23.11.2024 20:52
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

07.12.2007
12:00

Версiя для друку

За зимовими сувенірами -- на старт!

  У курортних містах Івано-Франківщини розпочалася масова закупівля зимових сувенірів.Ліжники, в’язані шкарпетки, подушки та килимки на підлогу різного розміру з овечої шерсті, шкіряне домашнє взуття, шапки, рукавиці з гуцульським орнаментом – усе це зараз великими партіями закуповують торгівці сувенірних базарів і крамниць Яремче, Косова, Ворохти, Коломиї, Верховини.

Адже за кілька днів приїжджих відпочивальників тут буде більше, аніж місцевих жителів. Окрім звичних дерев”яних виробів та вишиванок, неабияким попитом користуються сезонні зимові речі. На одному з найбільших сувенірних ринків у Яремче побувала кореспондент „Експресу”. 

...Легенький сніжок притрусив ранкове місто.

Людей на вулицях майже не видно, усі або на роботі, або готуються до прийому туристів та впорядковують садиби, адже у цьому невеличкому гірському містечку на приїжджих чекають чи не в кожній хаті. Проте наразі ще можна зустріти будинки з написами „Є вільні місця. Можливе бронювання”. 

 „Одним із видів атракцій, особливо для тих, хто вперше прибув на Прикарпаття, є похід на сувенірний ринок, -- говорить Ігор, один із місцевих власників садиб зеленого туризму. --Тут наші гості залишають чимало грошей, але є такі що довго ходять, вибирають, прицінюються”.  

За спостереженням продавців яремчанських сувенірних базарів, узимку чимало туристів купують теплий одяг, який тут же приміряють і вже не знімають. Уже зараз в’язані шерстяні безрукавки коштують 40-80 гривень, шкіряні шапки 40-220, рукавиці 20-120, шкарпетки 30-50. За ліжник туристам узимку доведеться заплатити 160-400 гривень.  

Приїжджі купляють охоче й овечі шкури на підлогу, які коштують 150-180 гривень.

„На зимові свята ціни на речі, що користуються попитом, ми знижуємо, аби швидко розкупили, бо влітку продати зимову шапку чи вовняні шкарпетки таки важко, – мовить, розкладаючи товар, яремчанка Люба, яка торгує на базарі більше десяти років і добре розуміє сезонність заробітку. – Із перших днів грудня або до нас приїжджають виробники з гірських сіл, або ми їдемо по товар. Кожен із продавців уже давно має свого постачальника, якого добре знає та має свій спосіб розрахунку”. Проте багато зимових речей, які продають на ринку, гуцульською автентикою назвати важко. Продавці неохоче зізнаються, що чимало товару закуповують в Польщі та Угорщині, є дещо із китайського ширпотребу.

„Але ж заробляти якось треба, натуральні речі дорого коштують, бо це ж це ручна робота”,–ніяковіють яремчанці. Також перед Новим роком та Різдвом туристи масово купляють гриби. До цього їх заохочують господарі  садиб, де живуть приїжджі, розповідаючи про різдвяні страви. Чимало гостей хочуть самі спробувати приготувати щось із сушених чи мариновані щиряків (білих грибів – авт.). За смаколиком вирушають на...сувенірний базар.

Тут літрова банка маринованих лісових дарів Карпат коштує 50, сушених – 100 гривень.Допоки свята стоять на порозі, роботи у продавців сувенірних ринків вистачає, бо у горах мовлять, що один вдалий зимовий день може літний місяць прогодувати. 

Галина ПЛУГАТОР

Газета «Експрес»  



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1507 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>