Юрій Соловей піддав сумніву ефективність житлово-комунальної реформи в Івано-Франківську
01.11.2011
23:31

Юрій Соловей піддав сумніву ефективність житлово-комунальної реформи в Івано-Франківську

Анонсована керівництвом «Єдиного розрахункового центру» житлово-комунальна революція в Івано-Франківську лишень розпочалася, а в місті вже почав формуватись табір контрреволюції. При цьому число супротивників реформи зростає щодня. В переважній більшості людей непокоїть зростання тарифів (замість обіцяного зниження), включення до тарифу оплати послуг, які люди фактичного не отримують; пов’язані з процесом передачі житлового фонду від міських ЖЕО на баланс КП «Єдиний розрахунковий центр» факти відмови комунальних служб від усунення аварійних ситуацій на будинкових системах тощо.

Вказаним проблемам, власне, і було присвячено круглий стіл, який відбувся сьогодні на базі івано-франківського «Парк-готелю» з ініціативи голови ГО «Громадський форум Івано-Франківська» Юрія Солов’я, який, схоже взявся очолити новостворюваний «контрреволюційний» блок. Круглий стіл пройшов за участі заступника міського голови обласного центру Миколи Саєвича, начальника відділу роботи зі споживачами КП «ЄРЦ» Руслани Василюк, начальників міських ЖЕО, голів будинкових комітетів. «Те, що ми сьогодні організуємо цей захід, - прокоментував подію пан Соловей, - це реакція на численні звернення будинкових комітетів про те, що є деякі проблеми». Зі слів політика, незрозумілим є насамперед питання співвідношення між наданням послуг і їх оплатою, наприклад, яким чином розраховуються витрати по поточному ремонту, характер договірних відносин між мешканцями та управляючою компанією тощо. «Формат, яким сьогодні пішов «ЄРЦ», який опублікував угоду і вважає що ця угода є дійсною, – це неправильний формат. Вочевидь треба укладати індивідуальні угоди. - продовжує лідер «Громадського форуму», - Інше питання: яка буде доля «жеків»? У нас, наприклад, є питання по ЖЕО-6,  коли люди дзвонять в «жек» і кажуть, щоб прибрали територію, а фактично це вже на балансі «ЄРЦ». І, нарешті, найсуттєвіше – питання тарифоутворення. В діючому тарифі поточний ремонт займав 34 %. Питання: чому в новому тарифі на 34% не знижений ремонт? І навпаки: є приклади, коли тариф зріс на 30%, а по деяких будинках, як, зокрема, по вулицях Тролейбусній та Хоткевича, він становить 2 гривні і більше. А в будинку по вулиці Вовчинецькій, 185 тариф взагалі становить 2,68 гривні, в будинку поруч – по Вовчинецькій, 184 – 1,96 гривні... Інше питання – витрати на утримання самого КП «ЄРЦ», які становлять близько 2 мільйонів гривень. То якщо ми витрачаємо на це кошти бюджету, чи не краще було б їх витратити, скажімо, на поточний ремонт?»

Обурення деяких присутніх на зібранні голів будинкових комітетів викликали також закладені у тариф такі «екзотичні» послуги, як, наприклад, дезінсекція, дезодорація чи вивезення поруч з твердими побутовими відходами великогабаритного сміття.

Заспокоїти присутніх і дати відповідь на усі питання намагалась Руслана Василюк. З її слів, договірні правовідносини на основі так званого договору приєднання передбачено Цивільним кодексом України. Керівництво КП «ЄРЦ» змушено було піти на такі заходи, оскільки міська рада зобов’язала його укласти договори з мешканцями комунальних будинків вже до 1 листопада. В свою чергу, досвід роботи івано-франківських ЖЕО, які так і не змогли досягти 100%-вого результату в укладенні індивідуальних договорів (на сьогодні середній показник становить 70%) показав, що в такі короткі терміни укласти з 50 – 60 тисячами абонентів індивідуальні договори неможливо.

«ЖЕО – це структури, які залишаються на ринку, - заспокоїла пані Василюк керівників житлово-експлуатаційних організацій, - їх керівники будуть працювати і надавати послуги. І замовляти послуги ми будемо спочатку у них. Три місяці дамо попрацювати і якщо мешканці будуть задоволені, так воно і буде далі. Відповідальність за все нестиме КП «Єдиний розрахунковий центр».

Зі слів пані Руслани, в даний час триває перегляд і доуточнення тарифів по кожному будинку, а відтак тарифа у 2 гривні незабаром не буде. Крім того, вона запевнила, що послуги з дезінсекції, дезодорації чи чистки димових і вентиляційних каналів є додатковими і оплачуються виключно за фактом виконаних робіт, а фраза про вивіз крупногабаритного сміття аж ніяк не вплине на тариф на вивіз твердих побутових відходів і має на меті лише одне: примусити перевізників вивозити не тільки ТПВ, а й негабарити.

Чиновницю «ЄРЦ» підтримав також заступник Івано-Франківського міського голови – директор Департаменту житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку Микола Саєвич, який, зокрема зазначив: «Загалом. Ви знаєте , що прийнята певна програма реформування і ми повинні її виконувати».  



return_links(15); ?>