28.04.2024 18:31
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

17.12.2007
12:00

Версiя для друку

Позитивна тенденція розвитку туристичного бізнесу

В останні роки окреслилася позитивна тенденція розвитку туристичного бізнесу в Україні. Особливо привабливим туристичним брендом є Івано-Франківщина – найвисокогірніша область в Україні. В більшості регіонів з’являються власники приватних садиб, які готові приймати відпочиваючих, а жителі міст все частіше віддають перевагу саме цьому виду туризму.

Особливо динамічно набув розвитку сільський зелений туризм, складовими якого є - сільська місцевість, сільське життя, історико-культурна спадщина та можливість реалізації послуг.Так, в одному з мальовничих куточків Карпат, з ініціативи Яремчанського міського центру зайнятості та на базі приватного пансіонату “Первоцвіт” 11-13 грудня 2007 року відбувся семінар на тему: ”Перспективи у сфері зайнятості сільського населення шляхом розвитку сільського зеленого туризму та його інфраструктури“.

В роботі семінару взяли участь: заступник директора Державного центру зайнятості – Костянтин Гранік, директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості - Григорій Горбаль, перший заступник директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості – Тарас Басюга, заступник міського голови м.Яремче - Ігор Яківчук, начальник відділу рекреації та туризму Яремчанського міськвиконкому – Юрій Карпін, директор Бізнес-центру м.Яремче – Алла Неште, голови сільських рад Долинського району, голови сільських та селищних рад Яремчанського регіону, власники садиб зеленого туризму, керівники підприємств туристичної галузі, директори та спеціалісти міських, районних, міськрайонних центрів зайнятості, представники засобів масової інформації.

Метою проведення семінару було вирішення питань працевлаштування сільського незайнятого населення шляхом організації підприємницької діяльності в сфері сільського зеленого туризму.

Також важливим моментом проведення даного заходу стало і те, щоб представники Долинського, Городенківського та Тлумацького районів змогли перейняти досвід своїх колег Яремчанців у започаткуванні власної справи в сфері сільського зеленого туризму. Адже не секрет, що Городенківський та Тлумацький райони будуть впроваджувати проект «Дністровський каньйон», яким передбачено розвиток туризму в даних районах та прийом великої кількості відпочиваючих.

В свому виступі директор обласного центру зайнятості Григорій Горбаль зазначив, що в області вже розпочався процес активної популяризації цього виду відпочинку. Як наслідок, зростає кількість людей, які надають перевагу сільському зеленому туризму та відпочинку в селі, що є одним із важливих чинників розвитку даної туристичної галузі.

Розвиток  туризму – це реальне вирішення питання зайнятості сільських жителів, зазначив Григорій Горбаль, особливо в районах зі значним надлишком робочої сили. Переважна більшість сільських мешканців не працює. Багато хто з них в пошуках роботи звертається за допомогою до служби зайнятості. Вирішення питання працевлаштування мешканців сіл, особливо гірських, залишається складним, тому служба зайнятості вишукує нові можливості організації індивідуальної зайнятості, самозайнятості сільських мешканців. Розвиток туризму, в тому числі сільського зеленого туризму, тягне за собою гостру проблему потреби роботодавців в кваліфікованих кадрах робітничих професій, зокрема в персоналі, що працює в сфері обслуговування, відпочинкових закладах.

Для вирішення даної проблеми та з метою популяризації, підвищення престижу серед молоді робітничих професій, що користуються попитом на ринку праці, служба зайнятості області продовжує активно співпрацювати із загальноосвітніми закладами області, організовує в даному напрямку профорієнтаційну роботу серед учнів шкіл шляхом проведення групових і масових заходів, надання індивідуальних профінформаційних та профконсультаційних послуг.

З метою залучення більшої кількості безробітних громадян до організації підприємницької діяльності в сфері сільського зеленого туризму, служба зайнятості надає цілий комплекс послуг, а саме: інформаційні послуги; консультаційні послуги із застосуванням профдіагностичних тестових методик щодо визначення рівня придатності до зайняття підприємницькою діяльністю; консультаційні послуги з питань складання бізнес-плану; участь в тематичних семінарах з питань зайняття підприємницькою діяльністю, залучення до діяльності у сфері сільського зеленого туризму; навчання на курсах „Основи малого підприємництва”; професійне навчання за професіями, які сприяють зайняттю підприємницькою діяльністю у сфері сільського зеленого туризму; надання одноразової виплати допомоги по безробіття для зайняття підприємницькою діяльністю у сфері сільського зеленого туризму.

Також досить важливою проблемою сьогодні є відсутність належних доріг та низький рівень розвитку побутового обслуговування в сільській місцевості. Вирішення даних проблем, надасть можливість залучити значно більшу кількість відпочиваючих та туристів, а значна частина незайнятих сільських жителів отримають постійне місце роботи.Досить цікавим став виступ заступника міського голови м.Яремче - Ігора Яківчука. Він зазначив, що Івано-Франківщина має чудові природні, культурно-історичні та етнографічні передумови для розвитку туризму.

Кліматичні умови є сприятливими для організації круглорічного відпочинку і оздоровлення. Відпочинок на природі надає міським жителям можливість не тільки відпочити, а й одночасно ознайомитися з культурою тих людей, які живуть в даній місцевості. А для селянина зелений туризм – альтернативне джерело грошових надходжень. Україна та наша область зокрема, славиться цікавим історичним минулим, багата неповторними й барвистими ландшафтами і найголовніше – гостинними людьми, є ідеальним простором для туризму. Ігор Яківчук також зазначив гостроту питання забезпечення роботодавців кваліфікованими робітничими кадрами, яких на сьогодні не вистачає для обслуговування відпочиваючих та туристів.

Він поінформував учасників семінару, про те, що в м.Яремчі планується збудувати аквапарк, що дозволить 250 мешканцям регіону отримати своє робоче місце, а відпочиваючим - максимум задоволень від відпочинку та перебування у нашому мальовничому краю. Юрій Карпін, начальник відділу рекреації та туризму Яремчанського міськвиконкому поінформував учасників семінару про історію розвитку туризму на Яремчанщині. Зокрема, на початку 90-х років туристична галузь Яремчанщини переживала занепад, спричинений розпадом Радянського Союзу. Матеріально-технічне забезпечення туристичних закладів потребувало значних капіталовкладень та нових методів для залучення відпочиваючих. В середині 90-х років появились перші садиби «зеленого туризму».

Першопрохідцями в започаткуванні приватної справи із здачі у найм житла став приватний підприємець Михайлюк В.П., в якого ми сьогодні перебуваємо та Смагіна Г.А.Доповідач зазначив, що вивчаючи показники останніх 7 років, спостерігається швидкий темп розвитку даної галузі. Основним чинником, який сприяв розвитку туризму, в тому числі зеленого туризму, став проект під назвою «Туристичний комплекс «Буковель». Бажаючих покататись на лижах на сучасних європейських трасах, які запропонував Буковель, стало все більше і більше, а комфортне проживання в туристичних закладах з помірними цінами заохочувало туриста і в літній період та міжсезоння для відпочинку та оздоровлення.

На сьогоднішній день на території Яремчанської міської ради функціонує 26 туристично-рекреаційних та спортивних закладів загальною потужністю 3636 місць, а у сфері приватного сектору – зеленого туризму послуги з проживання надають 203 садиби зі всіма зручностями на 1870 місць.

Більшість відпочинкових закладів пропонують цікаві екскурсійні програми, послуги інструкторів – перекладачів, походи в гори, кінні прогулянки, риболовлю. В останній час особливо популярними стали нові види відпочинку – рафтинг, катання на квадроциклах, позашляховиках, джипах та снігоходах, гірських велосипедах.  Директор Бізнес-центру м.Яремче – Алла Неште, в своєму виступі зазначила, що найбільшими перешкодами на шляху розвитку туризму в сільській місцевості традиційно вважалися транспортна віддаленість осередків відпочинку та їх рекреаційна необлаштованість (невідповідність запитам сучасногго туриста).

Проте, зусиллями регіональних й місцевих органів влади було оновлено комунікаційну інфраструктуру; масове розповсюдження приватних автомобілів нині дає змогу відвідувачам без складнощів досягати бажаних регіонів, навіть тих, що знаходяться на великій відстані від початкових пунктів мандрівки; стимулювання розвитку рекреаційних форм малого підприємництва в сільській місцевості «осучаснило» нічліжну базу й наблизило стандарти сільської гостинності до загальноприйнятих стандартів готельного сервісу.Власники приватних садиб, які бажають розпочати діяльність у сфері малого туристично-готельного підприємництва, та ті, які вже надають цього виду послуги відпочиваючим на базі своїх пансіонатів на території Яремчанщини, мають можливість розраховувати на підтримку інформаційної та навчально-консультативної допомоги з боку Інформаційно-туристичного бізнес-центру, створеного при Фонді підтримки підприємництва в м.Яремче.

Фонд підтримки підприємництва м.Яремче створений в липні 2003 року, з метою створення належних умов розвитку малого підприємництва в регіоні, сприяння створенню нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва, підтримки інвестиційної активності та організація підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів для суб’єктів підприємницької діяльності.

За підтримки міської влади в жовтні 2005 року на базі Фонду підтримки підприємництва м.Яремче розпочав роботу Інформаційно-туристичний бізнес-Інтернет центр, який тісно співпрацює з Яремчанським міським центром зайнятості. Для безробітних надаються консультації по розробці та написанню бізнес-планів з метою подальшого заняття підприємницькою діяльністю, відкриття власної справи.

Спеціалістами центру на безкоштовній основі в рамках проекту «Агентство кадрів» за фінансової підтримки Фонду Євразія, який реалізовувався Фондом підтримки підприємництва проводилися навчальні семінари, тренінги «Як заснувати бізнес в сільському зеленому туризмі», «Особливості власної справи», «Менеджмент та управління персоналом».    

Алла Неште зазначила, що пропагуючи та презентуючи наш край, відпочинкові заклади Яремчанщини, Інформаційно-туристичним бізнес-Інтернет центром, спільно з відділом туризму та рекреації міськвиконкому, було взято участь у 7 туристичних виставках-ярмарках по Україні та за її межами. Зокрема, 23-27 жовтня 2007 року було презентовано м.Яремче на Міжнародній туристичній виставці «Тур Салон», яка проводилась в м.Познань, Польща. Також планується взяти участь в Міжнародній туристичній виставці «Тур Бізнес», яка буде проводитись 4-11 листопада 2007 року в м.Мінськ (Білорусія).

Учасники конференції зазначили, що для конструктивного розв’язання основних проблем зайнятості сільського населення - доцільний розвиток малого та середнього бізнесу, організація самозайнятості селян шляхом відродження й розвитку народних промислів, а також спрямовувати зусилля на надання дотацій для створення додаткових робочих місць, організацію професійного навчання безробітних на оволодіння професіями, які необхідні для відродження й подальшого розвитку сфери послуг на селі. Окрім цього, потрібно активізувати фінансову підтримку вже існуючих підприємств, що створюють додаткові робочі місця, передбачивши надання для них низки податкових пільг.Відповідно до програми конференції, учасники відвідали садиби підприємців сільського зеленого туризму, де наглядно ознайомились з умовами прийому відпочиваючих, планами вдосконалення та розширення спектру послуг. 



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 3136 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>