23.11.2024 20:26
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

23.04.2007
12:00

Версiя для друку

Учасники фестивалю "свято ковалів"

1. Сіцілійська  делегація ( 14  чоловік)  на чолі з  Піппо  Контаріно (PIPPO CONTARINO), президентом  Центра культури (" CENTRO CULTURALE PROFESSIONISTI D'ARTE ETNEO ") м. Acireale, провінція Catania  та  головою Сицилійської  спілки ковалів, який відіграє чільну роль разом із мером свого міста по  встановленню дружніх контактів з іншими регіонами, для чого  уже цього року  запрошували двох українських ковалів  та двох представників міської адміністрації відвідати  зустріч ковалів та  карнавал в Сицилії, але поїздка не відбулась, можливо, ближче знайомство на нашому  фестивалі дасть  поштовх цьому заходу.

Сіцілійська делегація на „Святі ковілів-2007” вирішила виступити з власним проектом – біля 8 ковалів збираються  втілити свій власний задум – півтораметрову композицію під робочою назвою „Ковальський подарунок  світові” і залишити роботу Івано-Франківську, чим і започаткувати  дружні стосунки між Прикарпаттям та Сицилією в галузі ковальства. Делегація буде мати два павільйони на майдані Шептицького протягом двох днів свята і спробує, по можливості, представляти  свій регіон (фрукти, їжа, напої, традиції).

 

Подібні проекти Сіцілійська  делегація реалізовувала на інших ковальських зустрічах, зокрема в Австрії в м. Іббзіц в 2006 році на святі “Ferraculum”.

Склад делегації:

1) CAV. PIPPO CONTARINO

2) DAVIDE CONTARINO

3) UMERTO SGROI

4) ERICA ROSSO

5) GIACOMO RESTA

6) GIOVANNI CINGOTTA

7) GIACOMO BACCI

8) EMANUELE NANNETTI

9) FRANCESCO CIPRIANO

10) DOMENICO COSTA

11) CARMELO PENNISI (шофер)

12) SEBASTIANO PIETROPAOLO (журналіст)

13) LUANA PIETROPAOLO (перекладач)

14)ANGELO GAETANO GUARNACCIA

 

 

2. Бельгійська делегація  (7 чоловік)  представлятиме  свою професійну  ковальську організацію, яка була створена у 1998 році шістьома ковалями. Найстаршому було 86 років, а наймолодшому – 30. Bockstaele Roger, відомий у світі як „бородань” був основною рушійною силою при створенні організації, об’їхав всю Бельгію, зустрівся з багатьма ковалями, об’єднав їх навколо спільної ідеї  і святково відзначили створення організації   ASG - (голандською: Ambachtelijke Smeders Gilde van Belgie, або Artistic blackSmith OrGanisation of Belgien – організація ковалів-художників Бельгії). На другий рік існування організації відбувся прорив: до організації вступило багато нових членів і зараз  вона налічує 150 чоловік, включаючи і ковалів з інших  країн. В країні проводиться багато ковальських заходів: від весни до осені відбуваються локальні акції ковалів, а також у вересні проходить міжнародна ковальська конференція. Цими заходами молода ковальська організація підтверджує відродження цієї професії у Бельгії.

Багато ковалів відомі у всьому світі: голова спілки Bockstaele був декілька разів присутній на американській конференції АВАNA(Artist Blacksmith Association of North America). Члени спілки ковалів Бельгії відвідували декілька фестивалів в Німеччині, Франції, Чехії, Великобританії, США, Нідерланди, Люксембурзі… а тепер і в Україні!!! Ковалі бельгійської організації мають багато досягнень, зокрема один з ковалів виконував замовлення для його Величності Альберта ІІ.

У Фламандській частині Бельгії існує шість шкіл художнього ковальства, в яких навчається більше ніж 100 студентів.

 

З радістю бельгійські ковалі запрошують відвідати 8-9 вересня 2007 року 7-му міжнародну ковальську конференцію у місті Ніл (Niel), де будуть присутні майстри з 10-и країн світу, що є багато для маленької Бельгії.

На „Святі ковалів” в Івано-Франківську бельгійські ковалі сподіваються познайомитись з відомими українськими майстрами, обмінятися досвідом та техніками.

 

Познайомитись ближче з роботою бельгійської організації ковалів можна за адресою http://www.smedersgilde.be

 

Склад делегації:

Bockstaele   Roger        

Van de Casteele Luc          

Vermeulen       Filip           

Demeyere        Nick           

Vermeersch    Andy         

De Coninck    Marc

Herve Vanhoutte

 

3. Голландська делегація (5 чоловік) на чолі з Хубертусом Сенсенем, 1939 р.н. Він  є унікальною людиною для своїх колег, авторитетною особистістю, хто викладав в університеті Голландських Державних Шахт, розробляв програми підвищення кваліфікації шахтарів для Міністерства освіти, також працював у соціальній сфері, розробляючи програми для сприяння інтеграції іммігрантів у нідерландське суспільство. Для цього відвідував країни іммігрантів, щоб ознайомитись з їхніми звичаями та умовами праці.

Досвід та освіта у ковальстві:

У 14 років почав працювати помічником коваля після школи. Згодом вирішив досягти більшого у цій справі, оскільки ця професія вимирала і майже не залишилось закладів, де можна було б отримати освіту , повязану з  ковальством.

Впродовж свого життя мав можливість подорожувати по різних країнах світу , відвідувати місцеві кузні, вивчати та аналізувати їхні ковальські прийоми. Завжди намагався вивчити техніку. Ідеї, що виникали в цьому процесі,  намагався втілити в життя як в Голландії так і в інших країнах.

 

Час від часу з своїм інструктором Юрієм Саркісяном з Росії давав заняття по техніці кування дамаської сталі, з 1960 проводить заняття у своїй спеціально обладнаній майстерні у своїй приватній школі. Разом з друзями-ковалями регулярно проводить демонстрації на фестивалях культури та на міських святкуваннях, для чого у них є мобільна ковальська майстерня з традиційними інструментами, яку вони вже вдруге привозять на Україну в Івано-Франківськ.

 

Брав участь у більш ніж 30–ти міжнародних виставках та фестивалях, вдруге приїздить на „Свято ковалів” в Івано-Франківськ і є його єдиним іноземним спонсором; почав опікуватися молодими ковалями іванофранківщини, проводячи майстер-класи та лекції у 21-у професійному училищі та Прикарпатському Інституті мистецтв (відділення металообробки та ковальства). Для цього він приїхав за тиждень раніше дня початку фестивалю.

 

На жаль, минулого року з ним трапився нещасний випадок – він втратив пальці на руці, йому було проведено багато операцій, але він не втрачав мужності ні на день і продовжував викладати у своїй приватній ковальській школі, а сьогодні – він  перед нами показуватиме справжнє ковальське шоу зі своїми  учнями. Минулорічний виступ голландської надовго запамятався глядачам народними піснями, танцями, грою на трубі. Чекаємо свята і цього року!

Склад делегації:

Hubertus Sensen

Ron Konings

Shartella Santiago

Mark Ritzen

Peter Hirbis

 

4. Російська делегація

Представлена представниками пітерської школи Володимиром Сохоневичем та Володимиром Марковим- майстрами екста-класу, викладачів „Мухінки” ( Академії мистецтв ім.Мухіної), дипломантів багатьох міжнародних конкурсів. Також їдуть ковалі з Москви, Тольятті, Тули, Зеленограду.

 

5. Білоруська делегація

Чисельна група студентів Білоруської Академії мистецтв ( Мінськ) – 6 чол., представники найпотужніших фірм країни з міст Гродно, Брест, Вітебськ.  В минулому році білоруси виграли багато номінацій на виставці ОРНАМЕНТАЛЬНЕ КОВАЛЬСТВО в Івано-Франківську.

 

6. Кримська делегація не тільки традиційно проводить лицарські бої на  святі, але цього року збирається кувати на площі 2 дні в павільйоні Криму ( 20 чол.)

7. Франція: 3 чоловіки і всі є організаторами 2 ковальських фестивалів та світового конгресу ковалів в Франції

 

 

Інші країни: Фінляндія, Ліхтенштейн, Австрія, Німеччина, Чехія, Угорщина, Польща, Молдова, Великобританія, Австралія, Антильські острови та інші.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1789 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>