Перші жертви комунальної реформи
01.11.2011
18:01

Перші жертви комунальної реформи

Мешканці комунальних будинків на території, яка раніше належала житлово-експлуатаційним організаціям №№ 1, 3, 5 сьогодні залишились один на один з аваріями будинкових систем,  які сьогодні зранку раптом виявилось нікому ремонтувати. Дзвінки до ЖЕО з приводу ремонту, скажімо, пориву труб у підвалах натикались на відмову, підкріплену фразою: «ваш будинок вже не в нашому віданні». Звісно ж така реакція комунальників викликала обурення івано-франківців. Адже більшість з них справно сплачували житлово-комунальні послуги, тож вони вправі вимагати отримати оплачені послуги у вигляді аварійних ремонтів.

Що ж спричинило такий безлад у роботі міської господарки? Справа в тому, що з 1 листопада КП «Єдиний розрахунковий центр» офіційно прийняв на баланс будинки житлового фонду ЖЕО №№ 1, 3 та 5. Тож ЖЕО одразу поспішили скинути з себе відповідальність за проведення ремонтних робіт. Мовляв, є «ЄРЦ». До нього і звертайтесь. Проблема полягає в тому, що КП «ЄРЦ» є лишень управляючою компанією  і ремонтних бригад у своєму складі не має. Як повідомляло раніше керівництво підприємства, такі бригади повинні залучатися підприємством на конкурсній основі, а на перших порах, поки в місті не створено реальний ринок житлово-комунальних послуг, такі функції принаймні протягом трьох перших місяців мали виконувати міські ЖЕО. Керівництво останніх же, вочевидь , сприйняло звільнення від балансового баласту як звільнення від роботи взагалі. Зрештою, тут, певно, заховалось і питання коштів, адже відтепер вся квартплата йде на рахунки не ЖЕО, а «Єдиного розрахункового центру». В свою чергу не спрацювала і розхвалена нещодавно директором КП «ЄРЦ» Вадимом Войтиком служба оперативного реагування, створена при підпорядкованому йому підприємстві.

«Така ситуація - це питання перехідного періоду, - розповідає начальник відділу роботи із споживачами КП «Єдиний розрахунковий центр» Руслана Василюк, - «жеки» вже не хочуть обслуговувати клієнтів, а ми ще не маємо відповідних повноважень». Пані Василюк також обіцяла особисто проконтролювала ліквідацію усіх аварійних ситуацій і запевнила, що в майбутньому таких проблем виникати не буде.

Хочеться сподіватись, що «проблеми перехідного періоду» не затягнуться аж до Нового року, коли реформа почне діяти на повну силу.return_links(15); ?>