11.04.2011
12:00

Щастя бути почутим…

Ніколи щастя не ставило людину на таку висоту, щоб вона не потребувала друга.

Сенека

-Привіт, Христинко? Ти чекала мого дзвінка? Довго? А я була в школі. Але увесь час думала про тебе. Навіть подружку твоїм іменем називала. Я знала – сьогодні тобі передзвоню.

- А як там - за вікном, на вулиці? Мама відкрила штори, і я побачила сонечко…Через відчинену кватирку відчула легенький весняний вітерець. Скажи, перші квіти уже є? А людей багато у центрі? Усі усміхнені…Бігли по справах…. У церкві дзвони били…. А фонтани уже працюють? Ні? Скоро будуть….. Сфотографуй мені…..

Ось такі вони буденні розмови по телефону волонтерки Івано-Франківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з ровесницею, яка декілька років тому пошкодила хребет і прикута до ліжка. Буде ходити чи не буде – над цим працюють лікарі та батьки, але на сьогодні Христина, 15-річна дівчинка, є дуже самотньою – усі, кого бачить – мама, медсестра, вчителька (приходить додому), а ще – телевізор, журнали, які  давно набридли.

«Відколи сталася травма – сама, друзів не залишилося», - скаржиться Христя, а на очах виступають сльози.

Влітку 2010 року, під час проведення обласного навчального табору для волонтерів мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  «Волонтери Прикарпаття – в дії», започатковано соціальний проект  «Дружба по телефону», що передбачає спілкування з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями, які з різних причин вимушено постійно перебувають у домашніх чотирьох стінах.

Це не був задум одного дня. Ми поступово знаходили шляхи реалізації  проекту. Спочатку директор ОЦСССДМ Галина Боднар виступила з ідеєю «Дружби по телефону», це питання обговорювалося під час круглого столу із психологами, керівниками спеціалізованих формувань «Школа волонтерів», адже до дітей з функціональними обмеження потрібен особливий підхід, щоб не вразити душу уже й так знівеченого тіла.

Кожен по-своєму ішов до друга-інваліда, але у всіх було одне бажання – сказати: «Ти не один, ми - поруч».

Іванко народився з серйозними ураженнями центральної нервової системи, з часом хлопчик не зміг ставати на ніжки, батьки почули від лікарів серйозний вирок : ДЦП. Мама повністю присвятила себе догляду за сином, її жертовна любов і піклування дарували малому бажання жити, дорослішати, тішитися життям. Дитину оформили у спеціалізований дитячий заклад (садочок) у м. Івано-Франківську.

У 6 років Іванко з мамою  пішов до школи. Хлопчик легко сприймав матеріал, у нього повністю збережений інтелект,  уява, мислення. Та, на жаль, хвороба прогресувала і батьки вирішили перевести сина на індивідуальну форму навчання.

Ось тут і почалися інші проблеми… Замкнутий простір, самотність, депресія – це не найкращі друзі для юнака. Іванкові було важко вдома наодинці з бідою.

Тож волонтер Галицького РЦСССДМ Мацьків Роксоляна  потоваришувала з Іваном за допомогою  «Дружби по телефону». Хлопець  радісно відгукується на таке тепле спілкування, з нетерпінням чекає на дзвінок, який необхідний як ковток свіжого повітря, йому важливо відчувати, що він не байдужий іншим, що його люблять, ним цікавляться, що він такий, як і однолітки, а може й цікавіший…

Даний проект надихнув спеціалістів  Тлумацького РЦСССДМ на залучення до доброї справи волонтера з Корпусу Миру (за професією викладач інформатики), котрий 19-річного обдарованого юнака, прикутого з шести років до ліжка забезпечив комп’ютером, навчив користуватися  Інтернетом, спілкуватись із  волонтерами Тлумацького РЦСССДМ в соціальних мережах. Хлопець не може користуватись телефоном, тому дружба в мережі стала для нього хорошим засобом соціалізації.

І таких історій – безліч, адже на сьогодні  уже 60 волонтерів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють з дітьми з функціональними обмеженнями. І у кожної дитини своя доля, своя історія життя, свій хрест; а наші волонтери, немов ті продовження сонячних променів стараються заглянути у душу кожній  такій дитині, і якщо не звільнити її  від болю чи недуги, то зробити так, щоб змілів океан самотності…

Це один з напрямів роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

З етичних міркувань імена дітей з функціональними обмеженнями  змінені.

За  більш детальною інформацією звертайтеся в Івано-Франківський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою:

м. Івано-Франківськ, вул. Гординського,10, тел. 0342.53.91.07, 03422.3.10.04.

Передрук Зоряна



return_links(15); ?>