29.10.2008 12:00
|
Федір ПИЛИПІВ: "ТРЕБА ГНАТИ НАШИХ КЛУБНИХ ТРЕНЕРІВ" |
Капітан збірної України з футзалу вважає, що його нікому навчити грати краще
Збірна України з футзалу на Чемпіонаті Світу в Бразилії провалила другий груповий раунд і не пробилася до півфіналу. Гравець івано-франківського "Урагану" Федір Пилипів не знімає провини з партнерів по збірній, але при цьому клеймить клубних тренерів.
- Збірна програла в другому груповому турнірі усі матчі - Італії (0:4), Ірану (4:5) та Бразилії (3:5). Все справедливо? - За великим рахунком, так. Як нас тренують, так ми і граємо. Якщо в Україні зараз немає хороших клубних тренерів - то про що можна говорити. Я хочу навчитися грати краще, але мене нікому навчити. Ну і, звичайно, майстерності нам трошки не вистачило. Тієї самої, яку ще з дитинства видно: або вона є, або нема.
- А чому ж не хапаєтеся за рятівну соломинку: ви ж в свої тридцять - єдиний в команді, хто грав на минулому Чемпіонаті Світу... - Безумовно, десь нам не вистачило і досвіду. Не хочу нікого образити, але в тій збірній гравці були на порядок вище, аніж в теперішній. Так, зараз всі хлопці по-своєму хороші, той же Сергій Чепорнюк з львівського "Тайму", але все одно - не те. При цьому чотири роки тому і інші збірні грали на порядок краще. Я, до речі, не вигороджую себе: саме мені майстерності не вистачило в першу чергу.
- Альтернатива Геннадію Лісенчуку на посту наставника збірної є? - Не думаю. У мене до нього немає ніяких претензій. А психолог він просто нереальний. Проблема в тому, що Геннадій Анатолійович, в першу чергу, президент асоціації. Збірна не може зібратися, за два дні налагодити гру, поїхати і добре виступити. Зараз же не ті часи, що раніше, коли кращі гравці країни були зібрані в одній команді - в тому ж "Шахтарі". Мало того, що нам не вистачає зіграності (нас не так часто викликають в збірну), так ще й клубні тренери не сприяють росту майстерності гравців. Нам не можуть навіть до ладу пояснити, як правильно оборонятися. Так і хочеться сказати: подивися чемпіонат світу і зроби висновки. Гравці уловлюють нові тенденції, а тренера немає. У нас команди у футзал 90-х грають. У одного Станіслава Гончаренка є свій малюнок гри. Треба всіх гнати, і давати працювати тим людям, які самі успішно грали, завершили кар’єру або збираються це зробити - Косенко, Москвичов, Мельников, Мансуров. От і Сергій Гупаленко завершив грати і очолив "Ураган".
- Чемпіонат світу проходив в Бразилії. Це і надалі країна контрастів? - В Ріо-де-Жанейро хороший рівень життя поблизу океану - готелі, престижні будинки, а ось якщо трошки поглибитися в місто... Але яка ж це футбольна країна! Люди на пляжах постійно грають у футбол, і майже всі розмови про нього. А найяскравіше враження - поїздка до статуї Ісуса Христа в Ріо. Це - сила, все місто як на долоні!
- Щось ви нічого не говорите про бразильських жінок, про красу яких легенди ходять... - Вони просто приголомшливі. В першу чергу - шкіра, вона якась неземна. Ну а в іншому - кожний знайде своє.
- Гравці не стали жертвами жриць любові? - Перед від’їздом сходили на дискотеку. Там нас дівчатка активно зазивали, але ми з іншого тіста зроблені.
- В збірній сексуальні пригоди прирівнюються до порушення режиму? - Нам Лисенчук забороняє хіба що вживати алкоголь. Та ще ввечері забирає ноутбуки, щоб хлопці перед грою висипалися. Говорить, краще книжку почитайте. А взагалі, кожен професіонал готується до гри по-своєму: хтось, якщо не вип’є три літри горілки, потім нормально зіграти не може. Але не подумайте - це не про збірну.
Євген ШВЕЦЬ, газета "24".
ДО ТЕМИ Думка головного тренера збірної України Геннадія ЛИСЕНЧУКА про гру Пилипіва в Бразилії
"Цього гравця не можна дорікнути у відсутності самовіддачі. Федір хотів грати, забивати і вести за собою команду, як і належить капітанові. Завдав багато ударів, особливо після розиграшу стандартних положень, але ККД цих спроб наближався до нуля. Нерідко застосовував індивідуальне обігравання, але не міг увінчати його ефективним завершенням. Частенько втрачав м’яч в простих ситуаціях. Необхідна щоденна копітка робота з м’ячем - зокрема, удосконалювати передачі на швидкості та удари після обведення."
|
|