Казка - найкращий порадник
19.12.2011
23:19

Казка - найкращий порадник

Казка – це не лише гарний літературний твір та чудове снодійне для маленьких дітей, а й унікальний психотерапевтичний засіб, що дозволяє скоректувати поведінку дитини у суспільно корисному напрямку. В цьому переконані керівники Молодіжного громадського центру «Еталон» Мар’яна Озорович та Асоціації практикуючих психологів України Людмила Підлипна, які виступили ініціаторами впровадження в Україні проект «Чарівна сила казки. Впровадження казкотерапії, як ефективного методу профілактики та терапії психологічних проблем у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку».

Як стверджує Мар’яна Озорович, проект реалізується на кошти гранту Президента України. До участі в ньому було залучено 10 провідних практикуючих дитячих психологів з п’яти західноукраїнських областей: Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської, - кожен з яких пройшов спеціальні тренінги з казкової психології і в буквальному сенсі слова написав 10 казок для дошкільнят та дітей шкільного віку, в яких у доступній для малечі формі виклали головні психологічні настанови, які знадобляться діточкам у подальшому житті, в тому числі і у складних ситуаціях.

Всі написані в такий спосіб твори було видано друкованими – тиражем в 1000 примірників – та аудіо збірками, які буде поширено у різних закладах вказаних вище п’яти західноукраїнських областей, які працюють з дітьми.

За словами Людмили Підлипної, казочка – це та інформація . яку дитина вперше чує від своїх батьків, те джерело, звідки дитина всмоктує шляхи необхідної поведінки, шляхи вирішення складних ситуацій. «Казка – це наше етнічне коріння - зазначає пані Підлипна, - Найкраще читати наші рідні українські народні казки, які зазнали мінімум трансформації – мінімум авторських невротичних моментів… В казках, написаних в рамках нашого проекту наші психологи намагались охопити різну проблематику: рівень тривожності, соціалізація дитини в певному закладі тощо».

Загалом же, - зізнаються автори проекту, - головна його ідея полягає в тому, що батьки – мама і тато, найближчі дитині люди можуть самі створювати психотерапевтичні казки і в такий спосіб виховувати своїх дітей свідомими і гідними громадянами своєї Вітчизни.return_links(15); ?>