23.11.2024 19:53
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

26.11.2007
12:00

Версiя для друку

Від австрійської «Сільвінії» — до вигодського «Уніплиту»

  ТзОВ «Уніплит» у селищі Вигоді Долинського району засновано на початку 2000 року — харківське ВКП «Універсал...» оформило фінансовий лізинг з ВАТ «Вигодський лісокомбінат» і оживило згасаюче виробництво деревоволокнистої плити.

А днями виробничники відсвяткували 35-річчя: завод, що свого часу виріс на місці колишнього австрійського тартака «Сільвінія», у листопаді 1972 року випустив перший лист ДВП...

Я сяду в поїзд-кабріолет...

Позаду селище Вигода з неповторною гостроверхою архітектурою, далі — гора Церковище, живе мінеральне джерело мізуньської «Нафтусі», водоспади-буркуни, обриси санаторію «Джерело Прикарпаття», в якому колись навіть космонавти проходили реабілітацію, Дубовий Кут...

«Карпатський трамвай» прямує унікальним туристичним маршрутом місцевою вузькоколійкою, яка збудована ще 1898 року і нині не тільки слугує екскурсійною екзотою, а й є вагомою складовою виробництва ТзОВ «Уніплит». З нагоди святкування 35-річчя випуску першої деревоволокнистої плити «Карпатський трамвай» везе у карпатську зимову казку незвичайних пасажирів. У вагоні — учасники інформаційно-рекламного туру: менеджер відділу з туризму ТзОВ «Уніплит» Любомир Яцків, автор ідеї акції «Умілі ручки» Оксана Говера, куратор акції від виробництва — колишня вчителька трудового навчання, а нині менеджер товариства Наталія Божок, а також представники місцевих та обласних ЗМІ, вчителі трудового навчання Солуківської, Новошинської, Кропивницької, Церківнянської, Лолинської, Вигодської і Тростянецької шкіл Долинщини.

Дізнаємося, що на початку 90-х вигодська вузькоколійка залізниця мала довжину 135 кілометрів. Та через незадовільний стан керівництво лісокомбінату вирішило її поетапно закрити. А дві повені 1998 року практично наполовину зруйнували чинні лінії. Вдалося відновити тільки Мізуньську гілку: побудували 34 залізничні мости, 140 погонних метрів підпірних стінок, замінили понад 35 тисяч шпал і т. д.

З 2000 року власником ВЗД стало ТзОВ «Деревообробний комбінат «Вигода», який нині є структурним підрозділом ТзОВ «Уніплит». Саме завдяки товариству чотири роки тому — під час підготовки Міжнародного бойківського фестивалю — створили програму «Карпатський трамвай». Підприємство навіть має туристичний відділ, що розробив і впровадив низку туристичних маршрутів по Мізуньській колії, якими вже мандрували не лише українські відпочивальники, але й гості з Німеччини, Англії, Польщі та ін.

Взимку — в обладнаному вузькоколійному вагончику, а влітку — у так званому вагоні-кабріолеті...

На перший лист чекали увесь день...

Без перебільшення зазначу: аналогів продукції ТзОВ «Уніплит» в Україні немає. Деревоволокниста плита вигодського підприємства екологічно безпечна, бо для її виготовлення використовують тільки природні компоненти — деревинні волокна, воду, парафін. Ще сім років тому — на час приходу нових власників з Харкова — потужність заводу сягала 10 млн. м2 щороку, показники 2007 року — 14 млн. м2.

 Під час урочистого відзначення працівників підприємства з нагоди 35-річчя випуску першого листа ДВП, в якому взяв участь і керівник апарату Долинської РДА Ярослав Савчин, один з ветеранів заводу — головний енергетик Василь Дуридівка порівняв: «Те, що колись за місяць виробляли, тепер — за два дні».

Тоді, 5 листопада 1972 року, біля заводу зібралося майже півселища. Всі чекали, коли піде перший лист. А плита не йде і не йде. Аж увечері дочекалися. Радості людській не було меж...» 19 листопада цього року виробництво ДВП зупинили для планової модернізації пресової гідравлічної станції, навколопресового обладнання і технологічної лінії транспортування деревоволокнистого килиму за проектом шведської фірми «Метсо».

Інвестиційна вартість проекту, як повідомило керівництво «Уніплит», становить сім млн. доларів США. А очікуваний результат від впровадження модернізації у 2008 — 2009 роках — до 20 млн. м2 плити на рік.

Окрім цього, поділився планами директор ТзОВ «Уніплит» Андрій Колос, передбачається інвестиційно-проектний кредит на 35 млн. євро в «Укрексімбанку» на чотири з половиною — п’ять років. «Уніплит» буде єдиним підприємством в Україні, де налагодять виробництво деревоволокнистої плити гладкої з обох боків, зокрема модифікації МДФ — середньої щільності та ХДФ — великої щільності. Це попри те, що й за сім років виробництва класичної ДВП, оздобленої, фанери, гнуто-клеєних деталей, пиломатеріалів тощо «Уніплит» став лідером у деревообробній промисловості.

 

...Спостерігаючи, як вчителі трудового навчання Долинського району зосереджено розглядають відходи деревини, які зможуть замовити для участі школярів в акції «Умілі ручки», стало зрозуміло, що «Уніплит» вміє народжувати і впроваджувати не тільки модерні ідеї виробництва, а й соціальні проекти регіону. Зрештою, про це йшлося в коментарях і керівництва Долинської РДА, і селищного голови Вигоди.  

Ігор ЛАЗОРИШИН

Газета «Галичина» 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1666 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>