29.04.2024 10:10
Всі новини
ПРОБА ПЕРА
ПОЛІТИКА
КУЛЬТУРА
АБІТУРІЄНТ
ГРОМАДА
ЕКОНОМІКА
СПОРТ
ПРИГОДИ
АНОНСИ
ПРИКАРПАТТЯ
НЕГОДА
НОВИНИ САЙТУ
НОВИНИ БЮРО
(R) РЕКЛАМА
 RSS
Статті
Розважальний комплекс

Уніплит

 ІФ локомотиворемонтний завод

мрії збуваються







Карпати, Яремче, Буковель, Ворохта, Драгобрат, відпочинок в карпатах

хостинг вiд
хостинг


Яндекс цитирования

01.04.2008
12:00

Версiя для друку

Прокуратура Івано-Франківської області перевіряє надання земель у власність та користування, їх продаж і зміни цільового призначення

Результати проведених перевірок засвідчують, що порушення земельного законодавства допускаються, як органами місцевого самоврядування, контролюючими органами, так і землекористувачами. Непоодинокими стали випадки коли органи місцевої влади при прийнятті рішень з приводу розпорядження комунальними землями виходять за межі власних повноважень.

До прикладу можна навести рішення Ворохтянської сільської ради. Грубі порушення земельного законодавства виявлено органами прокуратури при безоплатному наданню громадянам у власність земельних ділянок і їх приватизації.

Органи місцевого самоврядування часто приймають рішення про надання у власність земель без відповідної проектної документації, її вибору та обстеження, встановлення меж в натурі, погодження меж з межівниками, без документа, що посвідчує право попереднього користування земельною ділянкою чи відповідного рішення органу місцевого самоврядування. У зв’язку з чим прокурорами на відповідні рішення внесено протести.

Непоодинокими є факти незаконного надання земельних ділянок на прибережних захисних смугах річок де, як правило, споруджуються житлові будівлі та відпочинкові заклади та випадки незаконного вилучення земель державної та комунальної власності з подальшою передачею їх у власність суб’єктам господарювання та громадянам, шляхом підробки документації та винесення з цього приводу незаконних рішень. Поширеного характеру набули випадки незаконної передачі органами місцевого самоврядування землі в користування (в т.ч. на умовах оренди), власність суб’єктам господарювання без вилучення земельної ділянки у попередніх землекористувачів (яскравими прикладами є «дерибан» землі у Надвірній та Верховині). 

Проведеною перевіркою виявлено випадки неправомірної зміни органами місцевого самоврядування цільового призначення землі, а також допущення численних порушень при вирішенні питань надання ними в оренду земель комунальної власності.

Так, прокуратурою м. Івано-Франківська порушено кримінальну справу відносно службових осіб Крихівецької сільської ради, управління земельних ресурсів в м. Івано-Франківську, управління архітектури і містобудування виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, державного управління охорони навколишнього природного середовища в області, державного підприємства “Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” за ознаками злочинів, передбачених ст. 364 ч. 2, ст. 366 ч. 2 КК України, які склали проект землеустрою по передачі ПП “Колегія” в оренду земельну ділянку площею 8,1262 га, знаючи про наявність на ній об’єктів водного фонду - двох ставків площею водного дзеркала 1,7479 га, та погодили даний проект з метою надання вигляду нібито законного надання в оренду землі, видавши завідомо неправдиві висновки щодо якісної характеристики водних об’єктів та земель водного фонду під виглядом пасовищ, змінивши її фактичне цільове призначення, в результаті чого протиправно вилучено землі водного фонду та завдали шкоди територіальній громаді в розмірі 2676626 грн. 

Прокуратурою області порушено кримінальну справу відносно службових осіб Богородчанської селищної ради, які склали та видали завідомо неправдиві рішення сесії Богородчанської селищної ради про надання дозволу на обстеження і вибір земельної ділянки, на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку з торговельними приміщеннями та ТзОВ “МЖК-Експрес-24” про надання дозволу на обстеження і вибір земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку з торговими приміщеннями, які на розгляд постійно діючої земельної комісії та сесії селищної ради не виносилися, рішення з цього приводу не приймалися. 

Прокурором м. Яремча внесено протест на рішення Паляницької сільської ради щодо передачі в оренду ТзОВ “Новекс дім” земельної ділянки площею 6,9 га для будівництва і обслуговування житлово-оздоровчого комплексу, Рішення було прийнято без погодження проекту відводу обласним державним управлінням охорони навколишнього природного середовища та управлінням земельних ресурсів в області.  

Непоодинокими є випадки самоусунення органів місцевого самоврядування від питання проведення розмежування земель державної і комунальної власності. 

 По Богородчанському, Рогатинському, Снятинському та Тисменицькому районах, незважаючи на затверджену Програму земельної реформи в області до 2010 року, якою передбачено виділення коштів на підготовчі роботи по розмежуванню земель державної і комунальної власності, а їх фінансування не здійснюється.

Прокурором Снятинського району в березні цього року опротестовано рішення Снятинської міської ради відповідно до якого громадянці Н. надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення 0,25 га землі для будови, незважаючи на те, що дана земельна ділянка розташована на території Снятинського психоневрологічного інтернату (державного підприємства), і згідно ст. 84 Земельного кодексу України відноситься до земельної державної власності. Крім того розпорядження такими землями відноситься до повноважень відповідних органів виконавчої влади. 

Вказане засвідчує, що випадки вилучення земель із території держаних підприємств, установ, організації (в т.ч. закладів освіти, охорони здоров’я) є розповсюдженими .

Перевірками виявлені випадки не належного виконання службовими особами відповідних рад своїх посадових обов’язків по забезпечення контролю за додержанням земельного законодавства. Зволікання з виконанням рішень ради по укладенню договорів оренди створює тяганину в отриманні суб’єктами господарювання правоустановчих документів на землю, що в подальшому призводить до ненадходження до міського бюджету коштів у вигляді орендної плати. 

На усунення виявленого порушення прокуратурою м. Івано-Франківська внесено подання голові міської ради. Непоодинокими стали факти недотримання вимогам Закону України “Про планування і забудову територій”, яка вимагає при виділенні земельних ділянок для містобудівних потреб врахування громадських та приватних інтересів, що полягає у забезпеченні фізичним та юридичним особам рівних можливостей набуття у власність або користування земельних ділянок і безпечного функціонування об’єктів нерухомості. 

Органи місцевого самоврядування та влади не дотримуються норм земельного та іншого природоохоронного законодавства при встановленні, зміні та розширенні меж населених пунктів. Поширеного характеру набули випадки виділення земель для будівництва і розміщення об’єктів містобудування на територіях, що не відповідають вимогам містобудівного законодавства, генеральним планам, схемам та проектам детального планування територій населеного пункту.  

Актуальним залишається питання дотримання вимог законодавства при проведенні земельної реформи в агропромисловому секторі економіки. Станом на початок лютого цього року в області розпайовано 218,5 тис.га земель. 

Сільськогосподарські підприємства порушують конституційні права громадян - власників земельних паїв, якими не виплачується орендна плата в повному об’ємі за використання їх земельних ділянок. Численні порушення вимог земельного законодавства виявлено в діяльності контролюючих органів та органів виконавчої влади. 

Продовжують мати місце факти зловживань посадовим становищем та підроблень землевпорядної документації при проведенні державної землевпорядної експертизи, проектів відведення землі та грошової оцінки.

В поточному році прокуратурою області порушено кримінальну справу відносно службових осіб ДП “Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, Івано-Франківського обласного головного управління земельних ресурсів та управління земельних ресурсів в Тисменицькому районі, які внесли до офіційних документів за відомо неправдиві відомості щодо цільового призначення землі, безпідставно замінивши її призначення із сільськогосподарського на несільськогосподарське, в результаті чого проведено відчуження земельної ділянки площею 23,3524 га сільськогосподарського призначення ТзОВ “Ірлюс”, чим спричинено інтересам держави тяжких наслідків в сумі 1 970 589 грн. З метою повернення вказаної земельної ділянки прокуратурою області в інтересах держави в особі Майданівської сільської ради заявлено позов до ТзОВ “Ірлюс” про визнання недійсним договору купівлі продажу земельної ділянки укладеного між Тисменицькою РДА та ТзОВ “Ірлюс”.  

Вже цього року органами прокуратури порушено 20 кримінальних справ, 7 з яких відносно посадових осіб органів державного контролю, 11 – органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Міськрайпрокурорами опротестовано 171 рішення органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

За результатом розгляду внесених 45 документів прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 31 посадову особу, та відшкодовано 529 тис. грн. Заявлено 47 позовних заяв – повідомила прес-секретар прокурора Івано-Франківської області Людмила Гласова.



Інші статті
Архів статей
Цю статтю переглянули 2870 разів




конкурс талантів

©  БРIЗ, 2005-2011
Будь-яке використання iнформацiї не тiльки дозволяється, а й заохочується, у тому числi i матерiально. 067.74.22.74.9
Усі матеріали сайту дозволено використовувати на умовах GNU Free Documentation License без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike

return_links(15); ?>