Помилка арбітрів ймовірно позбавила франківця медалі
Першою літньою Олімпіадою, на якій Україна була представлена окремою командою, стали Ігри в американській Атланті. Туди вирушили 230 вітчизняних атлетів. А першими прикарпатцями-олімпійцями часів незалежності стали легкоатлети Роман Вірастюк і Сергій Осович. Обоє увійшли до шістки кращих у своїх дисциплінах.
Олімпіада в Атланті для України була не тільки спортивною, але й політичною акцією. Вітчизняних спортсменів тепло вітали представники діаспори. Особливо популярним у наших заокеанських співвітчизників був Роман Вірастюк. Капітан легкоатлетичної збірної України вільно розмовляв українською, ходив у вишиваній сорочці і таких самих шортах, співав українських пісень… Вихованець Івана Шарого до останнього претендував на нагороду Ігор. Практично з кожною фінальною спробою наш земляк покращував свій результат: 19,46 - 19,86 - 20,32 - 20,21 - 20,45. «Ромчику, ти будеш третім», – так підбадьорував себе спортсмен перед заключним кидком. Та раптом… Що це? Саме тоді, коли наш атлет готовий був відправити залізну кулю у «бронзовий» політ, прозвучала сирена – Роман прострочив час. Ні, цього не може бути! На різноманітних змаганнях він виконав сотні, а то й тисячі спроб. Він не міг помилитися…
Виходячи з арени, Вірастюк, який до Ігор мав другий результат сезону в світі, спересердя заявив у наставлені на нього телекамери: «Ви поставили апаратуру, яка вкрала у мене медаль!». Вже пізніше з’ясувалося, що винна не техніка, а злощасний людський фактор. Арбітри включили для Вірастюка секундомір раніше, ніж прозвучало повідомлення судді-інформатора. А наш земляк у запалі боротьби за таблом не спостерігав. Вже пізніше, як компенсацію, японці (на Олімпіаді працювала техніка від SEIKO) влаштували Роману турне своєю країною. Емоційний ритуал налаштування спортсмена на кожну спробу викликав серед місцевої публіки справжній фурор.
Вихованець Дмитра Яремчука спринтер Сергій Осович виступав у складі естафетної команди у бігу 4х100 м. Українська четвірка у складі Костянтина Рурака, Осовича, Олега Крамаренка та Владислава Дологодіна впевнено здолала чвертьфінальний і півфінальний бар’єри. І, мабуть, стала б однією з сенсацій легкоатлетичної програми, якби не травма Крамаренка, замінити якого було ніким. Відтак «жовто-сині» вдовольнилися четвертою позицією. Попереду фінішували канадці, американці і бразильці, укомплектовані виключно темношкірими атлетами. Чемпіонам українці поступилися 0,86 с.
Газета "Західний кур’єр"
|