Священиків - у школи, базари - на замок... в неділю
25.11.2011
19:50

Священиків - у школи, базари - на замок... в неділю

Священики повинні іти до шкіл, - вважає Владика Іосаф – архімандрит Івано-Франківський і Галицький Української православної церкви Київського патріархату. Свою позицію з даного приводу священнослужитель висловив під час сьогоднішнього пленарного засідання сесії Івано-Франківської обласної ради, куди його було запрошено для обговорення проекту обласної Програми «Духовне життя» на 2012 - 2015 роки. Зі слів Владики, сьогодні в прикарпатських школах процвітає наркоманія і він особисто був свідком поширення в одній із шкіл пакетиків з наркотичними речовинами. «Під’їжджала машина, - зазначив він, - до неї підбігали діти і отримували наркотики».

З урахуванням викладеного Владика робить висновки, що «без церкви школа нічого у виховному процесі не зробить». «Треба частіше запрошувати священиків у школи. - висловив він своє бачення участі церкви у виховному процесі, - Треба щоб була відповідна програма. Але деякі директори шкіл сьогодні бояться кликати до школи церковників».  Втім, панотець, вочевидь призабув, що виховання культури правової також є важливим елементом культури духовної, а якщо так, то Конституція України чітко визначає (частина 3 статті 35), що Церква і релігійні організації в Україні  відокремлені  від держави, а школа - від церкви. Зрештою, Владика так і не розповів, чи повідомив він правоохоронні органи про відомі йому факти торгівлі наркотичними речовинами у школах, адже саме так вчиняють цивілізовані законослухняні члени громадянського суспільства.

Іншою, озвученою отцем  Іосафом ініціативою, яка, на думку прелата, має покращити духовність мешканців Прикарпаття, є пропозиція заборонити роботу ринків області в неділю, як це має місце, на приклад  у Львові, Чернівцях чи в Луцьку. Зі слів священика, робота ринків у недільні дні спонукає людей не відвідувати храми. «Люди не можуть собі спокійно піти до церкви, знаючи, що ринок закривається о третій – четвертій годині». Особливо це стосується автобазару, який працює тільки в неділю і на якому люди проводять багато часу.

Сергій Білий return_links(15); ?>