27.12.2010
12:00

В Івано-Франківську працює літературна студія відомого прозаїка

Викладач кафедри філології та методики початкової освіти Педагогічного інституту Прикарпатського університету ім. В.Стефаника, Член Національної спілки письменників України, авторка ряду книг, Ольга Деркачова третій рік поспіль веде літературні студії.

І як результат цієї роботи – альманах „Пензлик”, до якого увійшли поезія, проза та есеїстика юних авторів.

Серед молодих літстудійців є нігерієць Фелікс Озор, який навчається в Національний медичний університет. Цих нібито абсолютно різних за віком, національністю і фахом людей об’єднує любов до літератури, бажання якомога більше дізнатися про літературно-мистецьке життя України.

Літературні студії Ольги Деркачової – це не лише традиційні зібрання такого роду, коли діти пишуть нові тексти, зачитують і аналізують їх. Літстудійці спільно відвідують різноманітні літературні презентації, переглядають кращі зразки української кінематографії, вчаться експериментувати з різними літературними жанрами.

Представлені в альманасі твори дуже різні. Від ліричної і дещо „салонної” поезії про любов до надривних текстів про сенс буття і роздумів про найсокровенніші і найприхованіші людські почуття.

Навіть назва альманаху „Пензлик” невипадкова. „Найцікавіше, коли про буденні речі ми пишемо небуденно, – зауважує Ольга Деркачова. – Перше, про що ми спільно пробували писати, був пензлик. Адже в крамниці всі пензлики абсолютно однакові. Але в руці того чи іншого митця кожен пензлик стає унікальним. Бо ним можна намалювати як відверто бездарний твір, так і шедевр”. Літстудійці Ольги Деркачової теж ще не визначилися остаточно, ким їм бути у житті. Всі вони ще пробують свої сили, як в сфері майбутньої професії, так і в літературі. Проте, як зазначив відповідальний секретар Івано-Франківського осередку Національної спілки письменників України Ярослав Ткачівський, добре, що ці молоді люди тягнуться до світла, пробують свої сили у мистецтві. Головне зараз – не загасити цього світла у їхніх душах.

„Пензлик” – це підсумок трирічної роботи. Але робота триває. Дедалі більше молоді відвідують літературні студії, дедалі більше юних авторів з різних навчальних закладів міста приєднуються до студентів-педагогів. І добре було б, щоб для цієї молоді „Пензлик” став стартом у справжню літературу.

Любов Загоровська



return_links(15); ?>