30.04.2024 02:06
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

26.09.2007
12:00

Версiя для друку

СТУДЕНСТВО «ГАЛИЦЬКОЇ АКАДЕМІЇ» СЕРЕД ЛІДЕРІВ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ

 

 

На сучасному етапі уже не виникає сумніву, що туризм відіграє важливу роль у розвитку національної економіки, оскільки виконує цілу низку економічних, соціальних, культурних, рекреаційних, освітніх та екологічних функцій. Багато країн світу зіткнулися з низкою проблем екологічного, культурного та духовного характеру, наявних у великих містах внаслідок урбанізації та індустріалізації.

 

Цей процес природньо викликав потребу у більш тісних контактах міського населення з природою, і таким чином, спонукав до розвитку сільського туризму.

Протягом останніх років проблема розвитку сільського туризму в Україні набула особливого значення. Відпочинок на селі накладає надзвичайно позитивний відбиток на розвиток економіки і збереження довкілля у регіонах України завдяки використанню наявних приватних садиб, збільшенню можливостей працевлаштування серед сільського населення, збуту місцевої продукції, забезпечення туристів екологічно чистими продуктами харчування, природоохоронної діяльності з огляду на зниження антропологічного навантаження.

 

Сільський туризм має значний вплив на розвиток сільської місцевості в цілому, зокрема соціальної інфраструктури, сфери послуг. Він також позитивно впливає на демографічний розвиток сільських територій. Наявні приватні сільські садиби формують соціально-економічну базу для розвитку сільського туризму в Україні.

 

 А це потенційно понад мільйон садиб. На сьогодні в Україні нараховується 6.2 мільйона сільських садиб, 98% з яких належать до приватної форми власності.

Загальна кількість економічно активного населення по країні, що проживає у сільських місцевостях становить 6.4 мільйони громадян. Більша частина цього населення є безробітним, або частково зайнятим. Існує також проблема зі збутом сільськогосподарської продукції, дві треті якої виробляється приватними господарствами.

 

Перспективам та проблемам даного напряму туризму була присвячена Міжнародна конференція «Розвиток сталого сільського туризму – зміцнення спроможного лідерів сільського розвитку»,  яка проходила з 11 по 13 вересня у м. Києві.

 

Її учасниками, завдячуючи підтримці Карпатського Фонду та Івано-Франківської обласної організації Спілки сільського зеленого туризму стали і студенти нашого інституту, які навчаються на спеціальності «Туризм».

Перш за все вразив високий рівень організації конференції та по-справжньому «зірковий» склад доповідачів.

 

Розпочала конференцію Президент Асоціації Євро академії Фулі Папагеоргіоу (Афіни, Греція). Асоціація Євроакадемія - це європейська організація, членами якої є 15 організацій та 200 окремих осіб з Євросоюзу та сусідніх країн специфіка роботи яких пов'язана з освітньою діяльністю в галузі туризму.

 

Учасників конференції привітали Янош Лукач (Виконавчий Директор, Міжнародний Карпатський фонд (Егер, Угорщина), Володимир  Кондрачук (координатор проектів, Делегація Єврокомісії в Україні (Україна) та представники Державної служби туризму і курортів України.

 

Презентація проекту була спільно проведена  його координаторами з грецької та української сторони Вассілісом Тціпідісом та Тетяною Пащенко.

 

Проект направлений на сталий розвиток з сільським туризмом і має за мету підвищення спроможності лідерів сільських громад та мобілізацію аніматорів сільського розвитку.

 

 

Координатор проекту «Розвиток сталого сільського туризму – зміцнення спроможності лідерів сільського розвитку» Тетяна Пащенко відзначила, що створена експертами проекту електронна платформа дистанційного навчання в сільському туризмі надалі буде передана для використання ІФОО Спілки сільського зеленого туризму, партнерами якої з поміж навчальних закладів регіону вибрано кафедру туризму Інституту менеджменту та економіки «Галицька Академія», а також Регіональний туристично-інформаційний центр та Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини.

 

У виступах Клауса Ерліха (Президент європейської федерації сільського туризму EUROGITES (Іспанія), Марка Кощака (експерт з сільського туризму (Словенія), Елжбети Стржелецької (Технічний університет м. Лодзь (Польща), Аснати Зімеле ( Президент Латвійської асоціації сільського туризму м. Рига ( Латвія) та Володимира Васильєва ( Голова правління Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму м. Київ (Україна) було розкрито різноманітні аспекти розвитку сталого та сільського туризму у країнах світу та за кордоном.

 

Надзвичайно раді ми були побачити серед виступаючих експертів проекту і нашого викладача - доцента кафедри туризму Горішевського Павла Анатолійовича (Заступник голови Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні), який розповів про основні тенденції розвитку сталого сільського туризму у Карпатському регіоні України.

 

Цікавою і практично орієнтованою була і друга частина конференції, яка проходила на тему «Інновації в галузі сільського туризму в Україні – пілотні проекти». Протягом травня 2007 року  європейські експерти з питань сталого розвитку сільського туризму відвідали 10 пілотних проектів, розташованих в різних частинах сільської місцевості України, та провели моніторинг їх реалізації, пропонуючи допомогу та поради виконавцям.

Експерти поділилися позитивними враженнями щодо майбутнього розвитку пілотних проектів, оскільки деякі з них вочевидь довели, що впровадження їх відбувалося на належному рівні відданими своїй справі виконавцями проектів. Виконавці проектів показали свій професіоналізм та відповідне розуміння того, як визначити та подолати різноманітні перешкоди на шляху розвитку сільського туризму в Україні.. Слід зазначити, що 5 з 10 інноваційних проектів, які були представлені на конференції – з Івано-Франківської області.

 

Як відомо 2008 рік буде роком Туризму та Курортів в Україні (так оголосив Президент України). А розвиток сільського туризму в Україні є одним з дієвих засобів на шляху до створення додаткових робочих місць.

 

 

Проблему безробіття у сільській місцевості можна вирішити шляхом створення сприятливого середовища для розвитку сільського туризму і, як наслідок, покращення соціально-економічної ситуації в селах та зниження рівня безробіття на українському ринку праці. Можливо схвалення та уваги з боку органів влади та міжнародних структур додасть енергії та натхнення сільським ентузіастам.

 

Учасники Міжнародної конференції,

Студенти ІІ курсу С. Бліндар, М. Деба, Д. Менюк, Р. Макар



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1855 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>