28.04.2024 13:10
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

17.08.2007
12:00

Версiя для друку

«УКРТЕЛЕФІЛЬМ»: РЕАЛЬНИЙ СТАН СПРАВ

 

 

Як неодноразово наголошував Держкомтелерадіо, причиною перетворень на «Укртелефільмі» є фактичний занепад підприємства в якості студії телефільмовиробництва. Сучасний незадовільний стан «Укртелефільму» став наслідком масштабних зловживань та неефективного управління з боку колишнього керівництва студії в особі звільнених генерального директора О. Бійми та його заступників В. Аніщенка, І. Артеменка, Р. Смакова та інших.

Сьогодні, у черговий раз прикриваючись почесними званнями та творчими здобутками О. Бійми, колишнє керівництво студії постійними наклепами, провокаційними заявами та діями намагається ввести громадськість та ЗМІ в оману.

Відмовившись виконувати рішення суду, ці правопорушники будь-якими засобами змушені рятувати свої голови. Все, що вони сьогодні влаштовують та заявляють стосовно «Укртелефільму», спрямоване лише на те, щоб брехнею та наклепами схилити на свій бік якомога більше людей.

Надаємо інформацію про реальний стан речей на підприємстві та про вчинені колишнім керівництвом зловживання та правопорушення.    

1. Спроба прихованої приватизації та заволодіння державним майном.

З 2005 року на державному підприємстві «Укртелефільм» працювало приватне ТОВ «Орендне підприємство «Укртелефільм», засновниками якого виступили горе-керівники державного «Укртелефільму» та члени їхніх сімей (В. Аніщенко – 17,4% статутного капіталу, О. Бійма – 17,4%, С. Артеменко – 10,4%, О. Рутковський – 4,2% тощо). Директором цього підприємства став колишній заступник директора державного «Укртелефільму» В. Аніщенко.

ТОВ «Орендне підприємство «Укртелефільм» два роки безоплатно і без будь-яких угод використовувало державне майно та послуги студії «Укртелефільм». Але цього виявилось замало. В. Аніщенко та його ділки за кілька останніх років списали 80% обладнання «Укртелефільму», хоча воно ще довго могло використовуватись у виробничому процесі на цьому державному підприємстві. Списане обладнання ніхто не передавав на металобрухт. Воно було роздане за готівку в користування іншим комерційним структурам.

Від цих оборудок державному підприємству «Укртелефільм» нанесено збитків більш ніж на 2 млн грн.

У червні цього року В. Аніщенко продемонстрував свої справжні наміри: ТОВ «Орендне підприємство «Укртелефільм» звернулося до Регіонального відділення Фонду державного майна у м. Києві з проханням передати йому в оренду цілісно-майновий комплекс студії.

2. Численні порушення під час ведення господарської діяльності.

Недбалим господарюванням колишніх керівників підприємство «Укртелефільм» доведене до аварійного стану. Протягом тривалого часу у приміщеннях студії не проводився ремонт, необхідним чином не підтримувалося функціонування обладнання та пристроїв. Через незадовільний технічний стан пожежною службою у приміщеннях «Укртелефільму» відключено більшість електромереж.

Викликають обурення й економічні підходи до здійснення діяльності на підприємстві: приміром, весь процес виробництва відеопродукції студія здійснювала за нормативами 1995 р. – у мільйонах карбованців!!! Ще з того часу горе-керівництво не провело перерахунок витрат на заробітну плату, технічні послуги, накладні витрати, решту витрат. Як результат – численні махінації на виробництві й продажі телепродукції, виготовленої за бюджетні кошти у попередні роки. Звідси і нецільове використання бюджетних коштів, і заниження бази оподаткування, і порушені у минулі роки кримінальні справи, пов’язані з продажем телефільмів та прав на них.

Багато проблем «Укртелефільм» має з юридичними аспектами діяльності. У 2001 р. було підготовлено новий статут підприємства. Однак недбалі адміністратори навіть не спромоглися зареєструвати його у державних органах за місцем знаходження студії, внаслідок чого статут не набув законної сили. До того ж документ містить положення, що суперечать чинному законодавству України, через що відповідні державні органи відмовилися його реєструвати.

Загальний збиток від неефективної та недбалої господарської діяльності колишніх керівників «Укртелефільму» склав 3,2 млн. грн.

3. Будівництво житлового будинку на території «Укртелефільму».

Замість ведення основної діяльності, а саме виробництва фільмів, колишнє керівництво «Укртелефільму» зайнялося будівництвом. Задля зведення на території студії житлового дому О. Бійма та В. Аніщенко незаконно змінили цільове призначення землі та знесли розташовані на ній 2 цехи обробки плівки. Обладнання з цих цехів зникло у невідомому напрямку.

Основною діяльністю «Укртелефільму» стало будівництво, яке, до речі, не передбачено дійсним статутом підприємства! І хто після цього може вірити обіцянкам О. Бійми про створення на «Укртелефільмі» студії дитячих та юнацьких фільмів?!

На даний час від цього будівництва державне підприємство «Укртелефільм» вже понесло втрати у розмірі близько 2,1 млн. грн.

4. Оренда за мінімальними ставками.

Оренда державної нерухомості на підприємстві проводилася за мінімальними ставками (у середньому орендарі офіційно платили близько 20 грн. за квадратний метр на місяць).

У результаті, за даними перевірки контролюючих органів, передача площ «Укртелефільму» за заниженими ставками зумовила недоотримання державою як мінімум 150 тис. грн. щомісячно (у підсумку втрати перевищили 1,6 млн. грн).

5. Численні порушення трудового законодавства.

На «Укртелефільмі» працювали так звані «мертві душі», що з’являлися лише в день видачі заробітної плати. На студії були також оформлені 19 працівників, яким зарплата не нараховувалась та не виплачувалась. Відповідно, необхідні податки та внески до фондів соціального страхування за цих осіб не перераховувалися. Увагу привертає той факт, що переважна більшість цих «безробітних» є саме творчими працівниками - режисерами та операторами - необхідності в роботі яких на студії звільнене керівництво не бачило.

Від такої «діяльності» держава понесла більше 100 тис. грн. збитків, частина творчих співробітників, що не були офіційно оформлені, недоотримала близько 300 тис. грн.

 

6. Тотальне невиконання рішень комітету, викрадення документів та печатки.

Минуло півроку, як звільнені керівники на чолі з О. Біймою, В. Аніщенком, Р. Смаковим, І. Артеменком вкрали і продовжують переховувати печатку студії. Виконувати рішення суду стосовно вилучення печатки і документів колишнє керівництво студії відмовилося, внаслідок чого на підприємстві виникла заборгованість з виплати заробітної плати та здійснення обов’язкових платежів до бюджету. Однак, попри цей саботаж колишнього керівництва, новий генеральний директор «Укртелефільму» І. Кошара зумів погасити усі борги.

Крім того, замість сплати податків, рахунків за електроенергію, комунальних та інших платежів, за надані підприємству послуги старе керівництво використовувало державні кошти для сплати замовлених на свою підтримку сюжетів на телебаченні (є відповідні платіжні документи), публікацій у пресі та послуг особистих адвокатів. Причому все це чинилося після звільнення, тобто державні кошти незаконно використовувались у власних інтересах.

Сьогодні О. Біймою, В. Аніщенком, Р. Смаковим, І. Артеменком та рештою звільнених керівників активно використовується вже добре відома в Україні технологія страйкування та мітингів: за 50 грн. в день під Кабміном активно розмахують гаслами та кричать в мегафони «палкі прибічники порятунку «Укртелефільму», які в особистих розмовах не можуть докладно пояснити причини свого страйку, а лише повторюють завчені під орудою Бійми та Аніщенка заклики.

 

7. Тривалий зрив роботи підприємства.

У результаті тривалого конфлікту робота телестудії з початку року практично зупинена: не відбувається запланований випуск фільмів, тиражування і дубляж телекінопродукції, під загрозою зриву договори про спільні з іншими виробниками телепроекти тощо. З початку року на «Укртелефільм» було направлено багато замовлень державних телерадіокомпаній на загальну суму близько 3 млн грн. Однак уже більше 7 місяців працівники студії фактично не працюють і знаходяться під постійним тиском, загрозами та шантажем звільненого керівництва «Укртелефільму».

 

Незважаючи ні на що, «Укртелефільм» має чудові шанси для розвитку та відродження вітчизняного телефільмовиробництва. Зараз Держкомтелерадіо разом з новим керівництвом студії докладають усіх зусиль для відновлення бухгалтерського, податкового та статистичного обліку на підприємстві, налагодження адміністративних функцій та нормалізації роботи студії, для того, щоб найближчим часом відновити роботу підприємства та завантажити виробничі потужності «Укртелефільму».    

Головною метою Держкомтелерадіо відносно «Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» є її перетворення в потужний, конкурентоздатний та прибутковий центр виробництва телепродукції. Комітет впевнений, що попри провокації та протидію з боку колишнього керівництва в особі О. Бійми, В. Аніщенка, Р. Смакова, І. Артеменка та інших, прогресивні реформи на студії буде успішно завершено.

 

КОНТАКТИ:

Прес-служба Держкомтелерадіо

тел: 278-26-07

e-mail: press@tvradio.gov.ua

 

Відділ зв’язків з громадськістю та ЗМІ Держкомтелерадіо

тел: 279-89-59

e-mail: pr@comin.gov.ua



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1389 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>