27.04.2024 21:03
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

11.12.2007
12:00

Версiя для друку

Заготівельники-«гастролери» можуть втратити права на бізнес

Якщо до 25 грудня ТзОВ «Надвірнянський завод молочних продуктів» не поверне прикарпатським селянам заборговані їм кошти за здане на переробку молоко, то відповідні служби клопотатимуть перед Міністерством аграрної політики про позбавлення підприємства атестату, який дає право заготовляти сировину, переробляти її й реалізовувати виготовлену з неї продукцію.

Такий вердикт винесла комісія з атестації молокозаводів головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації на виїзному засіданні в Надвірні. І це створило в області своєрідний прецедент. Бо якщо і справді названому товариству заборонять вести господарську діяльність згідно зі статутом, то воно стане чи не першим приватним підприємством, принаймні в агросекторі краю, до якого буде застосовано такий суворий важіль впливу з боку держави.

Річ у тім, що Надвірнянський молокозавод хронічно не розраховується зі здавачами молока. Наприклад, снятинцям тут винні гроші ще за грудень 2006 р. Усього ж не лиш їм, але й рожнятівцям, долинянам тощо і, звичайно, надвірнянцям завод заборгував 110 тисяч гривень. Отож і бомбардують ошукані люди, а це переважно селяни-одноосібники поважного віку, ОДА і столичні відомства скаргами на підприємство та погрозами вдатися до масових акцій протесту в разі незадоволення їхніх вимог.

– Відколи я став депутатом обласної ради, відтоді й доводиться розглядати листи, в яких наші краяни – жителі замалим не всіх районів області згадують нетихим словом Надвірнянський молокозавод, – розповідає голова постійної депутатської комісії обласної ради з агропромислової політики та розвитку села Микола МИРКЕВИЧ.

– Жодне інше молокопереробне підприємство області не створює таких проблем. Ми не раз зустрічалися з керівниками заводу, просили, вимагали, попереджали, визначали терміни погашення боргів і т. п. Натомість нам обіцяли, давали гарантійні листи... Але проблему й досі не розв’язано.

Тим часом стиль роботи підприємства не може не турбувати: набравши в одному районі молока і не розрахувавшись із селянами, горе-заготівельники «перекочовують» до іншого. І таким штибом вони вже далеко зайшли: взялися «гастролювати» і на Тернопіллі та Буковині. Ще бракувало, аби й звідти люди почали слати скарги до Києва!

Часто чуємо, що панацеєю для нашого підупалого сільгоспвиробництва стане прихід іноземного інвестора в Україну. Але ж власником ТзОВ «Надвірнянський завод...» якраз і є болгарський підприємець Теодор Талков.

І який результат його господарювання? Якщо, скажімо, на Чернігівщині, де я недавно побував, переробні підприємства всіляко дотують виробників сировини, тобто сприяють формуванню потужної сировинної бази в регіоні, то на Надвірнянському молокозаводі пішли іншим, деструктивним шляхом. Отож якщо підприємці не розрахуються з людьми до кінця року, нам не зостанеться нічого іншого, як припинити той нечесний бізнес у визначений законом спосіб. Правда, представники ТзОВ на чолі з заступником директора Світланою Питлюк запевняли, що вже працюють згідно з інструкціями, тобто розраховуються за сировину вчасно, а об’єктивно й реально зможуть повернути всі борги не раніше 1 лютого 2008-го, і клялися, що востаннє просять такого відтермінування. Однак тому вже не йняли віри.

Даремно адміністратори заводу також говорили про фінансові труднощі на підприємстві. Наразі найбільша проблема підприємства – це заборгованість у розрахунках за молоко, резюмувала комісія, але й її, за бажання, можна легко й у стислі терміни ліквідувати за рахунок, скажімо, кредитних ресурсів...

– Звісно, зле, що постало питання про можливість припинення діяльності нашого молокозаводу як одного з восьми підприємств основного кола, – констатував голова Надвірнянської РДА Ігор ПИСКЛИНЕЦЬ. – Адже воно регулярно сплачує всі належні відрахування і дає місце праці сотні надвірнянців.

Але не дотримуючись принципу святая святих – вчасних і вичерпних розрахунків за отриману сировину, товариству нікуди рухатися далі. Т. Талков має бізнес і в Болгарії, тож йому в принципі неважко виправити ситуацію, що склалась. Інша річ, що, як на мене, фінансисти, економісти, решта адміністраторів, які зібралися на заводі, не контролюють належно господарську діяльність підприємства або ж неспроможні це робити через низький рівень кваліфікації. Але так не може тривати далі. Адже ринкові відносини стають дедалі напруженішими.

Зростають вимоги до якості продукції, порядку ведення бізнесу. А на Надвірнянському заводі працюють так само, як і три роки тому. Тож і без анулювання того атестату вони рано чи пізно можуть випасти з ринку. Якщо й далі так некваліфіковано вестимуть свої справи.

Василь МОРОЗ

Газета "Галичина" 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1350 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>