12.10.2007
12:00

Хами у «Драмі», або День юриста по-базарному

Минулого року приблизно у цей же час газета «Репортер» вже піднімала проблему використання культурно-просвітницьких споруд у Івано-Франківську з метою торгівлі.

Тоді стаття «Просвіта» вже не просвітлює, торгує китайськими панчохами та турецькими трусами?» викликала чималий резонанс та широку громадську дискусію, яка б мала призвести до пошуку практичних шляхів вирішення цієї проблеми.

Проте минув рік, а у місті так нічого не змінилося. Практично щомісяця то у «Просвіті», то у облмуздрамтеатрі торгують куртками, шкарпетками і трусами.

Спочатку коротка історія. Днями на стіні облмуздрамтеатру з’явилося оголошення: «Виставка-ярмарок. Осінь. Мода. Стиль». Вивіска традиційна і для Франківська звична.

В понеділок, коли виставка почала працювати 1-й день, в драмтеатрі святкували День юриста. І що цікаво, двері драмтеатру закрили не впускаючи тих, хто прийшов відвідати виставку і не випускаючи тих, хто на ній вже побував.

Великий натовп обурених людей налягав на двері. Зсередини регулярно утворювалися групки бажаючих вийти назовні, для яких час від часу привідкривали двері, так, аби якраз одна людина могла протиснутися в оту щілину. А на дверях здоровенний чолов’яга невідомого походження (представитися він категорично відмовився) викрикав до хлопців у військовій формі, які іноді виходили з театру: «Та посуньте ви їх усіх!»

Звісно, драмтеатр не місце для торгів. Це розуміють усі. Звісно, холерично намагаючись заробити хоч якусь копійчину, дирекція театру приймає виїзні ярмарки. Так, погоджуємося з тим, що й концерти до професійних свят річ потрібна.Але особисто я бачу кілька варіантів розвитку подій.

По-перше, якщо ви, панове, плануєте концерти, а я сумніваюся, що про День юриста дирекція театру довідалася того ж дня, коли його святкували, то не відкривайте ніяких базарів цього дня. Можна було б спокійно провести концерт у понеділок, а ярмарок відкрити у вівторок. 

По-друге, нехай сталася накладка, то можна було написати оголошення, причепити його на ті ж зачинені двері і всі, хто «припер» на виставку в надії купити щось покраще і подешевше, не підпирали б двері, а спокійно повернулися б на виставку тоді, коли закінчиться концерт.

По-третє, є ще одні двері з боку каси.

Можна було на одних дверях зробити «Вхід», а на інших – «Вихід». Все прекрасно узгоджується.По-четверте,можна було діяти за принципом – 5 чоловік випустили, 5 впустили. Знову ж таки, безпроблемний варіант.

Так, помилки попередніх років навчили. Ми чудово знаємо, що буває, коли неконтрольований натовп намагається прорватися всередину, а такий же натовп рветься назовні.

Але залишаються люди. Просто люди, які приїхали і заплатили за оренду приміщення і простоювали без клієнтів; люди, які прийшли на оцю виставку, а їх протримали під дверима, називаючи усілякими непристойними словами; люди, які не знаючи усіх цих моментів, святкували своє професійне свято і виходили, та де там, проривалися з драмтеатру через щільний натовп.

Коментарів того дня я так і не дочекалася. Проте, коли випадково опинилася позаду того чолов’яги, який добру годину стояв на дверях, керуючи усім цим «спектаклем», а потім тікав від диктофона, почула фразу: «Ви усі порозбігалися, а якась бл…ь в мене інтерв’ю пробувала взяти».

 «Культурно», нічого не скажеш. Цілком в дусі нашого провінційного драмтеатру з театральною залою нагорі і базаром на першому поверсі.

P.S. Ми, звичайно, не закликаємо терміново позакривати усі подібні виставки-продажі, а попросту кажучи базари в театрах, «Просвітах», Народних домах etc. Проте закликаємо місцеву владу хоча б спробувати напружити мізки і спробувати перейнятися проблемою пошуку виставково-торгових площ для подібних «ярмарків», які б більше підходили для такого роду заходів.

Любов Загоровська

Газета "Репортер"



return_links(15); ?>