27.11.2007
12:00

У школах Івано-Франківщини пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності

  

 

На сьогоднішній день в області зросла кількість випадків загибелі дітей внаслідок різного роду надзвичайних ситуацій: на пожежах з початку року загинуло четверо дітей, стільки ж потонуло на водоймах, ще двоє померло внаслідок ураження електричним струмом, одна дитина - через  отруєння грибами,  троє -  через отруєння чадним газом. Щоб  попередити  трагічні випадки загибелі дітей за ініціативою Головного управління МНС області в період з 15-го  по 22-ге листопада в закладах освіти області пройшли Дні безпеки життєдіяльності за участю працівників МНС.

Так, днями працівники центру пропаганди Головного управління МНС  області провели тематичний урок з ”Безпеки життєдіяльності” в  Івано-Франківській загальноосвітній школі №7. Тема уроку – ”Правила  безпеки в побуті ”. Працівники МНС роз’яснили школярам як безпечно поводитися вдома та під час відпочинку,  щоб  не  трапилось  біди. А свої застереження підкріпили наведеними  конкретними  фактами, що мали місце в нашій області. 

Відрадним є те, що важливість даної проблеми розуміють і самі діти. Школярі зізнаються, що стараються бути в своїх діях та вчинках обережними і в першу чергу цього  їх вчить школа. 

З участю рятувальників закріплювали свої знання з питань безпеки життєдіяльності  і учні природничо-математичного ліцею. Під час зустрічі МНСники розповіли дітям як правильно користуватися вогнегасником у випадку пожежі. Переглянувши тематичний відеоматеріал, школярі вкотре переконалися в нищівній дії вогню.

            В ході уроку також особлива увага дітей зверталася на вміння надати першу долікарську допомогу потерпілій людині. Начальник сектору медико-біологічного забезпечення Головного управління МНС області Михайло Сьома роз’яснив школярам як діяти у випадку отруєння організму продуктами горіння; термічних опіках тіла. Діти дізналися багато цікавого про діяльність служби  01. Старший  інспектор центру психологічного забезпечення Головного управління МНС області Тарас Бринда  розповів школярам  про героїчну професію пожежника-рятувальника, і про те , які освітні заклади готують фахівців МНС.

Змістовно та цікаво пройшли Дні безпеки життєдіяльності і в школах Галицького району. Завершилися заходи проведенням семінару з питань безпеки життєдіяльності, що відбувся на базі Бурштинської загальноосвітньої школи №2. В його роботі взяли участь працівники Головного управління МНС області та педагоги шкіл району.

Тема заходу - ”Удосконалення форм та методів роботи з учнівською молоддю з питань безпеки життєдіяльності”. Відкриваючи роботу семінару, начальник центру пропаганди  Головного управління МНС в області Богдана Засідко наголосила, що саме навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності є першочерговим у вихованні дітей. Фахівець МНС навела ряд конкретних фактів із обласної статистики, коли  причиною дитячих трагедій ставали  незнання чи невміння дітей правильно діяти в тій чи іншій надзвичайній ситуації.

Впродовж семінару педагоги Галицького району мали можливість дізнатися багато цікавого і про діяльність пожежно-рятувальної служби області, її структуру та бойові будні. Переглядаючи кадри відеофільму, освітяни вкотре пересвідчилися у героїчності  професії рятувальника.  

Педагогічна практика і досвід показують, що навчати дітей поводитися безпечно потрібно змалку. Під час тематичного уроку педагог з багаторічним досвідом роботи Марія Михайлюк в доступній формі пояснила школярам основні правила безпеки, яких потрібно дотримуватися вдома.  Закріпити набуті знання допомогли дітям різноманітні ігри та вікторини. Учні проявили неабияку спритність у виконанні всіх цих завдань.

 Цікаво та змістовно пройшов урок з «Основ безпеки життєдіяльності» і в дев’ятикласників цієї ж школи. Тут більш конкретно йшлося про аварії з викидом в атмосферу сильнодіючих отруйних речовин, використовувались документальні матеріали.  Дуже важливо в першу чергу правильно підійти до підготовки уроку, щоб  у потрібному напрямку скерувати знання дітей. 

           Багато  корисного та повчального школярі почерпнули і від працівників МНС, котрі  також  приймали участь у проведенні  тематичних уроків. 

           Підводячи підсумки роботи семінар-наради, працівники двох відомств були одностайними у висновках:  потрібна тісна співпраця дорослих, щоб не допустити у майбутньому дитячих трагедій.

 

       Світлана Бабушкіна

Прес-служба ГУ МНС України

в Івано-Франківській області

   

           

 

return_links(15); ?>