06.05.2024 15:34
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

01.11.2007
12:00

Версiя для друку

В Івано-Франківську планують переглянути ставки єдиного податку — в бік зростання.

 Імовірно, що відповідний проект рішення винесуть уже на найближчу сесію міської ради.

 

Сьогодні в тому, що ставки єдиного податку будуть збільшені, сумніватися, не доводиться. І міське керівництво, і податківці, і підприємці усвідомлюють необхідність пошуку золотої середини в цьому делікатному питанні. Адже не секрет: величина ставки єдиного податку корелює з рівнем тінізації підприємницької діяльності та величиною доходів міського бюджету (третій за величиною бюджетоутворюючий податок). Тобто чим вищий податок, тим, як правило, вищі доходи бюджету і нижчий ступінь легалізації підприємницької діяльності, й навпаки, чим нижчий податок, тим нижчі доходи бюджету і високий ступінь легалізації підприємницької діяльності.

"Сьогодні в Івано-Франківську близько 9 тис. СПД, здійснюючи свою діяльність на підставі сплати єдиного податку, користуються найбільш ліберальними, порівняно з сусідніми обласними центрами, ставками цього податку", — зазначає голова комісії з питань фінансів, планування цін та бюджету Івано-Франківської міської ради Ростислав Кукурудз.

 

Тенденцію до гармонізації податкового навантаження для малого бізнесу, на його переконання, потрібно зберегти. Бюджетна комісія міської ради вважає, що "доцільним було б підтримати ту стратегічну лінію, яка запропонована міськими депутатами минулого року — тобто збільшення ставок по всіх видах діяльності пропорційно коефіцієнту інфляції за рік. Таке 10-відсоткове збільшення дозволить залучити до міського бюджету додатково майже 2 млн. грн. й одночасно підтримати тепличні умови для розвитку малого бізнесу. При цьому, очевидно, збережеться максимальна ставка єдиного податку (200 грн.) для таких видів діяльності як інформаційні, консалтингові, посередницькі послуги.

Податківці необхідність росту ставок єдиного податку аргументують потребою наповнення міської казни, мовляв, нині діючі ставки єдиного податку не зовсім відповідають прибуткам, які дають певні види діяльності. Загалом, спрощена система оподаткування фізичних осіб охоплює понад 26 видів економічної діяльності, проте найпоширенішими і найпривабливішими для підприємців є види, здійснення яких дає змогу отримувати значні доходи.

 

Особливо мале підприємництво розвивається у сферах оптової та роздрібної торгівлі, транспортного обслуговування, обробної промисловості, операцій з нерухомістю та будівництва.

ДПІ в Івано-Франківську пропонує дві речі: суттєво змінити деякі ставки єдиного податку по тих видах діяльності, які вже існують, й одночасно як окрему категорію вивести нові види діяльності. До прикладу, в інтерпретації податківців ставка єдиного податку на перевезення пасажирів мікроавтобусами мала б зрости від 70 до 150 грн., перевезення пасажирів легковими автомобілями — від 50 до 100 грн., роздрібно-торгівельна діяльність — від 70 до 150 грн., ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів — від 80 до 200 грн. Знизити ставки єдиного податку податківці пропонують лише щодо одного виду діяльності — надання послуг з прибирання приміщень — від 120 до 60 грн.

Серед нових видів діяльності — посередницькі послуги (200 грн.), інформаційні послуги (200 грн.), заготівля та реалізація лісу (200 грн.). Як бачимо, в основному пропозиції стосуються введення максимальних ставок єдиного податку на більшість робіт.

"Безумовно, що з частиною таких пропозицій можна погодитися, а з частиною ні, — розмірковує Ростислав Кукурудз, — адже, до прикладу, якщо говорити про послуги домашньої прислуги чи няні (зараз ставка становить 50 грн.), то тут максимально можна залишити 60 грн., а не 150, як це пропонують податківці. Можна погодитися з необхідністю росту ставок єдиного податку до 200 грн. на роздрібну торгівлю транспортними засобами, проте не можна погоджуватися на збільшення до 200 грн. ставок податку на такі роботи, як монтаж електропроводки, робота з електроустаткуванням будівель. Якщо є реальна робота, люди займаються реальним виробництвом чи послугами, то їх потрібно стимулювати".

Ростислав Кукурудз запрошує всіх зацікавлених до дискусії, пропозиції просить надсилати на адресу постійної комісії з питань фінансів, планування, цін та бюджету, кімната 401 в приміщенні Івано-Франківської міської ради.
Нагадаємо, в Івано-Франківську востаннє ставки єдиного податку піднімалися минулого року. До цього вони не переглядалися з 1999 року і були не лише найнижчими в Україні, а й нижчими, ніж у районних центрах області. За 9 місяців цього року надходження по єдиному податку склали 9 млн. 265 тис. грн. У порівнянні з 9 місяцями 2006 року перевиконання становить понад 35%.

 

Антін ТИМУРА

Газета"Галицький кореспондент"



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1500 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>