04.05.2024 05:20
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

24.03.2008
12:00

Версiя для друку

Душ для авто

Автомийки як прибутковий вид бізнесу.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за ростом кількості автомобілів. Минулого року саме у нашій країні купили найбільше у Східній Європі нових автівок . Зі збільшенням попиту на авто збільшується й потреба у спеціалізованих закладах їх обслуговування, зокрема автомийках. Цей вид бізнесу стає дедалі вигіднішим та більш прибутковим.

Клієнт вимагає якості

Звичайно, значна частина українців заради економії власних коштів досі миють своє авто самостійно. Проте кількість тих, хто довіряє це професіоналам, постійно зростає. Науковці стверджують, що машинна мийка набагато ефективніша та безпечніша. Адже при ручній мийці суттєво пошкоджується поліровка автомобіля. Якщо добре придивитись, то через деякий час її застосування на поверхні автомобіля можна помітити своєрідний «малюнок мікроскопічних ліній». Щоправда, певні небезпеки може містити й автоматична мийка, особливо тунельна. До прикладу, якщо машина пофарбована недостатньо якісно, клієнт ризикує після мийки надто гарячою водою побачити своє авто без фарби…

Збільшенню популярності автомийок сприяли три основні фактори: збільшення автомобільного парку, поява клієнтів, що вимагають якісного та швидкого обслуговування, та посилення санітарних норм для автомобілів. При цьому клієнти хочуть отримати і якомога більше додаткових послуг.

Водночас, автомийки — хороший бізнес, рентабельність миття машин із використанням сучасного обладнання зазвичай сягає щонайменше 20 %. Собівартість миття у декілька разів нижча за вартість послуги.

Види обладнання

Загалом автомобільні мийки поділяються на ручні (коли вашу машину миє працівник закладу) та автоматичні. Якщо зосередити увагу на автоматичних мийках, то варто розрізняти безконтактні, портальні та тунельні мийки.

Безконтактні автомийки працюють на принципі застосування водяних струменів високого тиску та миючого засобу, які розпилюються на поверхні автомобіля. Основна їхня різниця у наявності або відсутності підігріву води.

Мийка портального типу є П-подібною конструкцією, на якій змонтовано мийне обладнання, пара вертикальних щіток, одна горизонтальна і вентилятори для сушіння. Автомобіль заїжджає на платформу, а мийка сама переміщається відносно авто. Залежно від обраної програми, вона здійснює уздовж автомобіля два або більше проходів вперед-назад за повний цикл. Може мити колісні диски, днище машини, наносити піну.

Окрім традиційної, існує ще безщіткова портальна мийка. Тут машина миється просто під сильним напором води. Сьогодні такі мийки здатні обслуговувати легкові машини всіх типів, вантажівки, автобуси і навіть спеціальний транспорт зі складною геометрією кузова (сміттєвози, цистерни і т.п.). Які саме авто — залежить від висоти П-подібної конструкції. «Підкови» заввишки 2,1- productid="2,7 м" w:st="on">2,7 м можуть мити легковики та мікроавтобуси, 4,2–4,5 м — призначені в основному для обслуговування вантажівок.

Різні портальні моделі здатні пропустити від 8 до 25 автомобілів за годину. Із сучасних рішень — цілком автоматизована безконтактна портальна мийка для легковиків, безконтактна портальна мийка для спецтранспорту з тиском у 100 бар по всьому периметрі та ін.

На користь саме портальних мийок говорять і продавці обладнання. Втім, за словами Юрія Дмитрука, провідного менеджера Західного регіону компанії «Чистий світ-К», людей деколи важко переконати у вигідності автомийок. Але факти свідчать: на ручній мийці треба тримати не менше 5–6 чоловік персоналу, на портальній мийці — максимум двох. «Також проблемою ручних мийок є невнесення грошей в касу, а на порталі стоїть лічильник, — розповів «Статусу» Юрій Дмитрук. — Є контроль витрати хімії (при чому використовується її в 2–5 разів менше порівняно з ручною). Якість миття завжди висока й не залежить від погоди, настрою мийника і т.д. Крім того, є можливість більш точного розрахунку бізнес-плану».

Новинкою на українському ринку є мийки тунельного типу. Вони призначені лише для миття легковиків — за годину у таких мийках обслуговують від 24 до 100 авто. Тунельні — це цілий комплекс пристроїв, через які автомобіль послідовно провозиться на транспортері. Обов'язковий мінімум — дві пари вертикальних щіток, одна поперечна горизонтальна, устаткування для нанесення миючого засобу, устаткування для нанесення рідкого воску-поліролю, сушильний пристрій. До цього можна додати щітки для колісних дисків, горизонтальні повздовжні щітки для нижньої частини бічних поверхонь автомобіля (на рівні порогів), пристрій для мийки днища, обладнання для попереднього обмивання і нанесення активного миючого засобу. Довжина «тунелю» залежить від складу мийного комплексу і досягає 10–45 м.

Краще з підігрівом

Вибираючи обладнання, варто зважати на те, що мийки бувають «гарячими» та «холодними». При цьому фахівці радять купувати апарати з підігрівом, попри їх вищу ціну. Адже гаряча вода має більш високу миючу здатність, ніж холодна. Нею також легше відмити авто від обледеніння та вимити двигун і моторний відсік. Зрештою, при потребі підігрів можна відключити.

Асортимент обладнання для автомийок в Україні доволі широкий. Виробники — Італія, Іспанія, Фінляндія та Німеччина. За словами фахівців, провідні місця займає обладнання таких фірм: KARCHER (Німеччина), TAMMERmatic (Фінляндія), Istobal (Іспанія), Weidner, Wesumat, California Kleindiest (Німеччина), Ceccato, Comet (Італія), Carebridge (Велика Британія) тощо.

Говорять фахівці
Юрій Дмитрук, провідний менеджер Західного регіону компанії «Чистий світ-К», Львів:
«При купівлі обладнання треба звертати увагу на те, чи зможе продавець надати сервісні послуги, яка швидкість відгуку на поломку , чи має він на складі запчастини, скільки років працює і яке місце займає на ринку, адже це говорить про кваліфікацію персоналу.
Компанія «Чистий світ-К» — найбільший постачальник обладнання KARCHER в Україні. На ринку ми вже 10 років і маємо понад 20 регіональних офісів, організовані сервісні центри, до речі, сертифіковані по ISO. Ми запроектували і ввели в експлуатацію понад 50 порталів різного ступеня складності. Десятирічний практичний досвід в питаннях оснащення обладнанням KARCHER та навчений у Німеччині персонал допоможуть знайти оптимальне розв’язання завдань, пов’язаних з організацією процесу миття авто».».
Олександр Чучмарьов, регіональний представник ТзОВ «Лігір-ІТБС», Львів:
«Наша фірма на ринку працює вже дев’ять, але автомийним напрямком ми займаємося лише два роки. Маємо представництва у Львові, Харкові, Донецьку та Одесі, а головний офіс знаходиться в Києві. Основним напрямком діяльності нашої компанії є будівництво та обладнання для АЗС.
На сьогодні ми пропонуємо високотехнологічне мийне обладнання фінської компанії TAMMERmatic, яка є безумовним лідером у сегменті продажу портальних мийок на ринку Європи. Обладнання позитивно відрізняється від аналогів принципово оновленим типом рухомих форсунок, комп’ютерних датчиків і приладів, які суттєво відрізняють рухи роботизованої техніки від аналогів конкурентів портальних мийок. Це, в свою чергу, дозволяє отримати можливість досягти тих «мертвих» зон миття, які були недосяжними для аналогічної техніки попередніх поколінь. Слід також зазначити високу рентабельність цього обладнання та великий строк служби».

Знаєте?
Житель Івано-Франківська виграв SEAT Cordoba Sport
Щасливим володарем головного призу Всеукраїнської акції «Автомобіль року в Україні 2008» — автомобіля SEAT Cordoba Sport став 29-річний Василь Ципуга.
Цього року компанія «Формула Мотор Україна» – офіційний імпортер автомобілів SEAT в Україні – стала спонсором головного призу акції «Автомобіль Року в Україні 2008», надавши новенький автомобіль SEAT Cordoba Sport.
З двигуном 2.0 і спортивною комплектацією за доступною ціною, це авто користується великою популярністю в українців. За підсумками продажів у минулому році цей автомобіль обігнав навіть лідера продажів SEAT – модель Ibiza.
«Зазвичай я не беру участь у жодних акціях і розіграшах. Проте вирішив додати свій голос до акції «Автомобіль Року в Україні 2008» і заповнив анкету учасника. Коли мене розшукали, щоб повідомити про виграш, я був шокований цією новиною. Знаю, що SEAT – дуже хороший автомобіль, брат їздить на Toledo. Тепер у нас справжня SEAT-івська сім'я!» – поділився своїми враженнями Василь Ципуга.
До речі, в Івано-Франківську офіційним дилером автомобілів Seat є автосалон «Ауді Центр ІФ», що пропонує продаж, гарантію та сервісне обслуговування цих авто. А марка Seat є «молодшим братом» всесвітньо відомого бренду Audi.

Мирослава Іваник
status.net.ua



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 3575 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>