27.08.2008 12:00
|
РНБО нікому не указ? У Карпатах продовжують вивозити ліс |
У Західній Україні продовжують вирубувати дерева, незважаючи на рішення Ради нацбезпеки про заборону промислової вирубки Карпатських лісів.
Про це пише газета «Сегодня», кореспондент якої спеціально провів день біля в'їзду у Вигодський держлісгосп Свичівського лісництва (Івано-Франківська область).
За його словами, «вранці близько 9 години у лісництво в'їжджає перша група вантажівок зі спеціальним пристосуванням для вантаження лісу в супроводі «УАЗіка», і вже за години дві перші навантажені машини залишають територію лісництва».
Журналісту вдалося зняти на камеру, як територію лісництва залишала машина з логотипом підприємства «Кроно-Україна», але більшість вантажівок, за його словами, узагалі не мають будь-яких упізнавальних знаків.
В Івано-Франківській міліції факт масової незаконної вирубки лісу категорично заперечують.
«Після рішення РНБО (про заборону промислової вирубки лісів у Карпатах) ми поставили пости міліції в чотирьох гірських районах (Долинському, Косівському, Надвірнянському і Рожнятівському), на тих дорогах, звідки зазвичай вивозять деревину - усього 11 постів», — стверджує начальник ЦГЗ УМВС Івано-Франківської області Василь Гультійчук.
«Спорядили їх фотоапаратами - усі підозрілі машини фотографують і фіксують номери. За останній тиждень було два випадки самовільної вирубки лісу. Можливо, у Долинському районі вивозили ліс, зрубаний ще до рішення РНБО», — припустив він.
У «Кроно» виданню підтвердили, що ліс більше не рубають, тільки вивозять. «Адже в рішенні РНБО не зазначено, з якого числа заборонено вивозити ліс. І якби у Верховинському районі дороги до лісів не були б повністю змиті повінню, ми б вивозили ліс, за який уже сплачено», — розповів директор «Кроно» Іван Доманський.
«Ми уже взяли участь у тендерах на закупівлю деревини і заплатили державі чималі гроші за ліс за третій квартал (куб коштує 400-450 грн., ми беремо 300-400 кубів). Тільки через бездоріжжя ми призупинили вивезення лісу», — додав він.
У той же час місцеві жителі таким поясненням не вірять. «Ліс вивозять з гір вночі у величезних кількостях, перевантажують на інші машини», — розповіла жителька села Брошнів Рожнятівського району Івано-Франківської області.
«Там система чітко налагоджена — частина іде міліції, частина «криші» у місцевій владі. Це дуже прибутковий бізнес з високими заступниками, зламати схему дуже складно», — пояснила вона.
Екологи кажуть, що з браконьєрством і незаконною вирубкою при нинішнім законодавстві боротися неможливо. За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, зараз близько 30-40% вирубки лісу виробляється браконьєрами. Але навіть якщо браконьєра затримано, йому усе зійде з рук дуже легко.
Після того, як у 2007 році була ліквідована Державна лісова інспекція, оцінити нанесений зловмисниками збиток нікому, а, відповідно, і покарати їх дуже складно.
«Без оцінки збитку людину не можна притягти до карної відповідальності», — пояснює президент ГО «Аквакультура» Володимир Волков.
До того ж, не можна заборонити санітарну вирубку лісів. А під її виглядом, за словами Борейка, незаконно вирубується ще до 30-40% лісу.
Джерело: Українська правда
|
|