briz.if.ua http://www.briz.if.ua БРІЗ http://www.briz.if.ua/logo.gif Івано-Франківські новини http://www.briz.if.ua Uk (c)briz.if.ua Mon, 27 May 2024 01:29:57 +0300 RayCMS 0.1 З 1 січня запроваджуються нові правила для спрощенців http://briz.if.ua/?nid=16701 http://briz.if.ua/?nid=16701 1 січня 2012 року вступає в дію Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" №4014-VI. На думку податківців, прийняття цього документу є важливим кроком у напрямку поліпшення податкового клімату для підприємців України.

Зокрема Законом передбачено:

- збільшення обсягів річного доходу, що дає право перебувати на спрощеній системі; прив'язку ставок єдиного податку до розміру мінімальної заробітної плати; встановлення з метою оподаткування 4 категорії платників;

- не встановлення надбавки, що застосовується до фіксованих ставок податку за кожного найманого працівника фізичної особи;

- скасування обмеження віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - платників єдиного податку.

- обмеження сфери застосування спрощеної системи оподаткування для окремих видів господарської діяльності;

- встановлення відповідальності платника податку за застосування іншого способу розрахунків, провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві, перевищення граничного обсягу доходу тощо;

- встановлення підстав для анулювання органами податкової служби свідоцтва платника єдиного податку, тощо.

Фізичних осіб - підприємців, які застосовуватимуть спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділено на три групи:

- до першої групи віднесено підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.

Для таких підприємців встановлюється ставка податку в межах від 1% до 10% мінімальної заробітної плати (10-100 грн.).

- друга група - підприємці, що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн., які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Ставка - від 2% до 20% мінімальної заробітної плати (20-200 грн.).

- до третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн. Ставка для цієї групи - 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

З метою більш детального ознайомлення платників податків із змінами податкового законодавства щодо спрощеної системи оподаткуваня, обліку та звітності на офіційному веб - сайті ДПА в області (www.odpa.if.ua) створено окремий розділ "Спрощена система оподаткування", в якому розміщуюються нормативно - правові документи, інформаційні матеріали та відповіді на найбільш поширені запитання.

 

]]>
Sun, 01 Jan 2012 07:09:00 +0200
Запрошуємо на семінар «Вища освіта за кордоном» http://briz.if.ua/?nid=16912 http://briz.if.ua/?nid=16912 Яремчанська Міська молодіжна громадська організація "Центр соціальних та ділових ініціатив" запрошує школярів 8-11 класів, студентів, їхніх батьків та всіх бажаючих на безкоштовний семінар "Вища освіта за кордоном", який відбудеться 5 січня 2012 року, о 12:00 год. в Центральній бібліотеці м.Яремче, вул.Свободи, 259.

Семінар присвячено можливостям здобуття вищої освіти в Європейському Союзі та США. Мало хто знає, що за допомогою інтернету і англійської мови українські випускники і студенти можуть цілком успішно подавати заяви і бути успішно зарахованими до іноземних університетів. Також існують різноманітні можливості одержати фінансову допомогу як для оплати навчання, так і проживання. Аби дізнатися більше про це, запрошуємо відвідати наш відкритий семінар.

Програма:

1.     Переваги освіти закордоном

2.     Вартість навчання і життя студента закордоном

3.     Стипендії, фонди і інші можливості фінансової допомоги

4.     Коли і як вступати і як готуватися до вступу та навчання

5.     Декілька прикладів українських студентів, що змоги поступити і зараз навчаються в Америці і Європі

6.     Запитання і відповіді

 Ведучий семінару: Віктор Загреба, менеджер проектів ММГО "ЦСДІ", нині - студент Університету Меріленда (США), стипендіат Програми ім.Фулбрайта.

 Реєстрація:Просимо попередньо подати заявку з іменами і прізвищами учасників на адресу ivan@csbi.org.uaабо зателефонувавши за номером (03434) 2-27-46 (Іван Зінов"єв) не пізніше 30 грудня 2011. Участь в семінарі безкоштовна.

]]>
Sat, 24 Dec 2011 11:53:00 +0200
Відбулось навчання у волонтерській школі http://briz.if.ua/?nid=16916 http://briz.if.ua/?nid=16916 Сьогодні, в  офісі БО "Мій край" відбувся тренінг для волонтерів Городенківських міських шкіл , який проводиться в рамках  програми  "Волонтерство - це мистецтво творити добро" - повідомили www.briz.if.ua у прес-службі організації.

Метою тренінгу є широке залучення молодих людей до діяльності волонтерів, роз"яснення особливостей та умов проведення благодійних акцій,  участь дітей у благодійній акції "Благодійна листівка", консультації щодо написання проектів з вирішення проблем громадськості дитячими очима.

Учасники тренінгу, а це 10 учнів із двох міських шкіл та гімназії, виконали "практичне завдання"  - залучення кошти від перехожих на вулицях міста в скарбнички. Хто жертвував більше 5 грн., той отримував листівку. Трьома ініціативними групами волонтерів було зібрано за 17 хв. близько 400 грн.

 

]]>
Fri, 23 Dec 2011 17:09:00 +0200
Закон не встановлює обмежень на подачу заяв про реєстрацію бази персональних даних до 1січня 2012 року http://briz.if.ua/?nid=16915 http://briz.if.ua/?nid=16915 На цьому наголошувалось у ході прес-конференції в Міністерстві юстиції України, яка відбулася 23 грудня за участю  першого заступника Голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Лілії Олексюк та директора Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції Олени Зеркаль - повідомляє www.briz.if.ua.

 

Захід було присвячено типовим помилкам при застосуванні та трактуванні Закону України "Про захист персональних даних".

У ході прес-конференції представник Мін"юсту акцентувала увагу учасників заходу на тому, що реєструвати бази можна і після 1січня 2012 року, оскільки законом не встановлено обмежень на подачу заяв про реєстрацію бази. Подання бази на реєстрацію після 1 січня 2012 року не є підставою для накладання штрафу.

При цьому, оскільки реєстрація баз персональних даних здійснюється за заявочним принципом - шляхом повідомлення, основним чинником виконання вимог Закону є факт відправки заяви на реєстрацію Державну службу. Таку заяву може бути надіслано або поштою, або в електронному вигляді з використанням цифрового підпису.

Олена Зеркаль також наголосила, що законодавство про захист персональних даних не містить норм щодо автоматичної відповідальності суб"єктів. Штрафи за порушення у  сфері захисту персональних даних можуть бути призначені виключно за рішенням суду на підставі протоколів про адміністративне правопорушення, складених за результатами перевірки Державної служби захисту персональних даних (графік перевірок  заздалегідь оприлюднюватиметься на сайті Служби).

Олена Зеркаль наголосила, що порушенням може бути визнано ухилення від реєстрації бази даних, виявлене у ході перевірки Державної служби захисту персональних даних.

Порушенням також вважатиметься факт передачі персональних даних третім особам без згоди громадян. У цьому контексті мова може йти про бази персональних даних, якими володіють банки, провайдери, громадські або релігійні організації, надавачі житлово-комунальних послуг тощо.

При цьому, Закон дозволяє здійснювати обробку персональних даних без згоди суб"єкта персональних даних у випадках передбачених законодавством - трудовим, пенсійним, виборчим, податковим тощо, а також якщо обробка персональних даних є необхідною для захисту життєво важливих інтересів особи.

У сенсі Закону персональними даними є упорядковані відомості чи сукупність упорядкованих відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована за допомогою цих даних. Зокрема, не є базою персональних даних та не підлягають державній реєстрації неупорядковані договори виконання робіт або надання послуг з фізичними особами.

]]>
Fri, 23 Dec 2011 16:48:00 +0200
Ректора ПНУ Богдана Остафійчука обрали «ворогом преси №1» http://briz.if.ua/?nid=16914 http://briz.if.ua/?nid=16914 Журналістська група: "Створюємо список прикарпатських ворогів і друзів медіа"

У понеділок 26 грудня о 13 годині у головному корпусі Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника журналісти вручать приз "Прикарпатському ворогу ЗМІ-2011". Цього року ним став ректор вищеназваного університету Богдан Остафійчук, який отримає від журналістів гарбуза.

Крім цього, представники ЗМІ оголосять список тих, чиї імена теж потрапили разом з ним у список, проте не набрали більшості голосів.

Вручення нагороди відбудеться: у понеділок, 26 грудня, о 13.00 год

Місце проведення: Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, фойє головного корпусу (вхід з вулиці Чорновола, поруч із спортзалом)

P.S. Збір журналістів у вказаному місці на 12.45

Запрошуємо всіх бажаючих та небайдужих!

Контакт: misjy@ukr.net

]]>
Fri, 23 Dec 2011 16:29:00 +0200
Про стан розрахунків у 2011р. за комунальні послуги http://briz.if.ua/?nid=16913 http://briz.if.ua/?nid=16913 За надані ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" послуги тепло- та гарячого водопостачання в розмірі 140,0 млн. грн. на його рахунок надійшло 131,2 млн. грн., що становить 93,8%. Заборгованість споживачів перед зазначеним підприємством станом на 01.12.2011р. залишається значною - 68,7 млн. грн. Заборгованість населення міста порівняно з 1 січня 2011р. зменшилася на 1,7 млн. грн. і станом на 01.12.11р. становить 32,8 млн.грн. - повідомили www.briz.if.ua в прес-службі.

За звітний період зменшилася загальна заборгованість всіх категорій споживачів і за отримані послуги водопостачання та водовідведення. Загальний рівень оплати ними складає 107,2 % (при нарахуванні 44,6 млн.грн. оплачено 47,8 млн. грн.). Але рівень оплати зазначених послуг населенням міста складає тільки 99,7 %. Загальна заборгованість населення міста перед КП "Івано-Франківськводоекотехпром" за перше півріччя зросла на 245,9 тис. грн. і станом на 01.12.11р. складає 7,8 млн. грн., що становить більше 50% від загальної заборгованості - 13,9 млн.грн.  Рівень оплати спожитого в м. Івано-Франківську природного газу (без ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго") становить 92,5%, в тому числі населенням міста - 99,4%. На 100,0% оплачено вартість спожитої в місті електричної енергії, рівень її оплати населенням міста тільки 95,8%.

 

]]>
Fri, 23 Dec 2011 11:55:00 +0200
Державний реєстратор інформує http://briz.if.ua/?nid=16911 http://briz.if.ua/?nid=16911 www.briz.if.ua оприлюднює Реєстраційний збір:

Назва послуги

Розмір оплати

Нормативний документ

1

Проведення державної реєстрації юридичної особи

10 неоп. мінімумів доходів громадян

(170 грн.)

Ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

2

Проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця

2 неоп. мінімумів доходів громадян

(34 грн.)

Ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

3

Проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи

51 грн.

Ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

4

Видача дубліката оригіналу установчих документів та змін до них

17 грн.

Ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

5

Проведення державної реєстрації зміни імені або місця проживання фізичної особи підприємця

10,20 грн.

Ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

6

Одержання виписки

17 грн.

ч.10 ст.21 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"

7

Одержання витягу

51 грн. + 3,40 за кожну сторінку

п.1 наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.10.2005 року № 99 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.02.2006 року за № 165/12039)

8

Одержання довідки

17 грн. + 3,40 за кожну сторінку

п.1 наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.10.2005 року № 99 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.02.2006 року за № 165/12039)

 

 

]]>
Fri, 23 Dec 2011 11:48:00 +0200
Відзначено кращих енергетиків Тлумацького району http://briz.if.ua/?nid=16910 http://briz.if.ua/?nid=16910 У четвер, 22 грудня, у актовому залі Тлумацького РЕМ відбулися святкові збори з нагоди Дня енергетика - повідомили www.briz.if.ua в райдержадміністрації.

Працівників енергетичної галузі району привітали перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Нижник, заступник голови районної ради Володимир Габурак, міський голова Володимир Корженьовський, а також технічний директор ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Олег Сеник та директор Тлумацького РЕМ Юрій Хрін.

За сумлінну працю в галузі енергетики, високі показники професійної діяльності та з нагоди Дня енергетика кращих працівників установи було нагороджено Грамотами голови райдержадміністрації та голови районної ради.

 

]]>
Fri, 23 Dec 2011 11:43:00 +0200
Президент України підписав Указ про голову Верховинської РДА http://briz.if.ua/?nid=16909 http://briz.if.ua/?nid=16909 ГОНДУРАКУ Василю Івановичу - голові Верховинської районної державної адміністрації - повідомляє www.briz.if.ua. ]]> Fri, 23 Dec 2011 08:09:00 +0200 Івано-Франківський журналіст "відзначився" http://briz.if.ua/?nid=16908 http://briz.if.ua/?nid=16908 ГНЕСЮ Ярославу Івановичу - головному редакторові Івано-Франківського обласного телебачення "Галичина" - повідомляє www.briz.if.ua. ]]> Fri, 23 Dec 2011 07:22:00 +0200 Ростислав Шпук: фейсбук в Україні не виведе людей на вулиці http://briz.if.ua/?nid=16907 http://briz.if.ua/?nid=16907 Фейсбук та інші соціальні мережі не спонукають людей виходити на вуличні протести, ба навіть навпаки - заспокоюють їх, - вважає відомий прикарпатський блогер Ростислав Шпук, який висловив свою позицію під час круглого столу "Сам собі медіа", що відбувся сьогодні в редакції газети "Галицький кореспондент". Зі слів пана Шпука, це пов"язано насамперед з тією зоною комфорту, яку людина отримує, коли сідає за комп"ютер і входить у соціальну мережу.

Крім того, на думку блогера, фейсбук сьогодні виконує свого певну освітню функцію, робить людей розумнішими, а відтак спокійнішими. "Треба ж враховувати, - зазначає Р.Шпук, - що у блоггерів є і батьки і бабусі. Тож освітня функція фейсбука торкається через користувача і їх".

Втім, на думку гостя круглого столу, правильність ходу його думок перевірять майбутні вибори, які в разі наявних масових фальсифікацій - а, на переконання блогера, тільки масштабні фальсифікації можуть вивести людей на вулиці, - покажуть, наскільки ефективними є соцмережі як засіб революційної консолідації людей. Разом з тим, пан Шпук глибоко переконаний, що фейсбук є дуже політизованою мережею.

]]>
Thu, 22 Dec 2011 23:06:00 +0200
Міжнародні донорські організації переконані, що демократія в Україні вже перемогла http://briz.if.ua/?nid=16906 http://briz.if.ua/?nid=16906 Міжнародні донори знають що українські засоби масової інформації втрачають незалежність, проте при цьому не поспішають надавати нашим мас-медіа всебічну підтримку, щоб убезпечити їх самостійність. Про це повідомив сьогодні, під час організованого Благодійною організацією "Мій край" круглого столу з питань взаємодії ЗМІ і благодійних фондів колишній керівник Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження", визнаний експерт з фандрайзингу Руслан Краплич. "Справа в тому, - пояснив він своє переконання, - що офіційна позиція міжнародних донорських організацій: демократія в Україні перемогла". Зі слів пана Карплича, така перемога, на думку іноземних донорів сталася ще в 2004 - 2005 роках, після чого більшість донорських організацій пішла з України.

]]>
Thu, 22 Dec 2011 18:49:00 +0200
Руслан Краплич: збір коштів на лікування хворих родичів може спричинити серйозні проблеми з податковою http://briz.if.ua/?nid=16905 http://briz.if.ua/?nid=16905 Громадяни України, яких доля змусила збирати пожертви для лікування важко хворих родичів, відкривши для цього приватні рахунки у банках, ризикують мати за 2 - 3 роки дуже серйозні проблеми з фіскальними органами, - переконаний відмий фахівець з фандрайзингу і благодійництва, екс-керівник Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження", співредактор журналу "Вісник благодійництва" Руслан Краплич. Свою позицію з даного приводу експерт висловив під час засідання круглого столу з питань взаємодії мас-медіа та благодійних організацій, який відбувся сьогодні в Івано-Франківську з ініціативи БО "Мій край".

"Люди заводять рахунки як фізичні особи. - пояснює пан Краплич, - Особа є платником податку. Банк змушений подавати звітність в податкові органи про будь-які доходи особи, які надходять на рахунки фізичної особи. Це означає, що громадянин зобов"язаний сплатити податки і подати в органи Державної податкової служби декларацію про отримані ним доходи. Якщо він не подав таку декларацію і не сплатив доходи, то навіть якщо це одразу не виявиться, проте рано чи пізно в податковій буде проведено аудит і виявиться, що така людина є злочинцем - злісним неплатником податків".

При цьому, як стверджує експерт, найгірше полягає в тому, що така проблема може виплисти не одразу, а через два чи три роки. Тоді такому по неволі "злісному неплатнику податку" доведеться сплатити не лише суму несплаченого податку, яка, зважаючи на вартість закордонного лікування важких хворіб, при ставці оподаткування, за словами пана Карплича, 18% виявиться чималою, а ще й сплатити величезний штраф і чималу пеню за кожен прострочений день після граничного терміну сплати податку.

Відтак, на думку екс-керівника Антикризової гуманітарної програми МФВ, найкращим виходом для людей, які хочуть врятувати важкохворих родичів, є звернення до благодійних фондів, які одні лише мають право збирати кошти на благодійну допомогу і в тому числі для конкретних людей, не сплачуючи при цьому податок. "Так, рівненська Благодійна фундація ім. Князів Острозьких, - розповідає Р.Краплич, - ще три роки тому не допомагала жодній людині у зборі коштів на лікування. Проте потім, зваживши на кількість таких людей і проблеми, які у них потім виникали, коли люди після сплати податків та штрафів продавали все і залишались практично голі на вулиці, змінила свою позицію. І тепер, як тільки у ЗМІ з"являється публікація про те, що хтось відкриває приватний рахунок, фахівці Фундації пропонують йому збирати кошти через їхній благодійний фонд".

Втім, як стверджує гість, тут є один момент. Відповідно до Закону, благодійні фонди мають право залишати до 20 % зібраних благодійних коштів для себе - на потреби так званого ендавменту - недоторканого капіталу, який фонд може інвестувати у бізнес-проекти.

Тож напевно іноді краще заплатити державі податок, який в деяких випадках може виявитися меншим, ніж кошти на оплату "послуг" благодійного фонду.

]]>
Thu, 22 Dec 2011 18:23:00 +0200
Понад 430 тис.грн. фінансових порушень виявлено КРВ в Тисменицькому районі КРУ в Івано-Франківській області у Вовчинецькій сільській раді Івано-Франківської міської ради http://briz.if.ua/?nid=16904 http://briz.if.ua/?nid=16904 Проведеною працівниками КРВ в Тисменицькому районі КРУ в Івано-Франківській області плановою ревізією складання та виконання бюджету Вовчинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради за період з 01.05.2007 по 01.06.2011 року виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 431,78 тис.грн - повідомили www.briz.if.ua у прес-службі КРУ.

 

Зокрема, внаслідок несплати приватним підприємством боргу за продану йому земельну ділянку несільськогосподарського призначення недоотримано коштів сільським та державним бюджетами відповідно на суму 254,68 тис. грн. та 28,3 тис.грн., всього на суму 282,98 тис.грн.

Крім того, ревізією встановлено недоотримання орендної плати за землю несільськогосподарського призначення від 4-х орендарів в загальній сумі 140,27 тис. грн.

Таким чином, сільським та державним бюджетами недоотримано надходжень від продажу та оренди землі в загальній сумі 423,25 тис.грн.

А також, внаслідок завищення 2-ма підрядниками обсягу та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт з капітального ремонту доріг та з реконструкції вуличного освітлення в селі Вовчинець сільською радою зайво оплачено коштів на загальну суму 6,25 тис. грн.

Віктор Портечин

]]>
Thu, 22 Dec 2011 18:16:00 +0200
Від 90 до 95% благодійних фондів в України та на Прикарпатті зокрема існують лише на папері http://briz.if.ua/?nid=16903 http://briz.if.ua/?nid=16903 З 10 тисяч благодійних організацій та фондів сьогодні фактично діють лишень 5 - 10 %. Про це розповів сьогодні співредактор журналу "Вісник благодійництва", колишній керівник Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження" Руслан Краплич, який відвідав Івано-Франківськ з метою участі в організованому благодійною організацією "Мій край" круглому столі "Що дає ЗМІ співпраця з благодійними організаціями?" З його слів, - і це підтвердила представник головного управління юстиції Світлана Гундяк - така ситуація є в усіх областях і Прикарпаття в цьому не виключення.

При цьому, як виявляється, проконтролювати дієвість благодійних фондів з позицій державних структур сьогодні вкрай проблематично. "Раніше, - стверджує пан Краплич, - в законі була норма, яка зобов"язувала такі організації звітуватись раз на рік. Зараз цієї норми немає. Хтось у Верховній Раді вирішив поліпшити законодавство". 

]]>
Thu, 22 Dec 2011 17:43:00 +0200
КРУ в Івано-Франківській області встановлено порушень в Національному парку «Гуцульщина» на суму понад 115 тис.грн. http://briz.if.ua/?nid=16902 http://briz.if.ua/?nid=16902 Контрольно-ревізійним відділом в Косівському районі КРУ в Івано-Франківській області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного природного парку "Гуцульщина" за період з 01.01.2009 року по 31.07.2011 року, в ході якої встановлено порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 115,53 тис. грн. - повідомили www.briz.if.ua в прес-службі КРУ.

 

Зокрема, протягом ревізійного періоду окремим працівникам зайво нараховано та виплачено індексацію заробітної плати, внаслідок неправильного визначення базового місяця для проведення індексації на загальну суму 37,7 тис. грн., а також незаконно нараховано та виплачено заробітну плату за невідпрацьований робочий час в сумі 1,54 тис. грн. та безпідставно нараховано і виплачено відпускних одному працівнику в сумі 2,23 тис. грн.

Водночас, працівникам парку у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів не проводилось коригування відпускних, внаслідок чого працівниками недоотримано 12,13 тис. грн.

Також, збір на обов"язкове пенсійне страхування із заробітної плати працівників парку, які являються інвалідами нараховувався на загальних підставах в розмірі 33,2 відсотка замість 4 відсотків, внаслідок чого, протягом ревізійного періоду зайво сплачено до Пенсійного Фонду 32,17 тис. грн., а також внаслідок виявлених переплат заробітної плати зайво перераховано внесків до державних цільових Фондів ще на 15,5 тис.грн.

Крім того, внаслідок завищення підрядником (ПП) вартості виконаних робіт з реконструкції приміщення для розміщення адміністрації НПП "Гуцульщина" національним парком зайво оплачено коштів на суму 10,51 тис. грн.

Віктор Портечин

]]>
Thu, 22 Dec 2011 14:15:00 +0200
В Івано-Франківську створюють «діалоговий майданчик» для ЗМІ та громадськості http://briz.if.ua/?nid=16901 http://briz.if.ua/?nid=16901 Навіщо благодійна організація розсилає багато прес-релізів?

Яка інформація від благодійних організацій є цікавою для оприлюднення?

І зрештою, що дає для ЗМІ співпраця з благодійними організаціями?

Відповідь на ці на ряд інших питань сьогодні, 22 грудня, шукали представники преси, влади та громадськості під час круглого столу, який організувала БО "Мій край".

"Ми ставили собі за мету, створити для представників благодійних і громадських організацій та ЗМІ Івано-Франківської області майданчик з систематичного обговорення інструментів взаємодії та можливостей співпраці, обговорити взаємовигідні варіанти роботи, поділитися практичними прикладами успішної роботи журналістів та представників благодійних організацій", - говорить в коментарі для www.briz.if.ua фундатор Василь Матiйчик, - для нас це дуже важливо, адже наша благодійна організація ще дуже молода. За ці півроку ми втілили у життя ряд великих програм: допомогли територіальним громадам у підготовці до святкування Двадцятої річниці Незалежності України та громаді міста Тисмениці - у проведенні водогону, провели міжрайонний шкільний вишкіл до 69 річниці УПА "Історія нескорених", цими днями реалізовується "Благодійна листівка". Наші працівники беруть участі у тематичних  тренінгах та семінарах. І в процесі діяльності ми побачили, що в суспільстві є багато питань, які можна вирішити, якщо об"єднувати зусилля благодійного фонду та засобів масової інформації".

 

]]>
Thu, 22 Dec 2011 11:54:00 +0200
Через непорозуміння комунальників та експертів в Івано-Франківську можуть зупинитись ліфти http://briz.if.ua/?nid=16900 http://briz.if.ua/?nid=16900 Ще свіжим у пам'яті івано-франківців є цьогорічний страйк працівників комунального підприємства "Івано-Франківськліфт", в наслідок якого багатьом мешканцям нашого міста довелося один день походити на 9 - 10-й поверхи пішки. Втім, вже невдовзі ця неприємна ситуація може повторитись і вочевидь на значно триваліший період. Щоправда, цього разу справа не у ліфтерах, а у бездіяльності експертів Карпатського експертно-технічного центру Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області та службовців департаменту житлово-комунального господарства Івано-Франківського міськвиконкому, яким так і не вдалося порозумітись одне з одним у питаннях бюрократичних процедур.

Так, як повідомила днями керівник прес-центру Карпатського ЕТЦ Наталія Палій, згідно титульного списку, затвердженого Івано-Франківським міським головою Віктором Анушкевичусом, протягом 2011 року планувалось провести експертне обстеження 112 ліфтів в багатоповерхівках обласного центру. Втім, де-факто експертами Центру було обстежено лишень 8 ліфтів на територіях ЖЕО-1, 3, 4, 5, 8.

Пояснюючи таку низьку продуктивність роботи, керівництво Карпатського ЕТЦ пеняє на міський департамент ЖКГ, працівники якого, мовляв, "не зважаючи на неодноразові звернення", так і не уклали з Центром "відповідні угоди на проведення технічних оглядів та експертних обстежень (технічних діагностувань) ліфтів", в наслідок чого 104 із запланованих ліфтів залишились необстеженими.

Наразі невідомо, як сталося так, що на території більшості івано-франківських ЖЕО, де все-таки провели обстеження (зазначимо, що територія трьох з них - №1, 5 та 8 покриває найбільші спальні райони, в яких сконцентрована левова частка міських багатоповерхівок), а отже які таки уклали необхідні угоди, виявилось всього вісім ліфтів, проте зрозуміло інше: відповідно до пункту 9.7.15 "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" експлуатація ліфтів, яким не проведено технічний огляд та експертне обстеження (технічне діагностування) не дозволяється, а відтак чимало мешканців верхніх поверхів незабаром змушені будуть підніматися до своїх домівок на своїх, як то кажуть, двох. І добре, якщо з цими двома усе в порядку...

 

 

]]>
Thu, 22 Dec 2011 00:03:00 +0200
Черга до прикарпатських дитсадків нараховує понад 7 тисяч дітей http://briz.if.ua/?nid=16899 http://briz.if.ua/?nid=16899 Хоча мережа дошкільних навчальних закладів розвивається на Прикарпатті стабільно і починаючи з 2005 року збільшилась на 68 дитсадків, нараховуючи загалом 349 ДНЗ, все ж іще далеко не всіх дошкільнят сьогодні вдається нею охопити. Про це повідомила вчора, під час засідання колегії Івано-Франківської ОДА, начальник обласного управління освіти і науки Зінаїда Болюк. З її слів, сьогодні черга на влаштування дітей до дитячих садків в нашій області становить 7447 дітей. При цьому в міській місцевості ця цифра становить 5428, а в сільській - 1019.

Як стверджує чиновниця, для того, щоб ліквідувати чергу, на Прикарпатті слід збудувати ще близько 100 дитсадків.

Втім, є і втішні новини. Так, цьогоріч в області було відкрито 15 нових ДНЗ, а 5-річних дітей вдалося охопити мережею дитсадків на 98%.

]]>
Wed, 21 Dec 2011 22:24:00 +0200
Зінаїда Болюк: понад третину ДНЗ не мають власного спортзалу http://briz.if.ua/?nid=16898 http://briz.if.ua/?nid=16898 36% дошкільних навчальних закладів Івано-Франківської області не мають місця, спеціально обладнаного для занять фізичною культурою. Про це розповіла вчора, в ході засідання колегії Івано-Франківської ОДА начальник обласного управління освіти і науки Зінаїда Болюк. Не кращою, з її слів, є і ситуація в інших дитсадках, де заняття щ фізвиховання найчастіше відбуваються в приміщеннях для занять музичних.

В зв"язку з цим, - переконана пані Болюк, - необхідно орієнтувати районні та міські власті, відділи освіти та адміністрацію ДНЗ на будівництво спортзалів при дитсадках або укладення домовленостей з тими установами, в яких такі спортзали є, щодо використання їх для потреб дошкільнят.

]]>
Wed, 21 Dec 2011 22:23:00 +0200