28.04.2024 16:10
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

21.12.2007
12:00

Версiя для друку

23 грудня у Збройних Силах України відзначатиметься професійне свято

23 грудня 2007 р. – День військовослужбовців оперативного управління (відділу, відділення) штабів усіх рівнів.

Саме в цей день у 1991 році наказом Міністра оборони України було розпочато формування оперативного управління Головного штабу Збройних Сил України, а у грудні 1996 року наказом Міністра оборони України цей день було встановлено як професійне свято – повідомляє упралвіння прес-служби міністерства оборони України.

У складні роки розбудови Українського війська військовослужбовці оперативного управління тоді ще Головного штабу ЗС України брали активну участь у формуванні правових основ діяльності української армії, створенні угрупувань видів Збройних Сил, реформуванні органів управління, об’єднань, з’єднань, частин, установ і закладів, створенні відповідних систем забезпечення та елементів, необхідних для їх функціонування.

У стислий термін, протягом вересня-жовтня 1991 року, офіцерами оперативного управління тоді ще Головного штабу ЗС України було розроблено пропозиції до “Концепції оборони і будівництва Збройних Сил України” та “Воєнної доктрини України”, розроблені проекти законів “Про оборону України” та “Про Збройні Сили України”, “Про альтернативну службу”, “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей” та “Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, видані накази та директиви з питань, що стосуються оперативного управління Збройними Силами.

Цілеспрямована діяльність оперативного управління Головного штабу ЗС України на початковому періоді військового будівництва мала вирішальну організуючу роль у створені національного війська як основного невід’ємного елементу незалежної держави.

Значну роль фахівці оперативного управління приділяють удосконаленню системи управління державою в особливий період, стратегічному плануванню, яке не обмежується застосуванням Збройних Сил, а охоплює широке коло заходів у масштабах всієї держави.

Зокрема, у 1993 році вперше в історії незалежної держави було проведено спільне двоступеневе стратегічне командно-штабне тренування.У 1994 році на базі оперативного управління створюється Головне оперативне управління Генерального штабу Збройних Сил України (ГОУ ГШ ЗС України). Важливим напрямком діяльності ГОУ є організація підготовки Збройних Сил до виконання покладених на них завдань.

Зокрема, під час проведення стратегічних командно-штабних навчань “Редут-97” та “Осінь-98”, які проходили під загальним керівництвом Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, було опрацьовано єдиний комплекс планування заходів оборони держави.

З метою чіткого визначення місця й ролі кожної державної структури у вирішені питань оборони України до навчань залучалися не лише особовий склад усіх силових структур України, а й представники цивільних міністерств та центральних органів виконавчої влади.

Для надання процесу реформування Збройних Сил більш цілеспрямованого характеру групу кращих фахівців Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України у 1996 році було залучено до роботи над проектом Державної програми будівництва та розвитку Збройних Сил України на період до 2005 року. Протягом шести місяців офіцери і генерали ГОУ у складі міжвідомчої робочої групи творчо та наполегливо працювали над проектом цієї Державної програми.

Вона стала першим комплексним документом, який окреслив мету, пріоритетні напрями та завдання військового будівництва. Не менш складним завданням, до рішення якого були залучені фахівці ГОУ, була розробка Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки. Ця програма передбачає створення через 5 років армії такого зразка, якого вимагає сьогодення.

Саме за безпосередньої участі фахівців ГОУ у 2006 році були проведені кардинальні зміни у системі управління Збройними Силами – скорочено систему оперативного управління військами з п’яти до трьох ступеневої.  Усі масштабні стратегічні командно-штабні навчання Збройних Сил України, які відбулися за останні три роки – “Реакція-2005”, “Чисте небо-2006” та “Артерія-2007” – були розроблені саме “операторами” Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України. 

Сьогодні Головне оперативне управління Генерального штабу ЗС України - активно діюча структура, яка постійно удосконалюється, генерує і втілює у конкретні справи нові ідеї, думки та погляди, що впливають на діяльність і розвиток Збройних Сил, та інші державні інститути.

Серед головних завдань, які покладаються на Головне оперативне управління Генерального штабу ЗС України:

організація стратегічного планування та уточнення Замислу застосування Збройних Сил України,

організація підготовки Збройних Сил до виконання покладених на них завдань,

організація територіальної оборони України, контроль за станом бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності органів військового управління Збройних Сил, військових формувань та правоохоронних органів,

аналіз та доведення до військ тенденцій розвитку форм і способів ведення воєнних дій та засобів збройної боротьби,

підготовка пропозицій щодо формування та реалізації державної політики у сфері оборони, стратегії воєнної безпеки, обґрунтування напрямів розвитку Збройних Сил та рішень про підготовку держави і Збройних Сил до оборони,

розроблення проектів законів, інших нормативно-правових актів, що входять до його компетенції,

збір, узагальнення та аналіз інформації щодо реформування та розвитку Збройних Сил,

здійснення розподілу виділених коштів, призначених на підготовку Об’єднаних сил швидкого реагування, контроль за їх використанням.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1630 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>