14.05.2008
12:00

Контроль за якістю продуктів харчування

З метою недопущення на споживчий ринок неякісних і небезпечних для здоров'я людей товарів, передусім продуктів харчування, інспекторами державного нагляду ДП ”Івано-Франківськстандартметрологія” протягом січня-квітня 2008 року здійснювався контроль за дотриманням вимог стандартів, норм і правил на підприємствах області при виробництві та зберіганні хліба та хлібобулочних виробів, молока та молокопродуктів, води питної, м'яса та м'ясопродуктів, безалкогольних напоїв та кондитерських виробів.

Зокрема, протягом 4-х місяців 2008 року інспекторами з державного нагляду проведено 28 перевірок контролю якості харчової продукції, з яких у 24-х випадках (86%) виявлено порушення вимог чинної нормативної документації.

За результатами контрольних заходів застосовано 35 штрафних санкцій за випуск і реалізацію продукції, що не відповідала вимогам нормативної документації, на загальну суму 26, 240тис.грн. А за порушення чинного законодавства у галузі стандартизації, випуск та реалізацію неякісної продукції складено 22 протоколи про адміністративні правопорушення. Крім того, з метою недопущення у подальшому випадків виробництва і реалізації неякісної харчової продукції підприємствам-порушникам видано приписи про усунення порушень, про заборону реалізації не тільки продукції певного найменування, а й приписи про заборону реалізації цілих партій продукції.

Слід зазначити, що проведеними перевірками дотримання вимог стандартів, норм і правил виявлено порушення при виробництві хліба та хлібобулочних виробів на 3-х перевірених підприємствах, на 1-му з 4-х перевірених підприємств з виробництва молокопродуктів, на 8-ми перевірених підприємствах по виробництву м'яса та м'ясопродуктів, та у 2-х перевірених підприємствах, що здійснюють водопостачання питної води.

Аналізуючи результати перевірок, можна визначити, що основними недоліками,зокрема, при виробництві хліба та хлібобулочних виробів, є незадовільна організація контролю технологічного процесу, порушення періодичності випробувань та недостатня організація приймально-здавального контролю. А результати лабораторних досліджень визначили, що основною невідновідністю вимогам нормативної документації є відхилення в органолептичних і фізико-хімічних показниках. Тобто, виробники (а таких “винахідливих” підприємців виявлено і в Косові, і в Богородчанах, і у Надвірнянському районі) не дотримуються вимог щодо вмісту жиру та цукру у хлібобулочних продуктах та і консистенція самих хлібопродуктів не відповідає нормам.

Основними ж недоліками при виробництві ковбасних виробів є невідповідність продукції нормативній документації по масовій частці вологи та наявності крохмалю. Підприємці (зокрема, в Рогатинському районі) щоразу прагнуть збільшити свої прибутки за рахунок збільшення масової частки вологи у м'ясопродуктах та додаванням до них крохмалю. Також, не дотримуються підприємці вимог щодо маркування ковбасних виробів і подання споживачу повної інформації про продукцію та виробника , що є порушенням ст.38 Закону України “Про безпечність та якість харчових продуктів”.

А от постачальникам питної води в оселі мешканців нашої області слід звернути увагу на суворіший контроль за знезараженням питної води та відповідні розрахунки, що забепечуватимуть надійну епідеміологічну безпеку оброблення води.

ДП ”Івано-Франківськстандартметрологія”


return_links(15); ?>