прописані моя дружина і діти. Я — калушанин. Вас цікавить, де я ще маю житло? В Івано-Франківську маю 2-кімнатну квартиру площею 100 кв. метрів на вул. Мазепи 11-б, квартира №2. Вона належить сину — Святославу Личуку, який вчиться в Івано-Франківському медичному університеті. Я ще маю у Калуші будинок площею 350 кв. метрів на вул. Галицькій, 6, який належить усій моїй родині і збудований моїми руками.
— Ви — багата людина?
— Відносно — так.
— Чи готові Ви отримувати як нардеп середньомісячну зарплату по Україні, як пропонує нині Партія регіонів?
— Я готовий. Якщо 4 вересня відбудеться засідання Верховної Ради, то проголосую за зняття депутатської недоторканності. На зарплату 1160 гривень, яку озвучив Борис Колесніков, я готовий. Тим більше, що не одну зарплату я віддав бідним людям. Впевнений, що 4 вересня „Наша Україна” і БЮТ у сесійну залу не зайдуть. А якщо і зайдуть, то за скасування депутатської недоторканності не проголосують.
— Який у Вас бізнес?
— У мене немає бізнесу.
— А машина?
— Скажу. У мене є джип „Volkswagen Touareg” вартістю 400 тис. гривень. У старшого сина — „Skoda Super B”, у молодшого — „Toyota Аvensis”. У мене велика зарплата — 25 тис. гривень. Раніше я мав фірму, яка займалася будівництвом котелень, газопроводів, індивідуального опалення.
— Який рейтинг Партії регіонів у нашій області?
— Нині рейтинг Партії регіонів складає в області 10-15%, і якщо ми належним чином проконтролюємо дільничні комісії, то можу впевнено сказати: ми у Калуші 5 тисяч голосів візьмемо. Тому що та брехня, яку несуть оранжеві, набридла уже всім. Ви можете повірити, що рейтинг Партії регіонів у Верховинському районі 25%? В Івано-Франківську — 15%, у Коломиї — 9%. Загалом в області при явці виборців на рівні 70% наберемо 55-60 тис. голосів, а це — 6-8%.
— Хто є на Прикарпатті виборцем Партії регіонів?
— Якщо брати електорат, ми надіємося на інтелігенцію, науковців, російськомовне населення і ми надіємося на освітян.
— Ваше ставлення до біг-бордів із зображенням Президента України?
— Я вважаю, що таким чином розпочалася президентська гонка. І повірте, що ворог Ющенка — не „Регіони”. Ворог Ющенка — це інша політична сила.

Газета "Вікна",

Юрій ТИМОЩУК, журналіст



return_links(15); ?>