В Івано-Франківську почастішали випадки пожеж, які є наслідком несправності побутових приладів та електропроводки
05.12.2011
16:29

В Івано-Франківську почастішали випадки пожеж, які є наслідком несправності побутових приладів та електропроводки


Щоб споживач міг безпечно користуватися електроенергією, усім слід дотримуватися певних вимог. У першу чергу енергетики застерігають людей від самовільного втручання в роботу внутрішніх будинкових електричних мереж. Підключення у щитових – справа виключно фахівців, а не самих власників чи сумнівних «спеціалістів». Наслідком «небезпечних ігор» з електромережею стає не лише вихід з ладу електроприладів, а й масові пожежі у квартирах.

В Івано-Франківську почастішали випадки пожеж, які є наслідком несправності побутових приладів та електропроводки. На сьогодні таких трагічних випадків зареєстровано 55. А це, констатують рятувальники, на 12 пожеж більше, ніж за аналогічний період минулого року. Причина сумної статистики проста - люди самовільно втручаються в роботу мереж – повідомили www.briz.if.ua у відділі інформаційної політики ПАТ «Прикарпаттяобленерго».

Особливо багато таких випадків у старому житловому фонді. В Івано-Франківському РЕМ пояснюють: мешканці самостійно підключають новітні побутові прилади до електромережі, яка у будинках часто не відповідає сучасним вимогам і не розрахована на теперішні потужності. Найнебезпечнішими є газові котли. Їх повинні підключати спеціальні електромонтажні бригади. В іншому випадку - трагедії не уникнути. Адже мова йде про обов’язкове підключення новітніх електроприладів з використанням три-провідної мережі, справних захисних автоматів та інших елементів обладнання.

«Власником внутрішніх будинкових мереж є житлово-експлуатаційні організації чи товариства співвласників житла, - пояснює директор філії «Івано-Франківського РЕМ» Володимир Поліш. – Вони мали б подбати про прокладення в будинках повноцінної мережі, яка дозволить здійснювати електропостачання якісно, надійно та безпечно. Однак на разі електробезпека є справою самих мешканців, їх власної свідомості».return_links(15); ?>