|
31.05.2006 12:00
|
Версiя для друку |
НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ: 135 ХВИЛИН ТАЄМНОСТІ |
НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ: 135 ХВИЛИН ТАЄМНОСТІ
Рівно о 13:30 роботи учасників незалежного тестування, яке розпочалося об 11:00 по всій країні, зберуть, запакують у секретні пакети і спецзв’язком доправлять до Києва.
Сьогодні вперше по всій країні учні 11-х класів, які вирішили пройти зовнішнє оцінювання, одночасно розпочали складати тест з української мови. За 135 хвилин учні повинні вирішити близько 50 тестових питань і написати твір. Рівно о 13:30 випускники припинять роботу над тестом.
З цього моменту інструктор збирає роботи учасників незалежного тестування, кожна з яких позначена окремим штрих-кодом. Тестові роботи спаковують у спеціальні пластикові пакети і в 14:00 передають працівникам Державного підприємства спеціального зв’язку. «Спецзв’язок» доставляє роботи у Київ, забезпечуючи охорону цілісності пакету і його вмісту. Саме «Спецзв’язок» доставляє пакети до пунктів тестування і забирає пакети з тестовими роботами учнів після закінчення зовнішнього оцінювання з визначеного предмету.
У Києві в Українському центрі оцінювання якості освіти роботи учасників тестування реєструють і сканують, після чого їх отримують незалежні екзаменатори. «В результаті, роботи з Києва можуть перевірятися у Харкові чи у Львові і навпаки», – про це 30 травня в ефірі Національної радіо сказала Лілія Гриневич, директор Українського центру оцінювання якості освіти.
МЕТА НЕЗАЛЕЖНОГО ТЕСТУВАННЯ – НЕ ТІЛЬКИ РЕАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ВИПУСКНИКІВ,
А Й ВІДБІР ЇХ ДО ВИЩИХ НАЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ.
Результати зовнішнього оцінювання з української мови будуть опрацьовувати за такою схемою: бланки, до яких учасники тестування вносили відповіді на завдання закритої форми (відповіді на тести), сканують й опрацьовують за допомогою комп’ютерної програми. Відкриті завдання з розгорнутою відповіддю (творча робота) перевіряють два або три незалежні екзаменатори за єдиними критеріями та схемами оцінювання. До складу груп незалежних екзаменаторів Центр запросив 400 фахівців з мови – досвідчених учителів шкіл, викладачів університетів та інститутів по країні, які пройшли попередню підготовку.
Тест з української мови, найбільш поширений при вступі до вищих навчальних закладів предмет, висловили бажання скласти десятки тисяч учнів.
В кожній окремій аудиторії, де відбувається тестування, перебуває до 15 випускників, з якими працюють два інструктори – вони спостерігають за ходом тестування. Інструктор – це вчитель або викладач з іншого навчального закладу, який пройшов відповідне навчання для цієї роботи, він не має права відповідати на запитання учнів, що стосуються змісту завдань тесту. До проведення цьогорічного зовнішнього оцінювання залучено 6300 інструкторів.
В кожній аудиторії, де відбувається тестування, стоїть стілець для громадського спостерігача. Ним може бути представник батьківського комітету чи журналіст. Громадський спостерігач дивиться за проведенням зовнішнього оцінювання і не може втручатися в хід роботи в аудиторії. Якщо під час проведення тестування громадський спостерігач вийшов з аудиторії, він не має права повертатися, щоб не відволікати увагу учасників тестування.
Зовнішнє незалежне оцінювання проходить одночасно по всій країні, без перерви, і здійснюється у формі письмового тестування з дотриманням однакових вимог і умов для всіх його учасників. Цього року незалежне тестування відбувається в 4 селах, 9 селищах міського типу, 59 містах України, де працюють 178 пунктів тестування.
РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ОПРИЛЮДНЯТЬ 19 ЧЕРВНЯ.
Інформація про результати тестування є конфіденційною, нею можуть скористатися лише випускники, які пройшли зовнішнє оцінювання.
Як випускник знатиме свій результат
зовнішнього оцінювання?
Технологія здійснення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти передбачає процедуру секретності. За цією технологією, учні отримують запрошення з номерами. За цими номери учасники тестування (випускники) ідентифікують свої результати у списках, що будуть надані школам. Номер у запрошенні учня – це крок до забезпечення конфіденційності результату випускника. Цей номер захищає право учня на нерозголошення персональних даних без його відома. Роботи учнів кодуються з допомогою штрих-кодів і не мають візуальних цифрових позначень. Викладач, який перевіряє роботу учасників зовнішнього оцінювання (незалежного тестування) не може знати, кому належить ця робота. Кожен учень сам вирішує, повідомляти свою оцінку дирекції школи чи ні?
Хто знає «ключі» до тестів?
Ключі до різних варіантів тестів знаходяться в людей, які готували кінцевий варіант тестів. Ці «ключі» стосуються лише закритих тестових завдань, які перевіряються комп’ютером. Відкрите завдання з української мови (творча робота) оцінюють незалежні експерти. Всі люди, які були/є причетні до підготовки матеріалів тестування несуть правову відповідальність за дотримання конфіденційності інформації.
Говорячи про наймасштабніше на сьогодні проведення зовнішнього оцінювання в Україні, директор Центру Лілія Гриневич заявила у Києві: «Незалежне тестування – це не справа недовіри до школи, це справа надання рівних можливостей доступу до вищої освіти тим, хто сьогодні їх немає, незалежно від місця проживання, соціального походження і фінансових статків».
Організовує тестування Український центр оцінювання якості освіти. Центр є бюджетною установою, заснованою Кабінетом Міністрів України і належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
Зовнішнє оцінювання практикується в Україні уже четвертий рік і базується на розробленій технології тестування. Цю технологію розробили учасники проекту «Центр тестових технологій», який організаційно і фінансово підтримував Міжнародний фонд «Відродження».
З цього року до впровадження зовнішнього оцінювання долучилася держава – вперше зовнішнє оцінювання проводиться за кошти державного бюджету. На даному етапі впровадження незалежного тестування в Україні Фонд «Відродження», а також Організація «Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS» продовжують підтримувати незалежне тестування.
|
Інші статті
Архів статей
|
Цю статтю переглянули 3412 рази |
|
|
©
БРIЗ, 2005-2011 Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
|
|