Під Івано-Франківськом розквіли… підсніжники
05.12.2011
10:28

Під Івано-Франківськом розквіли… підсніжники

Кліматичні аномалії продовжують дивувати івано-франківців. Не встигли мешканці обласного центру оговтатись після цвітіння наприкінці жовтня цього року каштанів, як природа спантеличила їх іншим сюрпризом. В неділю, 4 грудня, на Вічевому майдані Івано-Франківська з’явились торгівці … підсніжниками. Так-так. Саме оці маленькі білі символи весни з’явилися днями у лісах навколо обласного центру. «Оці я назбирала біля Ценжева, - розповідає одна з продавчинь, - а вазагалі-то, вони зараз у лісі є всюди. Щоправда маленькі іще, але за день-два будуть в самий раз».

На запитання: що ж то таке сталося у природі, що посеред грудня в лісах розквіли первоцвіти, жінка знизає плечима і каже: «Не знаю. Може кінець світу?»

Ну про апокаліпсис, вочевидь, говорити ще зарано. Та й навряд чи кінець світу може знаменуватись появою такої краси. Вчені ж ботаніки пов’язують цю аномалію з досить теплою осінню та раптовим потеплінням саме в останні дні.   

Шкода, що Самуїл Якович Маршак не дожив до наших днів, бо інакше навряд чи у нього б піднялась рука назвати свій твір «Дванадцять місяців» казкою. return_links(15); ?>