29.04.2024 16:54
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

01.02.2008
12:00

Версiя для друку

Пилові бурі... в оселі

У затишку рідних осель на нас чигає ще гірший ворог, ніж той, з яким можемо зіткнутися за їхніми стінами. Адже в повітрі сучасних будинків – у десятки разів більше забруднювальних речовин, ніж на вулиці.

Ззовні крізь щілини у вікнах та дверях у житло потрапляє пилюка, а всередині «випаровують» хімічні елементи різні штучні вироби, предмети побуту, якими облаштовуємо інтер’єри кімнат. А ще засмічуються помешкання й через куріння, використання мийних засобів, фарбування й інші ремонтні роботи.

– Мало того, що домашня атмосфера містить половину таблиці Менделєєва, – розповідає лікар-паразитолог облсанепідстанції Людмила ГЕРАСИМЧУК, – вона – це ще цілий комплекс алергенів. До його складу можуть входити бібліотечний пил (целюлоза), фрагменти пір’я, вовни і лупи тварин, шерстяні волокна, волосся й епідерміс людини, спори пліснявих грибів і бактерії, частки комах, бавовни, оббиття для меблів і т. ін.

Але «головний» з побутових алергенів – кліщ. З 1964-го року, коли група голландських учених уперше виділила його з домашнього пилу, виявлено вже близько 150 видів алергенних кліщів.

Окрім людських осель, їх знаходять іще в поросі різних громадських приміщень – дитячих садках, гуртожитках, приймальних пунктах пралень, у перукарнях, театрах, лікарнях, санаторіях, будинках відпочинку, навіть у спальних вагонах потягів та на сидіннях автобусів міжміського сполучення.

Піднявшись у повітря, ці алергени не осідають, а потрапляють у дихальні шляхи. Алергічна реакція досягає свого максимуму, коли людина лежить у ліжку.

Дослідження показали, що близько 80 відсотків людей з бронхіальною астмою мають підвищену чутливість до кліщів, через яку, власне, й розвинулася в них ця недуга і яка й далі спричинює її загострення й ускладнення.

Чутливість до домашніх пилових кліщів – це, очевидно, найбільш показовий приклад проблем зі здоров’ям, викликаних змінами у внутрішньому середовищі приміщень.

Якщо, скажімо, немовлята протягом першого року життя перебувають «у товаристві» цих алергенів, то вп’ятеро зростає ризик виникнення в них бронхіальної астми у старшому віціѕ.

Щоб запобігти заселенню та розповсюдженню кліщів, необхідно ретельно висушувати та провітрювати приміщення, не захаращувати його непотрібними речами.

Потрібно також періодично здійснювати вологе прибирання квартири з використанням 10-20-процентного розчину кухонної солі, вибивати та висушувати під прямим сонячним промінням подушки, перини, матраци, м’які іграшки, ковдри тощо.

Під час прибирання потрібно обов’язково користуватись пилотягом.

Підготував Василь МОРОЗ.

За сприяння обласного центру здоров’я

Газета «Галичина», 2 лютого 2008 р.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1512 рази




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>