|
01.03.2007 12:00
|
Версiя для друку |
Проблему тарифів доручать новому міністерству |
ЗМІ: Газета "День"
автор: Наталія БІЛОУСОВА
Як зробити чиновникiв відповідальними
У керівництва регіональних органів виконавчої влади з’явився додатковий клопіт. Їх забов’язали налагодити чіткий механізм ціноутворення житлово-комунальних тарифів та прослідкувати за прозорістю виплат субсидій найбіднішим верствам населення, які не мають можливості сплачувати за підвищеними тарифами. Взагалі-то перераховані завдання і без того входять в обов’язки органів влади на місцях. Біда у тому, що виконувати їх, здається, хочуть далеко не всі. Якість проведеної роботи обіцяє жорстко перевіряти та контролювати сам прем’єр-міністр Віктор Янукович. Таку заяву він зробив на засіданні колегії Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства.
Втім, жорсткі заяви — лише засіб до досягнення головної мети: рівень житлово- комунальних тарифів має відповідати як реальним витратам відповідних підприємств, так і можливостям населення розраховуватися за отримані послуги. Як стверджує Янукович, діалог з місцевою владою ведеться не для «з’ясування стосунків», а для налагодження нормальної роботи. Він нагадав, що тарифне питання визріло через вплив кількох факторів. Зокрема, через різке зростання ціни на енергоносії у 2005 році та через відсутність способів контролювати ціноутворення на послуги житлово-комунальноо господарства. На даному етапі прем’єр вважає завданням номер один виробити стратегію вирішення житлово-комунального питання і реалізовувати її крок за кроком.
Мабуть реформи почнуться зi створення окремого міністерства. На думку Януковича, «тримати й надалі житлово-комунальне господарство у Мінбуді — означає не приділяти належної йому уваги». Нова державна структура, за задумом уряду, буде «міцним координаційним органом» під час реорганізації ЖКГ. На програму порятунку житлово-комунального господарства «в усіх напрямках» уряд планує виділити у 2007 році більше 5 мільярдів гривень. Вони призначені для ремонту котелень, поліпшення якості питної води, утеплення будинків тощо. Особливість такого фінансування — виділені кошти не впливатимуть на зростання тарифів. Таким чином, держава візьме на себе левову частку інвестування ЖКГ. Громадяни, переконаний прем’єр, лише платитимуть за спожиті послуги, а не лататимуть дірки підприємств-постачальників. Звичайно, підтримує прем’єра у намірі створити окреме відомство і справжній автор цієї ідеї — віце- прем’єр-міністр Володимир Рибак. Відповідні пропозиції будуть внесені до уряду вже цього тижня.
Окрім Мінжитлокомунгоспу з’явиться також Міністерство регіонального розвитку. На базі останнього планується створити великий департамент, який розроблятиме нормативно-правову базу будівництва і займатиметься, за словами Рибака, об’єднанням фінансів та відповідальності. Така діяльність, на думку віце- прем’єра, забезпечить поступ у розвитку регіонів.
Свою думку з приводу реанімації Мінжитлокомунгоспу має голова підкомітету Верховної Ради з ЖКГ Олексiй КУЧЕРЕНКО. Він погоджується — такий орган має бути. Але не розділяє погляди колег-урядовців про виділення його в окреме міністерство. «Йому (міністерству) нічим буде займатися, бо все майно давно в комунальній власності», — говорить він, аргументуючи свою думку.
Тим часом, одним із найефективніших способів лікування тарифної проблеми, прем’єр назває «відповідальність». Шукати кривдників народу та держави вз’ялася Генпрокуратура. Щоб не чекати, доки перевірка законності підвищення тарифів дійде на місця, голова уряду наполягає на посиленні роботи комісій з ціноутрення. Віктор Федорович навіть натякає, що потрібно нарешті зорієнтуватися в потрібному напрямку для проведення плідної роботи, а «не ходити по базарах і щипати з кіосків копійки».
Пожвавленням роботи на місцях уряд обіцяє не обмежуватися. Далі буде закон, який дозволить вирішувати питання тарифів. З окресленого Януковичем проекту закону стало зрозуміло —зростання цін автоматично пов’язуватиметься з чітко визначеними чинниками. Крім того, тарифний ріст, запевняє Янукович, супроводжуватиметься підвищенням рівня заробітної плати для населення. Це дозволить уникнути дисбалансу.
Дотичним до болючого питання ЖКГ є й отримання запланованих субсидій. Тут також, на переконання Януковича, широке поле для діяльності. Несвоєчасне отримання субсидій та незручності при оформленні залишають глибокий відбиток у свідомості людини. Прем’єр підкреслює, що для нормального функціонуваня «великого механізму ЖКГ існує вертикаль влади». Її працівники мають забезпечувати безперебійну роботу всіх організацій та систем. Якщо ж виникають ті чи інші порушення, винний має понести покарання. Прем’єр, не називаючи прізвищ, натякнув на відповідні кадрові рішення, що стосуватимуться посадовців високого рівня. Відповідний список з’явиться після перевірок.
№36, середа, 28 лютого 2007
|
Інші статті
Архів статей
|
Цю статтю переглянули 1331 раз |
|
|
©
БРIЗ, 2005-2011 Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
|
|