27.04.2024 22:33
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

24.12.2007
12:00

Версiя для друку

Пам’яті Чорновола

 В’ячеслав Максимович Чорновіл - відомий український політик, державний діяч, публіцист і журналіст - народився 24 грудня 1937 року у селі Єрки Звенигородського району (нині Катеринопільський) Черкаської області. У радянські часи сім’я зазнала переслідувань.

1955 року майбутній політик закінчив Вільхівецьку середню школу і того ж року вступив до Київського державного університету імені Тараса Шевченка на філологічний факультет, а з 2-го курсу перевівся на факультет журналістики. Уже в університеті мав неприємності з владою за свої погляди.

Започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників разом з І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом, Г. Севрук. Кілька разів ув’язнений за "антирадянську пропаганду". Перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Один із ініціаторів створення Української гельсінської спілки.

У травні 1985 року В’ячеслав Чорновіл повернувся в Україну, де продовжив займатися політичною діяльність. Від часу створення (8-10 вересня 1989 року) Народного Руху України (НРУ) В’ячеслав Максимович - член Руху та його Великої Ради, з березня 1992 - співголова, а з грудня 1992 року - голова НРУ.

Восени 1991 року Чорновіл був кандидатом у Президенти України (2 місце, 7 420 727 голосів або 23,27%). У жовтні 1991 року на Великій козацькій раді В’ячеслава Чорновола обрано гетьманом українського козацтва. З квітня 1992 року В’ячеслав Максимович - на постійній роботі в парламенті України: народний депутат України двох наступних скликань - 1994 і 1998 років, керівник депутатської фракції Народного Руху України.

З 1995 року він - член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи. "Ніколи не стояти на місці" - таким було життєве кредо В’ячеслава Максимовича. Коли його спитали, як би він хотів померти, він відповів: "У русі". 25 березня 1999 року автівка, якою Чорновіл повертався з Кіровограда,на великій швидкості врізалася в "КамАЗ"...

За рік після смерті В’ячеславу Максимовичу було присвоєно звання Героя України. Його трагічна загибель стала несподіванкою майже для всіх. Сказати, що з його смертю Україна втратила багато - значить нічого не сказати. Він був не просто талановитим політиком, державним діячем, журналістом і публіцистом - він був (і є) справжнім Генієм національного духу.

Таким співвітчизником могли б пишатися мешканці кожної країни. В’ячеслав Максимович боровся тоді, коли багато інших "героїв" просто зламалися б. Ніхто і ніщо не змогло налякати його і примусити зійти з обраної стежки. Чорновіл уперто йшов уперед, бо знав: на його боці правда, за його спиною - держава, яку він мусить боронити і відстоювати: "Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, про відсиджені 15 років, я б відповів: анітрохи...

І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив". 25 березня 1999 року він загинув за нез’ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. На місці загибелі встановлено справжній козацький хрест. Поховано видатного українського державного діяча на центральній алеї Байкового кладовища.  

З фондів УКРІНФОРМу.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1278 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>