12.08.2010
12:00

Віджени проблеми оберегом

 Для вирішення психологічних проблем, стресів у сучасному житті треба вміти знайти свій...оберіг.

Так вважає кандидат філософських наук, базис-консультант з позитивної терапії Галина Дичковська, яка днями продемонструвала свою новаторську методику обереготерапії.

«Обереги-ляльки та трав’яні іграшки використовували з незапам’ятних часів. Ось я і вирішила поєднати знання предків із психотерапевтичною практикою, – розповідає «Експресу» пані Дичковська. – Маючи досвід роботи в галузі позитивної психотерапії та вивчаючи обереги, я побачила в них великий лікувальний потенціал. І я вирішила це поєднати. Основною суттю методики є те, що людина перекладає всі свої проблеми на ляльку, говорять від її імені, або розповідає про щось оберегу. Бо не завжди людина може розповісти своє потаємне навіть психологу чи психотерапевту. І тут допоможе оберіг. Адже, проговорюючи йому вголос чи пошепки про те, що наболіло, той, хто потребує допомоги, таким чином позбавляється проблем, або знаходить відповідь на запитання, як їх вирішити. Окрім того, це звернення до мудрості предків, свого коріння. Тому, спілкуючись із ляльками, ми спілкуємося з премудрістю роду, з усім тим, що увібрала в себе пам'ять поколінь».

У процесі психотерапевтичного сеансу прикарпатський психолог виставляє з десяток різних ляльок, а також вишитий рушник, серветки, іграшки з трави, дерев’яні обереги у формі кола та пропонує кожному з учасників терапії вибрати щось одне, що найбільше припало до душі. За тим, який саме оберіг вибрали учасники сеансу, фахівцю набагато легше, без зайвих запитань продовжувати розмову, вже частково знаючи проблему тієї чи іншої людини.

Проте чи не найбільшу користь дає те, що люди самі виготовляють свою ляльку-оберіг. Перед цим вони пишуть, якою вона має бути, від чого оберігатиме власника. Усі «помічниці» пані Дичковської зроблені з природних натуральних матеріалів.

Адже треба зберегти всі традиції давнини, а в часи наших бабусь синтетики просто не було. Кожен оберіг спрямований на добро. Більшість із них зроблені у формі жінки, бо саме прекрасна половина завжди потребувала захисту. Отож кожна лялька має свою роль. Найпоширенішими є бараниці, веснянки, щасливиці, трав’яниці, круп’яниці і т ін.. кожна із них виконує свою особливу функцію. Чоловічими оберегами є кінь та Спиридон-сонцеворот.

Їх дарували матері своїм синам, або дружини чоловікам, привертаючи силу, мужність, витривалість, чоловічу міць. Оберегом для обох статей є птах, який символізував душі предків, що мали оберігати родину. За словами пані Галини, обереги допомагають вирішити різні проблеми. Це й сімейні негаразди, непорозуміння між закоханими, батьками та дітьми, відсутність мотивації життя, самоствердження, віднайдення правильного рішення в складних ситуаціях вибору і т ін.

Галина ПЛУГАТОР, газета "Експрес"



return_links(15); ?>