Студенти Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ вийшли на страйк
07.08.2011
21:30

Студенти Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ вийшли на страйк

У зв’язку із закриттям Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ студенти цього навчального закладу та їхні батьки вийшли на страйк. Люди протестували на території вишу.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року №727-р «Про реорганізацію мережі вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України» за пропозицією Міністерства внутрішніх справ України Прикарпатський юридичний інститут Львівського державного університету внутрішніх справ ліквідується. Студентам  дали можливість завершувати навчання або у Львові, або в інших навчальних закладах системи Міністерства внутрішніх справ. Проте обурені молоді люди та їхні батьки вимагали, щоби до кінця навчання вони були в Івано-Франківську, адже контрактникам переїзд в інше місто просто не по кишені – доведеться платити і за навчання, і за проживання, і за харчування.

Рішення про закриття інституту називають несправедливим. Та й про умови переведення їм не повідомили.

 «В нашому інституті є добра методична база, фахові викладачі, є аудиторії, де зроблені ремонти. Та ще й за кошти контрактників. Ось чому наш інститут  ліквідовують, а донецькому надають автономію? Чим ми гірші?», – каже мати однієї зі студенток Наталія Бойко. Студенти тим часом з болем розповідають славну історію вишу, який був створений як Станіславська школа міліції ще в 1956 році. За час існування тут підготували більше 12 тисяч офіцерів міліції. Сам юридичний інститут мав третій рівень акредитації. Тут діяли три факультети та 15 кафедр, працювали близько 90 кандидатів та докторів наук. У навчальному закладі були комп’ютерні класи, два тири, криміналістичний полігон, загальна та спеціальна бібліотеки. Нещодавно для майбутніх правоохоронців  закінчили реконструкцію навчально-тренувального центру «Лисець».

Юнаки та юнки з інституту вважають, що київські чиновники своїм наказом їх просто «кинули», адже обов’язкові договори про оплату терміном на чотири роки після переведення в інший заклад будуть недійсні. І, скажімо, в львівському університеті молоді люди будуть навчатися удвічі дорожче.

«Куди подіти 677 студентів денної форми навчання? – бідкається майбутній правоохоронець Ірина Челендюк. – А ще є 300 заочників. Ми будемо вчитися у дві-три зміни».

Потерпатимуть і викладачі, чимало з яких, до речі, перебувають у відпустках і  навіть не знають що за кілька днів вони стануть безробітними. Куди вони  зараз підуть, коли навантаження у більшості навчальних закладів або майже або вже сформовано.

А тим часом вже  створена ліквідаційна комісія, яка має підбити загальний майновий баланс колишнього вишу. Приміщення та майно мають передати на баланс обласного міліцейського управління області. Тут планують перемістити міський відділ міліції, спецпідрозділи «Беркут» і «Грифон», науково-дослідний експертно-криміналістичний центр і відділ фельдзв’язку. Студенти ж обіцяють боротися до останнього. Вони написали звернення до Президента України Віктора Януковича, до обласної влади  з проханням не закривати начальний заклад. Якщо до них не прислухаються, протести продовжуватимуться.

Сабіна РУЖИЦЬКА



return_links(15); ?>