24.10.2008
12:00

Не будьмо екологічними самогубцями



Івано-Франківщина помалу оговтується від небувалої повені, яка не тільки завдала значної шкоди об’єктам водного, дорожнього, комунального господарств та населенню, а й забрала життя 31 жителя області.

Поширеною думкою щодо причин липневого паводку вважається масова вирубка лісів та глобальна зміна клімату. Однак варто задуматись над тим, що для конкретного населеного пункту, особливо розташованого поблизу ріки чи іншої водойми, самовільний вибір піску та гравію призводить до низки екологічних проблем: пониження рівня води в криницях, поглиблення та зміни русел рік, і, як наслідок, – повеней та паводків із жахливими наслідками для довкілля та людей...

І тільки минула повінь, на ріках області активізувалась діяльність громадян та підприємців, які займаються самовільним вибором піщано-гравійної суміші. Дивує і лякає той факт, що такі порушення здійснюють жителі навколишніх населених пунктів. Важко зрозуміти людей, які не лише порушують екологічне законодавство, а й завдають непоправної шкоди перш за все собі і своїм нащадкам. Інакше, як екологічним самогубством, це не назвеш.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області постійно проводить рейдові перевірки з метою недопущення несанкціонованого забору піщано-гравійної суміші з об’єктів водного фонду області. Екологи попереджають: порушники притягуються до як адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. Інспекцією протягом 9 місяців 2008 року за несанкціонований вибір піщано-гравійної суміші 180 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму штрафів 15655 грн., нараховано збитків на загальну суму 641,5 тис.грн., за матеріалами перевірок держеконіспекції правоохоронними органами порушено 2 кримінальні справи.
Найчастіше незаконний забір піщано-гравійної суміші здійснюють в Коломийському, Тисменицькому, Галицькому, Надвірнянському, Снятинському та Косівському районах.

Так, працівниками Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області під час проведення рейдової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на р.Прут в адміністративних межах Коломийського району, за один день у жовтні 2008р. за виявлені порушення 7 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму 561грн, нараховано 1063грн. для відшкодування збитків, завданих довкіллю.

Нагадуємо краянам, що на території області ряд підприємств займаються реалізацією піску та каменю на законних підставах. Звертайтесь до них, щоб придбати будматеріали, не наражаючи при цьому на небезпеку себе та довкілля.

Яківчук Ігор Михайлович,
Начальник Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області



return_links(15); ?>