23.11.2024 21:11
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

07.02.2008
12:00

Версiя для друку

Книжка, що вчить любити Україну

Розгорнувши нову збірку історико-літературних студій Дмитра Юсипа «Дзвони Чумацького Шляху» (Івано-Франківськ, «Нова Зоря», 2007), була приємно вражена оприлюдненням прізвищ рецензентів — істориків Василя Бурдуланюка та Лук’яна Вардзарука.

Подумала, що видавництвам давно треба повернутися до практики рецензування рукописів книжок — тоді менше з’являтиметься на полицях книгарень неграмотних, стилістично невправних видань місцевих авторів з перекрученими прізвищами і датами.

Книжка Дмитра Юсипа — приємний виняток з невибагливого загалу. і не лише тому, що відкриває її вступне слово відомого літературного критика Тараса Салиги, а завершує солідний список використаної літератури. «Дзвони Чумацького Шляху» — це своєрідний мартиролог подвижників національного духу — від Івана Франка до Ярослава Лесіва. Поєднання художнього світобачення з публіцистичним характерне для всіх студій автора. В центрі кожної — біографія людини, її чин, відтак покликання (музика, поезія, малярство) у світлі тієї епохи, коли той чи інший мандрівник Чумацьким Шляхом змагався за волю своєї Батьківщини, жив і творив. Не випадково збірка починається поетичними рядками Василя Симоненка («Упаду я зорею, мій рідний народе! На довгий, трагічний Чумацький твій Шлях») і Євгена Гуцала («Чумацький Шлях долали і долаєм, бо нам пройти судилося цей Шлях»).

Майже всі герої історико-літературних студій Дмитра Юсипа вже давно пройшли цей шлях, але смолоскипи їхньої духовності, їхньої офіри ще й досі осявають шлях новим поколінням патріотів — тим, кого дзвони Чумацького Шляху кличуть на служіння своєму народові, своїй Батьківщині. Достатньо прочитати лише одну студію Дмитра Юсипа про кронпринца Вільгельма фон Габсбурра, який увійшов в історію нашого народу під псевдонімом Василь Вишиваний, щоб запалитися патріотичним духом великих українців. Дозволю собі зацитувати кілька речень з цієї студії: «Пройдуть роки і кронпринц скаже на допиті енкаведистському слідчому: «Так, я став таким українським патріотом, як усі українці. Я досконало вивчив українську мову, традиції і звичаї українського народу. Україна стала для мене рідною і дорогою». Ці слова варто було би викарбувати на спеціальних табличках і вмонтувати їх у «парти» всіх «русскоязычных» нардепів, а відтак подарувати їм по одній збірці Дмитрових студій. До речі, в цій збірці чимало таких автентичних, переконливих цитат, як наведена вище. Є й розділ, щоправда, не дуже високоякісних, але достовірних фотографій. Словом, це одна з книжок, які вчать любити Україну.

Неоніла СТЕФУРАК

ГАЛИЧИНА 7 лютого 2008 р.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 1349 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>