28.08.2008
12:00

Але наслідки повені даватимуться взнаки ще довго

У Галицькому районі в зв’язку зі стихією потерпіло близько 13 шкіл, з них у самому Галичі пошкоджено три: це дошкільний заклад, загальноосвітня та спортивна школи. Напередодні нового навчального року ми вирішили з’ясувати, чи готові ці заклади 1 вересня прийняти дітей за шкільними партами.

Про гумові чоботи і втрачені книжки

Моя не вельми весела мандрівка розпочалася з Галицької загальноосвітньої школи I-III ступенів №2.
— 25 липня була повінь, а 27-го ми вже вигрібали з класів намул там, де можна було, бо, наприклад, у шкільному саду вода стояла три тижні. Ми все робили своїми силами: вчителі і техпрацівники, — згадує директор школи Галина Бродович.

Але ще сьогодні видно наслідки «господарювання» стихії: мокрі речі ще досушуються на сонці, скрізь віники, відра, дошки, видно, що робота з підготовки школи до 1 вересня триває.

Вода у школі сягала людського зросту. Затоплено всі чотири приміщення, найбільше потерпіли спортзала та бібліотечний корпус. У день мого приїзду в спортзалі саме зривали підлогу, видовище не з приємних.

Наступна зупинка моєї імпровізованої екскурсії — бібліотека, яка нагадує велику сушарню книг, частина фонду сохне надворі, адже в приміщенні ще вогко, тому вже просушені книги знову стають мокрими. Бібліотекар Галина Смалійчук із сумом оглядає гори підтоплених книг та розповідає: «Ми не чекали такої води. У бібліотеці вода сягала третьої полиці. Постраждало 1600 художніх книг, а це майже половина фонду, і така ж кількість підручників. Старалися рятувати кожну книгу. Але я не знаю, чи естетично давати дитині такі книги». Директор Галина Бродович додає: «Практично 80% нашої бібліотеки немає. Всі підручники, які можна було, вже віддали дітям, але вони майже всі були в воді. Обіцяють, що на тижні маємо отримати нові підручники». А й справді, врятовані книги не вельми гарно виглядають, та й про їх безпечність можна посперечатися.

На стінах добре видно рівень, котрого сягала вода, в повітрі відчувається вологий слід повені, а в кутку причаїлись гумові чоботи — змінне взуття бібліотекаря. Кожен куток школи не дає забути про «господарювання» у її стінах стихії.

Частина класів Галицької школи №2 вже готова до 1 вересня, частину ще відновлюють, працює весь педколектив школи, їм тут також допомагали солдати з Яворівської військової частини. Робота з відновлення триває кожного дня. Вчителі настроєні оптимістично, на питання, чи зможуть прийняти 1 вересня дітей, ствердно хитають головою. Але, звичайно, умови в школі будуть задовільними, адже повністю справитись із завданими збитками за такий короткий термін неможливо.

Директор школи підрахувала, що на ліквідацію наслідків потрібно близько 380 тисяч гривень, однак сподівається, що це лихоліття стане приводом до будівництва нової школи, яку вже давно обіцяють.

Подорож у підтоплене дитинство

На час моєї поїздки ігровий майданчик дитячих ясел-садка «Малятко» ніби потонув у болоті, зелені чубчики кущів свідчать про рівень повеневої води.
— Повінь затопила територію садка повністю, в одному корпусі всі підвали і частково залу, де торік зробили гарний ремонт. В другому корпусі більшої шкоди наробило, там тріснула стіна, а за стіною діти, — розповідає завідувач дошкільного закладу «Малятко» Галина Надольська.

Персонал закладу вже три тижні упорядковує підтоплені приміщення. Вже прийняли групу з 15 діточок. Огляд



return_links(15); ?>