31.01.2008
12:00

Ображені робітники з Тлумача обіцяють перекрити дорогу

Сучасні романи пишуться далеко не по тій схемі, що відома нам зі шкільного курсу літератури – зав’язка, розвиток дії, кульмінація, розв’язка…

В наш час потрібно ввести термін «аванкульмінація» і з нього починати черговий трилер, детектив або фантастичну оповідь.

30 січня 2008 року біля райдержадміністрації Тлумацького району зібралися працівники місцевого комбікормового заводу. Фактично щосереди з вересня 2007 року ці люди вимагають від державних та правоохоронних структур захисту своїх прав на майно, заробітну плату та правосуддя. А в випадку подальшої бездіяльності цих організацій обіцяють привернути до себе увагу протиправними діями, зокрема, перекрити автотраси Івано-Франківськ – Кам’янець-Подільський. Але такої «кульмінації» більшість героїв нашої оповіді не бажають.

Розпочалося усе у 1973 році, коли був введений в дію Міжгосподарський комбікормовий завод, до якого у 1991 році було приєднано Тлумацький насіннєвий завод. В грудні 1994 року загальними зборами трудового колективу був ухвалений Статут, вироблені свідоцтва, установчі документи. В Єдиному Державному реєстрі (№48-р від 18.01.1995 р.) вказана колективна власність підприємства.За певних причин, у тому ж 1995 році завод зупинився. Тоді колектив заводу вирішив приватизувати майно.Ось така «зав’язка»…

Все наче правильно, законно, без інтриг. Навіть нецікаво!

Але на той час питання приватизації не було вирішено. Чому? Це вже інша історія, яку, можливо, варто розглянути окремо.

А у 2003 році колектив заводу вирішив відновити процес приватизації майна. Ось тут і починається «розвиток дії».Спочатку тодішні керівники району, посилаючись на Закони, доводили факт припинення приватизації. Це зазначено в численних скаргах та зверненнях, підписаних представниками трудового колективу, який категорично відмовлявся передавати своє майно в комунальну власність. Але після тривалих суперечок, обговорень на зборах колективу та обіцянок районного керівництва зберегти робочі місця, відновити виробництво, не допустити відчуження майна, ліквідувати заборгованість по зарплаті, підприємство відійшло в розпорядження райдержадміністрації.

Фактично з цього часу розпочинається масове розкрадання і розбазарювання майна заводу. Зникає обладнання, ріжуться на брухт та вивозяться металеві конструкції, розбираються стіни будівель. Завод фактично не отримує коштів за оренду приміщень, а офіційно реалізоване майно продається за безцінь. Залишаються борги перед бюджетом та по зарплаті. І так при різних керівниках заводу і повному потуранні з боку адміністрації району, прокуратури та міліції. На численні звернення, скарги, заяви трудового колективу, починаючи з липня 2004 року, відповідей або не було, або в діях певних осіб не знаходили складу злочину.

28 серпня 2006 року Івано-Франківський господарський суд своїм рішенням повернув майно заводу в колективну власність.

Працівники вирішили приватизувати майно. Ішов процес реорганізації.

У лютому 2007 року збори колективу виявили недовіру директору заводу Корженьовському В. М., який після зборів на роботу не виходив, отож печатку та документи бухгалтерської звітності не передав нікому. Таким чином роботу по реорганізації підприємства було паралізовано.

Зважаючи на вимоги колективу, Тлумацька РДА аж у травні розірвала контракт з Корженьовським, але 21 червня він з невідомими особами ввечері прийшов на завод, звільнив сторожа, поміняв колодки та замки. Фактично завод було захоплено.Колектив підприємства звернувся до прокуратури та РДА – чому Корженьовський без трудового колективу створив нову фірму, чому не допустив людей до роботи і коли буде погашено борг по зарплаті? Відповіді  немає!

Лише 30 січня нинішнього року, коли до пікету під стінами райради вийшли голова РДА, голова райради, головний суддя та прокурор району, людям дали  якусь надію. Пояснили, що позовні папери юридично невірно оформлені, і, якщо недоліки будуть виправлені протягом 2-х днів, справу буде взято до розгляду. Чому це не пояснили страйкарям раніше – не відомо!

26.01.2008 року працівниками міліції було затримано вантажівку, яка незаконно вивозила металобрухт з заводу. А вже через кілька годин після затримання на території заводу спалахнула пожежа. За попередніми висновками експертів, причина пожежі – порушення правил безпеки при роботі з газорізкою. Майно просто різали на брухт та одразу вивозили!

- Можливо, нарешті, буде відкрито хоч одну кримінальну справу за фактом розкрадання майна заводу, - сподіваються робітники підприємства.

Ось такий сюжет! Якою буде кульмінація і розв’язка – доки не відомо.

В своїй передвиборчій програмі і в своїх діях лідери Народної Самооборони проголошували верховенство права, боротьбу з корупцією, захист інтересів громадян України. Саме тому й звернулися за допомогою до Івано-Франківського обласного осередку «НаСа» розчаровані у пошуках правди тлумацькі робітники. Закон один для всіх! 

Максим  Заболотний            

спеціально для АКВ та НаСа



return_links(15); ?>