Безхатченки цьогоріч спричинили в Івано-Франківську близько чотирьох десятків пожеж
14.12.2011
13:55

Безхатченки цьогоріч спричинили в Івано-Франківську близько чотирьох десятків пожеж

П’ятеро івано-франківців загинуло цьогоріч у вогні пожеж, яких від початку року трапилося на території обласного центру аж 341. Як повідомив   заступник начальника Івано-Франківського міськвідділу Управління техногенної і пожежної безпеки в області майор служби цивільного захисту Василь Болотенюк, 41 пожежа трапилась в підвальних приміщеннях івано-франківських багатоквартирок, спричинена в більшості своїй необережним поводженням з вогнем з боку безхатченків, які облюбували міські підвали в якості місць для ночівель. Як наслідок: двоє осіб в наслідок таких пожеж загинули і вісьмох практично чудом вдалося врятувати. «Такі пожежі, - розповідає пан Болотенюк, - становлять велику небезпеку. В більшості випадків вони виникають у засмічених підвальних приміщеннях, де на дверях немає замків і є вільний доступ безхатченків та інших сторонніх осіб».

З метою унеможливлення подібних випадків в майбутньому, співробітниками управління держпожежнагляду, спільно з комунальниками та учасниками громадського формування з охорони правопорядку «Штаб» проведено протягом листопада місяця серію рейдових перевірок стану утримання підвальних та горищних приміщень житлового фонду обласного центру. В наслідок перевірок було виявлено цілу низку незачинених на замок підвалів та горищ. І не зважаючи на вимоги зачинити такі приміщення, направлені пожежними керівникам ЖЕО після подібних перевірок у жовтні та вересні. «Пропоную, - підсумував сказане пан Болотенюк, - зачинити усі вхідні двері до підвальних приміщень на замки, а на дверях вказати місця зберігання ключів».

В свою чергу мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус закликав міліцію та соціальні служби провести з івано-франківськими безхатченками роз’яснювальну роботу щодо доцільності користуватись для ночівлі можливостями міського будинку нічного перебування, де вони можуть «переночувати, випити гарячого чаю і піти собі зранку у своїх справах». Зі слів міського голови, попереднє керівництво будинку намагалось запровадити там «зоновські порядки і призначити смотрящего», проте зараз там все нормально і будинок нічного перебування нарешті є «нормальним закладом соціального спрямування».return_links(15); ?>