24.02.2010
12:00

Ви ще не лідер? Тоді ми йдемо до Вас!

Хоча виборчі інтриги ще не згасли, люди поволі почали повертатися до буденних занять. Проте, не всі залишилися байдужими до того, що робиться навколо. У першу чергу, це молодь. Одним із напрямків реалізації своїх можливостей є Школа лідерів. Наша сьогоднішня розмова з її керівником - Володимиром Олійником.

- Нещодавно почала роботу П'ята Школа Лідерів (далі ШЛ авт.). Скажіть, чим ВИ приваблюєте молодь, і чого вони досягають завдяки Вам?

 -Нам не потрібно приваблювати, достатньо проінформувати. Методи - стандартні: оголошення в навчальних закладах, в ЗМІ та соціальних мережах Хорошою рекламою є відгуки випускників ШЛ попередніх років. Наш проект потрібний молодим людям, тому вони ще за місяць-два до початку активно зголошуються.

- Історія створення Школи Лідерів, чи не було перепон на шляху реалізації?

- Це був своєрідний експеримент обласного центру соціальних служб для молоді 1997-1999 рр. - виховання лідерів з числа молодих людей, які б виконували соціальну функцію - профілактика та інформування про негативні наслідки вживання алкоголю та тютюну в молодіжному середовищі. А також - людей готових запропонувати "здорову" альтернативу своїм одноліткам. З часом це став більш розширений проект, з новими завданнями і, як тепер модно казати, новим «форматом».

Перепон не було, була довга пауза. Друга школа лідерів оголосила набір вже у 2007 році завдяки Молодіжному Союзу Наша Україна, Молодій Просвіті та Міському центру соціальних служб для молоді.
З проблем - відсутність розуміння з боку міської влади. Хоча організатори й ставлять за мету в першу чергу - виховання лідерів для міста Івано-Франківська, але коштів на міську програму "Школа лідерів 2008-2010 рр." в міському бюджеті не закладаються.

-У чому полягає унікальність Ваших занять?

- Заняття інтерактивні. Учні є не просто слухачами, а - повноцінними учасниками тренінгів. Також дуже цікавими є зустрічі із "Лідерами Прикарпаття". В гості приходять перші особи області, народні депутати, відомі літератори, бізнесмени...

- Мабуть за 5 випусків у Вас є вже своє рекорди? (тобто це і люди, які чогось добились завдяки Вам, і певні громадські проекти...)

- Цікавим рекордом, як на мене, було те, що на проходження навчання в ШЛ-3 записалось аж 150 людей. Щодо особистих досягнень, то випускники однозначно переходять в активний стан, - стають творцями свого життя, беруть відповідальність за життя оточуючих. Вони засновують нові течії в місті, здійснюють непересічні проекти.

- Яким Ви бачите майбутнє Школи Лідерів та місце ШЛ у житті Івано- Франківська?

- В молодіжному середовищі Школа лідерів уже давно є невід’ємною частиною життя міста. Хлопці і дівчата, які хочуть чогось досягти і не до кінця знають навіть чого... - йдуть до нас. Спілкуючись із успішними людьми, формальними і неформальними лідерами області вони орієнтуються, визначаються, роблять перші кроки, перші проекти. Цей досвід безцінний.

Святослав Никорович



return_links(15); ?>