23.11.2024 20:28
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

20.08.2007
12:00

Версiя для друку

Якість в медицині

  Всі ми в більшій чи меншій мірі є споживачами послуг, які надаються закладами охорони здоров’я. Достовірність результатів вимірювань і досліджень, які здійснюються медичними закладами при обстеженні чи лікуванні людей, мають першочергове значення.

Адже у більшості випадків лікар-клініцист в першу чергу опирається на результати аналізів чи досліджень пацієнта. Клінічні ознаки хвороби не завжди можуть бути чітко вираженими і тільки достовірні результати аналізів дають можливість правильно виставити той чи інший діагноз. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» клініко-діагностичні лабораторії в сфері охорони здоров’я здійснюють свою діяльність тільки за умови їх атестації відповідно до існуючих правил.

В процесі атестації комісією, яка складається з кваліфікованих спеціалістів-експертів і аудиторів, виявляють достатність кваліфікації персоналу, оснащеність вимірювальним і випробувальним обладнанням, відповідність умов проведення вимірювань та ряд інших факторів, що впливають на результати вимірювань.

 Результати атестації засвідчуються відповідними свідоцтвом. В процесі діяльності атестованих лабораторій здійснюється внутрішній і зовнішній контроль, а також міжлабораторні звіряння, які дають найбільш достовірну оцінку достовірності вимірювань клініко-діагностичної лабораторії.

В Івано-Франківській області координатором таких міжлабораторних звірянь є клініко-діагностична лабораторія обласної клінічної лікарні – завідувач лабораторії – Томащук Лариса Миколаївна.

Практично всі клініко-діагностичних лабораторії державних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської обл. пройшли процедуру атестації. На превеликий жаль, цього не можу сказати про недержавні (приватні) заклади і, відповідно, не має підстав рахувати достовірними результати аналізів в цих ВЛ.

І власне, я хочу звернути увагу шановних громадян області, які будуть користуватись послугами недержавних клініко-діагностичних лабораторій, про необхідність вияснити наявність в цих установах відповідних атестатів на право виконання вимірювань чи досліджень. В медичній практиці широко використовуються дія на організм пацієнта електричним струмом, світлом, різноманітними випромінюваннями під загальною назвою – фізіотерапевтичне лікування.

В залежності від форми та тривалості дії, цей вплив може бути як корисний так і шкідливий. Важливе значення має форма, величина та тривалість дії терапевтичного сигналу. Адже з часом будь-яка апаратура неминуче старіє і її технічні характеристики змінюються в гіршу сторону.

А такі зміни можуть привести як до відсутності лікувального ефекту, так і до негативного впливу на здоров’я пацієнта. Так, наприклад, з часом втрачається емісія електронних ламп апаратів УВЧ терапії, зношується поверхня випромінювача апаратів для ультразвукової терапії, що призводить до зниження потужності випромінювання, а відповідно й до зниження чи відсутності терапевтичного ефекту.

Старіння бактерицидних ламп призводить до зміни енергетичного діапазону їх випромінювання ,а отже й зниження бактерицидної активності. Причому зміну параметрів вихідних сигналів фізіотерапевтичних апаратів не можна визначити візуально, як правило, для цього необхідна спеціальна вимірювальна техніка. Тому завдання метрологічного нагляду в медицині – вчасно виявити та вилучити з експлуатації несправні прилади.

Для цього проводиться щорічна перевірка вихідних параметрів фізіотерапевтичних приладів лікувальних закладів. Більш детально хочу зупинитись на контролі параметрів джерел ультрафіолетового випромінювання, які використовуються в соляріях. Бажання загоріти, особливо серед молодих жінок, привело до значного розширення використання обладнання для штучного загару.

В обладнанні для загару використовуються ультрафіолетове випромінювання спектру А, з довжиною хвилі 315–400 нанометра (10-9 м). Але при певних умовах (невідповідність напруги, яка подається на лампу, втрата емісії електродів та інші несправності в обладнанні можуть призвести до появи короткохвильового ультрафіолетового випромінювання спектру В, яке по даних всесвітньої організації охорони здоров’я є шкідливим для шкіри людини і несе ризик захворювання на рак шкіри.

І тому, обладнання для штучного загару обов’язково повинно піддаватись періодичному контролю на відповідність параметрам, які наведені в експлуатаційній документації такого обладнання. І, взагалі, процедури в соляріях повинні надаватись тільки кваліфікованим персоналом і в строгій відповідності з медичними рекомендаціями.  

І. М. Пила Івано-Франківськстандартметрологія 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1628 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>