05.05.2024 11:58
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

08.10.2007
12:00

Версiя для друку

Прокуратура за здоров’я...

  За перше півріччя 2007 року в області зафіксовано 2163,1 випадків онкозахворювань. За 6 місяців цього року від цієї страшної хвороби померло 1168 осіб.

Причиною такого росту смертності в порівнянні з минулим роком є недостатнє фінансування медичних закладів, які б мали можливість придбати на 25 тис. населення базовий ультразвуковий діагностичний комплекс та розгорнути повноцінну цитоморфологічну лабораторію в кожній центральній районній (міській) лікарні.

Питанням фінансування медицини в області та дотримання чинного законодавства про охорону здоров’я сьогодні зацікавилась і обласна прокуратура. Організувавши та провівши двомісячну перевірку медичних закладів та їхнього фінансування прокурорам вдалося з’ясувати чимало цікавих фактів, які власне і дають пояснення чому стан здоров’я населення області цього річ значно погіршився.

Перш за все згадаймо про державні та регіональні програми в сфері охорони здоров'я, яких в області налічується аж 14. На їх впровадження державою виділяються якісь певні кошти, але певна річ їх недостатньо.

Тому як показали прокурорські перевірки фінансування цих програм обласним та місцевими бюджетами відбувається не в повному обсязі. Наприклад на виконання "Регіональної програми протиракової боротьби в області" на 2007 рік заплановано тільки 70,3 тис. грн. а фактично з обласного бюджету за 6 місяців 2007 року профінансовано тільки 40,8 тис. грн..

Посади районних онкологів укомплектовані лікарями на 80%. Залишається напруженою на Прикарпатті епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції /СНІД, яка характеризується тенденцією росту захворюваності.

За період спостереження 1992-2006 рр. в області за даними серомоніторингу зареєстровано 804 випадки ВІЛ-інфекції, в тому числі випадки СНІДу. На Івано-Франківщині зареєстровано 78 випадків захворювання ВІЛ+ туберкульоз. Осередки ВІЛ-інфекції виявлено в усіх районах та обласному центрі.

На диспансерному обліку в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом знаходиться 275 ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД; 35 дітей, з яких у 10 підтверджено діагноз ВІЛ-інфекція. В 2006 році від СНІДу померло 8 чол., за 6 місяців 2007 року-7чол..

З квітня 2005 року в області розпочато лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД антиретровірусними препаратами, які централізовано закуплені за кошти Глобального фонду та Державного бюджету.

Станом на перше серпня 2007 року антиретровірусну терапію із 275 хворих отримує тільки 53 особи, з них 6 дітей. За рахунок Глобального фонду – 42 чол., за кошти Державного бюджету-11 чол.Для виконання програми в 2006 році з обласного бюджету необхідно було виділити 1875,75 тис. грн. та фактично профінансовано 413,8 тис. грн.

Рівень поширення наркоманії в країні залишається високим, на кожні 10 тис. населення в середньому 21 особа незаконно вживає наркотичні засоби та психотропні речовини. В нашій області, як і в інших областях західного регіону, поширення наркотизації відбувається більш латентно, що викликає невиправдане заспокоєння і послаблення антинаркотичної роботи.

Для забезпечення зменшення обсягів незаконного обігу наркотичних засобів , психотропних речовин і прекурсорів та зниження рівня незаконного вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, розроблено та затверджено розпорядженням облдержадміністрації Програму реалізації в області державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2003-2010 роки.

Однак, в 2006-2007 роках управлінню охорони здоров»я з обласного бюджету кошти на виконання цієї Програми, не виділялися. Аналогічно в 2007 році жодної копійки не виділялося для виконання заходів програми місцевими бюджетами.

Серед цих державних програм є також програма профілактики та лікування стоматологічних захворювань, яка як засвідчила перевірка не виконується ні в районах ні в обласному центрі. Протягом 2002-2007 років кошти дитячій стоматологічній поліклініці м. Івано-Франківська для придбання засобів для профілактики стоматологічних захворювань у дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування взагалі не виділялися.

Це далеко не повний перелік тих програм які мали б фінансуватися в сфері охорони здоров’я.

Згадаймо і про безоплатну медицину...

Прокуратурою встановлено, що на території області не забезпечено надання державними та комунальними закладами громадянам медичної допомоги безоплатно.  

Наприклад, при поступленні в обласну клінічну лікарню на стаціонарне лікування хворих тільки частково забезпечують ліками, решта пропонують придбати в аптеці, або внести відповідну суму коштів, як благодійні внески на рахунок "Фонду захисту медико-соціальних інтересів працівників і сприяння діяльності установ охорони здоров'я".

В свою чергу фонд на внесену суму передає лікарні ліки для лікування особи, яка власне й внесла благодійний внесок. В медичній картці стаціонарного хворого облік придбаних медикаментів за кошти фонду ведеться в окремому листку призначень.

На внесену суму коштів до фонду видається чек. Таким чином під видом благодійних внесків особа, яка перебуває на лікуванні фактично оплачує за медикаменти, необхідні для лікування. Це в свою чергу призводить до того, що хворі люди відмовляються від лікування та звертаються для отримання матеріальної допомоги для придбання ліків в органи влади та соціального захисту.

Така діяльність благодійного фонду при лікувальному закладу, суперечить ст.1 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації", згідно якої благодійництво це добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб у наданні набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги. За наслідками перевірки начальнику управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації, прокуратурою внесено подання.        

Не краща ситуація склалась і в районних медичних закладах. Перевіркою проведеною прокуратурою Снятинського району виявлено, що в Снятинській ЦРЛ для забезпечення медикаментами на одного хворого в день виділяється від 0,63 до 0,94 грн. та на харчування 0,74 грн., що не може забезпечити нормальне лікування та перебування хворих людей в лікарняному закладі.

Поза увагою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Снятинського району залишається проблема йодного дефіциту у мешканців району, особливо у дітей потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, що призводить до загострення йододифіцитних захворювань та розвитку онкологічних захворювань. Незважаючи на наявність Державної програми «Профілактики йодної недостатності у населення», кошти з місцевого бюджету для безкоштовного розповсюдження йодованих препаратів серед населення та виконання інших заходів програми також не виділялися.

Голові Снятинської райдержадміністрації та районної ради прокуратурою внесено подання про усунення порушень вимог законодавства України про охорону здоров’я.Порушення стандартів лікувально-діагностичної стаціонарної допомоги та вимог щодо ведення медичної документації допущено в терапевтичному та хірургічному відділеннях Лисенької ЦРЛ при наданні медичної допомоги хворій Камаш К.М. А саме, не було організовано своєчасне лабораторне обстеження, консультацію спеціалістів та відповідно не була адекватно надана медична допомога. Камаш К.М. померла.

Згідно акту судово-медичного дослідження смерть настала від отруєння невідомою речовиною, до складу якої входив етиловий спирт. За поданням прокуратури Тисменицького району до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 лікарів, 2 завідувачів відділень та заступника головного лікаря Лисенької ЦРЛ.

Прокурором Калуського району порушено дисциплінарне провадження стосовно лікаря-хірурга Калуської ЦРЛ , яким було допущено порушення при діагностиці та лікуванні хворого Татарчука С.Р. Його було переведено з хірургічного в гастроентерологічне відділення в той час коли хворий потребував хірургічного втручання.

Смерть Титарчука С.Р. наступила внаслідок розлитого гнійного перитоніту.Акушер жіночої консультації Городенківської ЦРЛ без поважних причин відмовила у наданні медичної допомоги жительці с. Чортовець Дмитращук Г.С., яка на наступний день була госпіталізована із загрозою переривання вагітності. Окрім цього в порушення вимог Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» в Городенківській ЦРЛ під видом благодійних внесків вимагалося від осіб які поступали на лікування внести кошти в сумі 11 грн., при рентген обстеженні хворих та проходженні фізпроцедур 5 грн., при народженні дитини 20 грн.

За цими фактами прокуратурою Городенківського району внесено головному лікарю Городенківської ЦРЛ подання про усунення порушень.Закупівля медикаментів та матеріальних цінностей Надвірнянською ЦРЛ проводилася з порушенням вимог Закону України «Про закупівлю товарів робіт і послуг за державні кошти».

Начальнику управління охорони здоров’я облдержадміністрації внесено подання про усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності.

Порушення закладами охорони здоров’я використання бюджетних коштів під час перевірки також виявлялися прокурорами Богородчанського та Верховинського районів. На виявлені порушення прокурорами зазначених районів внесено подання головним лікарям ЦРЛ.Всього за результатами перевірки порушено 2 кримінальні справи, внесено 13 подань, 2 приписи, 2 протести, порушено 5 дисциплінарних та 12 адміністративних проваджень. 

З етичний міркувань прізвища та імена у матеріалі змінено. 

Прес-секретар прокурораІвано-Франківської області

Людмила Гласова   



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1914 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>